Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "gercekci2006"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 24.12.2006, 10:47

TÜRKÇE KARAKTER SORUNU

Radyomuzdaki yazışmalarda ğ-ö-i-ş gibi krakterlerde sorun yaşıyoruz.Bunu aşmanın bir yolu var mı acaba?

Yardılarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

edit reklam link Beratcan

EmR@H

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 24.12.2006, 10:56

Re: TÜRKÇE KARAKTER SORUNU

Alıntı sahibi ""gercekci2006""

Radyomuzdaki yazışmalarda ğ-ö-i-ş gibi krakterlerde sorun yaşıyoruz.Bunu aşmanın bir yolu var mı acaba?

Yardılarınız için şimdiden teşekkür ediyoruz.

edit reklam link Beratcan

bu sadece sizin radyonuzda olmuyor.flatcast ten acılan tüm radyolarda bu sorun var.tabiki flatcast Türkce olmadıgı ıcın türkce karakterleri desteklemiyor.

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 4.02.2007, 15:16

ö , ü gibi türkçe karekterleri desteklior kafasına gore takılıor :D

Mud-ti

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 4.02.2007, 15:31

1.phpmyadmine girip orda türkish iso 8859-9 olarak seçilmiş olması gerekiyor

2.turkish language dosyasını ftp ye attınmı atmadıysan atıp forum ayarlarından turkish seçeceksin

3 eğer bunların hepsi okeyse

include page header dosyasının en üstüne bunu eklemen yeterli
<?php

header ("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-9");
?>

ama bunu yapmak yetmiyor bazen mesaji düzenledigin zaman felan türkce karekter sorunu ortaya cikiyor... yapabilecek bişiy yokk... ayni sorun bizdede var...

hasanhasan

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 1.04.2007, 19:20

bilgi için tskler anmma olmuyor

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 6.04.2007, 08:21

Alıntı sahibi ""Mud-ti""

1.phpmyadmine girip orda türkish iso 8859-9 olarak seçilmiş olması gerekiyor

2.turkish language dosyasını ftp ye attınmı atmadıysan atıp forum ayarlarından turkish seçeceksin

3 eğer bunların hepsi okeyse

include page header dosyasının en üstüne bunu eklemen yeterli
<?php

header ("Content-Type: text/html; charset=iso-8859-9");
?>

ama bunu yapmak yetmiyor bazen mesaji düzenledigin zaman felan türkce karekter sorunu ortaya cikiyor... yapabilecek bişiy yokk... ayni sorun bizdede var...

Bu Söylediğin Hiç Bir İşe Yaramaz Sadece İndex Olarak Kullandığın Sayfada Turkçe Karakter Sorunu Varsa Çözebilirsin Flatcast te Bi İşi Yaramaz..

bysoul

Acemi

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 5.10.2007, 19:08

arkadaşlar bu olayı çözenler var! kendim bire bir sorun olmayan siteler gördüm! lakin bende bu sorunu çözmüş değilim...

yacker

Stajyer

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 12.09.2008, 19:07

Aynı sorunu bende yaşıyorum :S
Php myadminden değiştirmek işe yaramaz. Çünkü radio kimsenin kendi serverında kurulu değil ! başka siteden frame ile çalışıyor.

• Özel mesaj gönder

9

Friday, 12.09.2008, 20:13

en iyisi ben gibi heryere radyo dilinde yaziyorum noktali harfleri yazamaz oldum:)

• Özel mesaj gönder

10

Friday, 12.09.2008, 20:15

bende bir soru yönelte bilirmiyim acaba radyo ana şifresine nasil girilir banada yardimci olurmusunuz tsk

11

Friday, 12.09.2008, 21:24

Alıntı sahibi ""senemtok""

bende bir soru yönelte bilirmiyim acaba radyo ana şifresine nasil girilir banada yardimci olurmusunuz tsk

www.flatcast.com dan radyo ismi ve şifreyle (bu ana şifre oluyor işte) giriş yap.

Sonra istediğin bazı değişiklikleri yapabilirsi. Radyo boyut, sid değişikliği, yayın şifresi vs

• Özel mesaj gönder

12

Thursday, 25.12.2008, 22:18

ben buldum arkadaşlarr aşağıdaki reg dosyasını yükleyin reset atın düzelio
teşekkür ederimm

link editlenmiştir

13

Thursday, 25.12.2008, 22:38

talyan03, bu program daha önce verilmişti

4.16 versiyonlarında geçerli bir programdı ama sorunlar yaşandığı için yükleyen arkadaşalr sistemlerinden kaldırmalarda zorlandılar

denedinmizmi ki burda paylaştınız bir deneyin bakalım oluyormu ?

mehmedim

Stajyer

• Özel mesaj gönder

14

Tuesday, 6.01.2009, 20:19

Alıntı sahibi ""beratcan""

talyan03, bu program daha önce verilmişti

4.16 versiyonlarında geçerli bir programdı ama sorunlar yaşandığı için yükleyen arkadaşalr sistemlerinden kaldırmalarda zorlandılar

denedinmizmi ki burda paylaştınız bir deneyin bakalım oluyormu ?

bu reg dosyasını yükleyince 4.16 da ne gibi sorunlar oldu..ben yükledim f5 te gayet iyi çalışıyor sorun yok...bu reg dosyasını bende paylasmak istedim ama hemen çöpe kaldırdılar..ayrıca bizim radyoda çoguna verdim yüklediler sorun yok..tesekkürler..

15

Tuesday, 6.01.2009, 20:54

mehmedim,

yükledinde türkçe yazabiliyomusun peki radyoda yoksa boşu boşuna yüklediğin bir regedit dosyasımıdır önemli olan o

boşuna regedit bölümünü gereksiz programla şişirmek pc için pek faydalı olmasa gerek

yazabiliyosan gelelim radyona bakalım oluyorsa kimse sillmez yararlı bir programı

yok yazamıyorsan ozaman yanlış bilgiverme

sen 4.16 versiyonunda yükledine peki türkçe karakter yazabildinmi ki f5 e de yükledim çalıştı diyosun
---> çalıştı demekle neyi kastetdiğinide pek anlamış değilim açıkcası çalışan ney ?

nedense ben yüklediğimide hiçte bir değişiklik olmadı
haala türkçe karakter kabul etmiyo seninkinde bilemem farklı bir radyoysa eğer

ayrıca kaldırma derken o programın uninstall'i yokki kaldırabilesin ancak ismini tam olarak bilmelisinki regedit ayarlarıan girip o reg dosyasını silebilesin

bunuda her bilgisayarı olan kişinin yapabilceğini sanmıyorum

flatcast bir program olur ozaman senin dediğine katılırım önce flatcast programını bilgisayarına yüklersin
daha sonra onu türkçeleştirmek için reg dosyası düzenlersin o ayrı konu

ama flatcast kendi site linkinden yararlandırıyor kullanıcılarını onun için reg dosyası değil hangi dosya yüklersen yükle bilgisayarına flatcast türkçe karakter sorununu çözemezsin

ben çok denedim olmadı

çoğu arkadaşına verip yüklettiğini söylüyosun peki (ş,ğ,İ,) gibi harfleri sorunsuz yazabiliyorlrmı ? önemli olan o

mehmedim

Stajyer

• Özel mesaj gönder

16

Wednesday, 7.01.2009, 07:23

evet kardeşim bizzat denedim ve kullanıyoruz..şşğğğ İ ve ı harflerini yükleyen kişi gayet iyi okuyor vede yazabiliyor...bunun için biz radyoda bu proğrama şekerim programı diyoruz isterseniz programı bide siz deneyin sitemizdede mevcut buyurun linki.... http://www.file-upload.net/download-1311897/flatcast-tr.reg.html

isterseniz radyomuzada buyurun edit/radyo

ayrıca kaldırma işlemi çok kolay baslattan regedit yazın regedit dosyalarının bulundugu yere gider...nerede bu dosya diyeceksiniz verdigim programın üstünde sağ tıklayın düzenle diyin bir wolfbat belgesi içinde dosyanın nerede oldugu yazıyor o dosyayı silebilirsiniz..cok zor değil..selam ve dua ile kalınız..

mehmedim

Stajyer

• Özel mesaj gönder

17

Wednesday, 7.01.2009, 15:03

Beratcan kardesşim radyomuza kadar geldin hosgeldiniz teşekkür ederim ama olmuyor dedin bide baska arkadaşlar denesin onlardada olmuyorsa programı koymayız.. selamlar

18

Wednesday, 7.01.2009, 15:07

mehmedim,

arkadaşım regeditten kaldırmak kolay diyosunda bende diyorumki bunu kaçkişi bilebilir
şunu unutmamalıki regedit bölümünde yanlış silceğin bişey
bilgisayarın açılmamasına bi le sebep verebilir

önemli olan o işte ben o yazımda zaten açıkladım o regeditten silme olayını

şunu iyi bilmelisin bir program veriyorsan resimli olarak açıklamalı koymalısınki senin radyonda o harflerin çıktığını görüp inanabilelim

link vermişsin bizim siteden indirin kurun olur diye

ben ordanda kurdum radyonuza geldim ama değişen hiç bişey olamdı

hala türkçe karakter yazamadım ve sizin yazılarınızdada ş,ğ gibi harfler zaten yazılmıyodu

ekran görüntüsü istersen buyur

:burda:

mehmedim

Stajyer

• Özel mesaj gönder

19

Wednesday, 7.01.2009, 16:07

buyur abim resimmi diyorsun işte kanıtı..

20

Wednesday, 7.01.2009, 16:15

mehmedim,

tamama linki koy bakalım eğer üyeler yüklediğinde olmadı şikayeti gelicek olursa olmazsa kaldırırz linki