Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

öykü

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "öykü"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 27.10.2008, 06:30

Musallat

Filmi Oylayın: 4.3/5 391 kişi
Sinemalar.com puanı : 6.4/10 [?]
imdb puanı : 6.6/10
Yapım : 2007, Türkiye / Almanya
Tür : Gerilim / Korku
Yönetmen : Alper Mestçi
Senaryo : Alper Mestçi, Güray Ölgü
Oyuncular : Burak Özçivit, Biğkem Karavus, Kurtuluş Şakirağaoğlu, İbrahim Can, Sedat Kalkavan, Selma Kutluğ, Meral Koro, Ecem Cansu Aktay
Yapımcı : Banu Akdeniz
Görüntü Yönetmeni : Feza Çaldıran
Müzik : Reşit Özdamla
Dağıtım : Özen Film
Süre : 1 saat, 30 dk.
Gösterim Tarihi : 16 Kasım 2007

Suat ve Nurcan aynı köyde büyümüş ve birbirlerini çok sevmiş iki gençtir. Güzelliği ile hemen fark edilen Nurcan, yakışıklı Suat’la beraber herkesin her zaman gıpta ettiği bir çift olmuştur. Bulundukları köyde büyük bir mutluluk ve huzur içinde yaşayan Suat ve Nurcan evililik kararı aldığında ise bu aşka başka bir alemden bir varlık musallat olur. Kendilerini ve çevrelerini etkileyen olaylar hiçbir açıklaması olmayacak şekilde gelişir...

öykü

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "öykü"

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 27.10.2008, 07:20

dün oturup musallatı izledim.
kızlarım daha önce izlemiş ve ilginc bir korku filmi oldugunu söylemiştiler.
oysaki ben izledigimde bana tanıdık geldi yasamın icinden buda hayat tecrübelerimizin farkıydı.
sorunlu bir ailenin yasadıgı problemleri zayıf karakteri yüzünden kaldıramıyan bi genc vardı.ilk hastalanıp doktora götürülüsünde yadaydım sidetli sancısı doktorlarda ilk apantisit yada bagarsak dügümlenmesi düsündürmüstü, oysaki tüm muayeneler temiz cıktı ve bu kız ne yasadı deprasyon geciriyor dediler.
haklıydılar övey annesiyle sorunlar yasıyordu altından kalkamadıgı.
o gün piskolojiye sevkedildi.
doktor tavsiyelerinin arasında, bunlarla basa gelmeyi ögrenemese cok sürmeyip bi epilepsi (Sara) hastası olursun dedi.
ve 2 yıl sonra bu kızcagız sara hastasıydı.
ailesi onu doktora götürmektense hocalara götürmeyi tercih ediyordu. hocanın söyledigi ve dinlediklerim aynen bu filmde izlediklerimde.
bazan ne kolay gelir bize kendi hatalarımızı yükliyecek cinleri bulmak suclu cinlerdi :) asla övey annesi yada babası degil, aşk bile alet etmiştiler.
film olarak baslarda bune ya dedim ama tek düze bir senaryo degil, takip edince sonunda aşık cin hikayesine ulasıyorsunuz.
yani bu ilginc senaryo cok bilindik bir hikaye.
bu hikayede bana kendi yaşadım bi olayı hatırlatır hep ortak noktayı bulurum.,
ben kücük kızımın hamileliginde, cocugun boynun iki defa kordon dolanması sebebiyle, o an icin hastanede doktor olmayıp sezaryanla yapılması gereken bir dogumu normal yollarla yaptırıldı.
annede cocukta ölümden kurtarılmak icin büyük mücadelelerden gectik.
bu dogumun zorlugunda kızımın boyun sinirleri darbe almış.tabi gözle göremedimiz icin bunu anlıyamadık.
o eve gelince fenalastı ölü gibiydi hic bir seye tepki vermiyordu.
herkes ölür bu cocuk düsünürken, yaslı halan tesadüfen ordaydı.
sarımsak ve tuz birlikte dövüp bu karısıma parmagını batırıp cocugun agzının icini ovalıyordu. taki kanyana kadar bu devam etti.
paniklemiştim alıp cocugumu doktora götürdüm. acildeki stajer doktor bu cocuk cok saglıklı. her anne cocugun aglamasından yakınır sen sesizlindenmi sikayetcisin dedi eve döndük.
halam bu geceyi atlatırsa yasar yada bu gece ölür dedi. sebebinide kendi tabirince, teshisi bu yaşanan olayın adı, madavur denen bir cin bogmasıymıs ve pek cok logusa yasarmış.
cok ölümler olmus tabi takibinde agkarısı hikayeleride anlatıldı.
hem cok korkmustum ,hem yüregimin bi yeri rahat etmiyordu.
sabaha kadar kardesimle cocugumun basını bekledik yemiyor icmiyor aglamıyor, hic tepkisiz renk bembeyaz yatıyordu.
kardesimin kasıkla agzına döktügü süt yanagının kenarından dısarı akıyordu cocuk yutkunamıyordu.
sabah 5 dogru cocuk kusarak aglamaya basladı.artık kurtulmustu.
sonra bi doktora daha götürdüm ama yaslı ve vizitesi baya yüksek amerikada egitim olmış.
sevgi baysal adında profösör bi doktordu,cocugu muayene masasına yatırdı, gel bakim dedi. cocukla hic ilgilenmeyip asıl bakıma senin ihtiyacın var dedi. üzüntüden kaybetme korkusundan, cin korkumdan, uykusuzluktan bitiktim.uzun uzun konustuk.muhtesem bi kadındı.
sonra cocugu muayene etti.
zor doguma baglı girtlak felci gecirdini o anda cocuk ya ölüp yada bunu atlatarak yasama dönermiş.cocugum tepkisizligi felcmiş, cin bogmamış yani ve bu felcte lenf benzleri siserek cocugun nefes almasını engeledigi icin, nefes borusunu kapatarak, cocuk bogularak ölürmüş.
yani cim bogmazmıs.
zavallı cinler ve halan sarımsak penisilin tuzda sert oldugu icin lenf bezlerini bastırarak cocugun nefes almasını sonra kanatarak bosalan kanla bu tehlikeyi ortadan kaldırmış.
yani cocugumun hayatını tecrübelerle edinilmiş,bilgilerle halam yaptıgı operasyonla kurtarmıstı.
ama bu konuyu acıklıyamadıgı icin uzun yıllar yasanan bu felc madavur yani cin bogması adını vermiştiler.
yaşam hayat yaşadıkca ögreniyorsun.kızlarım bunları yasamamıslardi bilsinler.
gerilim filmleri izler korkmayız biz bilirizki bir senaryadur birilerinin hayel gücü bu keyifli olur.
ama kuranda 1 bucuk sayfalık cin ayetine yer verilip, cinlerin varlıgı bildirilmiş oldugundan, bu korkunc hikayeler olabilirlik payı yüksek oldugu icin korkuda, kacınılmaz oluyor.film degil cinlerden korkmustular.
oysaki insan oglu tüm benciliyle kendi acizliklerinin getirisi, yasanmıs kötü olayları bile, yanlıslarını görmek yerine cinleri suclamayı tercih etmiştir.
sara hastası genc bayan gibi ,oysaki yasadıgı agır deprasyonlardan sinir sistemi hata görmüs.
ve baskı yada sitrese maruz kaldıgında elektirik kesilmesi gibi bir kac dakikalık beyin ve sinirler arasındaki iletisim koptugu icin bayılmalar yasanır. bu bayılmalar tamamem fizikseldir. her bayılmanın acıklaması budur.ama o bayılmayıda biz cin musalat oldu diye niteleriz.
insanoglu böyle, bilgi azlımız, egolarımız gerceklerle yüzlesmek yerine hayali kahramanları suclayarak yasamaya devam.
türkiyede kac senaryo cıkar daha, kac film kaynak bir ülkeyiz biz:)