Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Anti Biotic

Her Derde Deva

• Özel mesaj gönder

21

Wednesday, 7.01.2009, 16:21

mehmedim sanırım o paylaşımın sadece yüklendiği bilgisayarda Türkçe karakterleri çalıştırıyor.

Diyelim benim bilgisayarımda yüklü değil. Sen ı,ş,u,ğ gibi Türkçe harfleri yazdığında benim ekranımda değişik karakterler görünecek ve ben şahsen bundan rahatsız olacağım.

Diyeceksin ki "Sen de yükle kardeşim."

Vistaya yükledim sorun var. Bilmem belki xp de düzgün çalışıyordur. şimdi ben bir flatcast için xp ye mi geçeyim :D

22

Wednesday, 7.01.2009, 16:32

Anti Biotic,

bendede vista var demekki ondan olmadı xp ye olabiliyor belkide ama bendeki vista

ozaman şu açıklamayı yapmak gerek vista yüklü bilgisayrarda bu olmuyor

sadece xp lerde olabiliyor xp işletim sistemi yüklü olan arkadaşlar

dosyayı yükleyip denerlerse ve bize bu bölümden olup olmadığına dair bilgi verirlerse ona göre link'i saklar veya kaldırabiliriz

mehmedim

Stajyer

• Özel mesaj gönder

23

Wednesday, 7.01.2009, 16:33

Aşagıdaki reg dosyasını indirip yükleyin sonra pc yi kapatıp acın artık türkce karakterler chat ekranında gözükecektir..Yalniz bu dosyayi yükleyenler türkçe karakteri görebilirler..

(((( flatcast tr.reg))))

NOT. nasıl yüklenecegine gelirse dosyayı tıkla evet de çıkan sayfada tamam de ve bilgisayarı kapat ac işlem tamamdır...pC nizde Vista yüklü ise olmuyor XP icin gecerlidir....

lütfen oluyorsa yapanlar oldu desin olmuyorsa olmadı desin...

mehmedim

Stajyer

• Özel mesaj gönder

24

Wednesday, 7.01.2009, 16:36

olabilir belki vistada çalışmıyor bakacagız kuranlar oluyor veya olmuyorsa vede XP mi Vistamı kullanıyorsa belirtirse iyi olur.. teşekkürler..

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

25

Wednesday, 7.01.2009, 17:26

Ben programı yükledim ve oldu. İşletim sistemim XP Professional Servis Pack 2
Ve ekran görüntüsü olduğunu kanıtlamak için;

26

Wednesday, 7.01.2009, 17:36

evet xp de oluyor am vistada malesef olmuyor ben yükledim bendeki vista ama olmadı

yanlız şu var xp de yüklesen bile radyoya gelen tüm dinleyicilerde de o program yüklü olmazsa sizde normal görünen

ş,ğ harfleri yine karşı yüklü olmayan kişiye farklı olarak çıkıyo buda indirecek arkadaşlara bilgi olsun

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

27

Wednesday, 7.01.2009, 17:40

Evet herkesin yüklemesi gerekir ve tabiki xp işletim sistemi kullanması. Sanırım radyolarda aktivex yüklemeleri için bir alan olduğu gibi türkçe haline çevirmek için bir yazı yer alırsa ve vistanın bunu desteklemediği not olarak düşülürse bir çok kişi türkçe olarak flatcastte yazışabilir.

28

Wednesday, 7.01.2009, 17:55

*Deniz*,

bencede güzel bi fikir uygulanabilir ---> Türkçe karakter (reg dosyası) gibi

işletim sistemleri xp olanlar için not da düşülebilir dediğinizgibi
vistada olmadığı belirtilebilir

yalnız bildiğimkdarıyla şu oluyor

active-x sürümü nü hatadan dolayı tekrar güncelleme yaptığınızda yine eski haline döndüğünü biliyorum belkide yanılıyo olabilirim

nurah

Stajyer

• Özel mesaj gönder

29

Saturday, 10.01.2009, 19:58

olmamu yo kardes bende f5 kurulu ve regedite baktim aynisi değişik bişi yok ama hala ayni

30

Saturday, 10.01.2009, 20:11

nurah,

vista ise olmuyor xp de oluyor sanırım deniz arkadaşımızın verdiği resme bak onda olmuş

ama karşılıklı olabilmesi için radyona gelen tüm dinleyicilerde de yüklü olması gerekiyor yoksa sadece siz görebiliyorsunuz

ufak bi detay yükledikten sonra pc nizi kapatıp açmanız gerekiyor

SeZo

Acemi

• Özel mesaj gönder

31

Monday, 19.01.2009, 20:33

Vistada nasıl halletcez peki xp de oluyor ?

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

32

Monday, 19.01.2009, 20:50

SeZo, sadece XP de oluyor malesef Vistada çalışmıyor şuanda bilemiyoruz nasıl olucağını bir yolunu bulursak paylaşırız sizlerle...

SeZo

Acemi

• Özel mesaj gönder

33

Monday, 19.01.2009, 21:05

saolun

• Özel mesaj gönder

34

Sunday, 24.01.2010, 18:45

mehmedim saol bi deneyelim karşıdaki dinliciler de aynı sorun olacaktır bunun içinde Sitenize Bu Dosyanın linkini koymamız gerekicek ama uzun bişe deil 5 sn sürmüyor yaparız Ellerine sağlık şimdiden :)

olmazsa cevabı deiştiririm :)

• Özel mesaj gönder

35

Saturday, 12.01.2013, 23:19

Flatcast Turkce Karakter Sorunu xp programlan veya

başlat/çalıştır dan
regedit
yazın

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Nls\CodePage]
satırında
"1252" ="c_1252.nls"olan bölümü altakı gibi yapın
"1252" ="c_1254.nls"
win7 lerde olmuyor bilen varsa yazsin bu xplerde karakter sorunu cözüldü şıüöğ gibi karakterler düzeliyor yukardakı arkadasında dedigi gibi win7 cözün varsa veya bilen paylaşirsa sevinirim

YoRqUn

Profesyonel

• "YoRqUn" bir erkek

• Özel mesaj gönder

36

Sunday, 13.01.2013, 00:25

ay212han
Sadece Size Öyle Geliyor
Bu İşlemi Radyodaki Bütün Dinleyiciler Yapmazsa Eger Türkçe Karakterleri Asla Göremezler
Yine Degisik Karmasik sekiller Cikmaya Dewam Eder
Sadece Siz Yapmis Oldugunuz icin Düzgün Görünür Ama Diger Bütün Herkes Bozuk Görür Yani
Kısaca Yapmanızın Bir Faydası Yok Bence Normal Kullanın Daha İyi ;)

Ama Eğer İlla Yapmak İstiyorsanız Eğer
Windows7 Regedit Ayarlarını değiştirmek İçim Kısayol Olarak
Windows Tuşuna Birde R Tuşuna Basın Çalıştır Penceresi Karşınıza Gelir
Oraya Regedit Yazmanız Yeterli Olacaktır
Regedit Kayıt Defterinden Dilediğiniz Ayarları Değiştirebilirsiniz Umarım İşinize Yarar ^^

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "YoRqUn" (13.01.2013, 00:30)