Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "AllaTurkaa" bir erkek
  • Konuyu başlatan "AllaTurkaa"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 7.01.2007, 10:25

No Free Stream Entry Point Flatcast arbeitet im P2P-Verfahren

hata:
------------------------------------------------
Information

Flatcast arbeitet im P2P-Verfahren. Es konnte kein geeigneter Knoten gefunden werden, von dem Sie die Sendungsdaten empfangen können. Vorallem wenn wenig Teilne hmer in einer Sendung sind, liegt das Problem vielleicht garnicht bei Ihnen. Wenn das Problem aber öfter auftritt, sind die häufigsten Ursachen:

Sie haben eine "Personal Firewall" installiert, wie z.B. ZoneAlarm, XP Firewall etc. die eine optimale Teilna hme am P2P-Verfahren verhindert. Schalten Sie in dieser Firewall UDP Port 40123 frei.

Sie sind über einen Router mit dem Internet verbunden. Legen Sie ein festes Mapping von UDP Port 40123 auf Ihren Empfangsrechner an Erklärungen für die entsprechenden Routereinstellungen bzgl. Mapping (PortForwarding) findet man unter http://www.portforward.com/routers.htm

FLATCAST a product by 1 mal 1 Software GmbH by

------------------------------------
No Free Stream veya Flatcast arbeitet im P2P-Verfahren sorunu bircok kere soruldugu icin herkezin anliyacagi sekilde anlatmaya calisayim.

Flatcast radyolari bircok programlar gibi (eMule, Bit Torrent, Kazzaa, eDonkey, Winmx) peer to peer systemi üzeri calisiyor!
Kisaca al gülüm ver gülüm.

assagdaki resimde örnek bir baglanti

_____ hicbir engellemesi olmayan bir baglanti
_____ Firewall kullanilan fakat udp 40123 portlari acik olan bir baglanti
_____ Firewall kullanilan ve portlari kapali olan bir baglanti
_____ uploadunu baska bir programlar (eMule, Bit Torrent, MSN, ICQ, Skyp...) icin harciyor.

1.Örnek:
Dj in baglantisi düsük, sade 2 kisi onun baglantisini kullanabiliyor, Misafir 2 Firewall kullandigindan ve portlari acik olmadigindan kimse onun baglantisindan faydalanamiyor, fakat Misafir 1 in baglantisi yüksek ve Firewall kullanmiyor, bunun sayesinde, diger dinliyiciler radyonuza girebiliyor. Eger Misafir1 yayindan cikacak olursa diger dinliyiciler radyonuzdan düser ve birdaha girmek isteyenlerin cogunda NO FREE STREAM ENTRY POINT POINT yazisi cikar.

2.Örnek: Misafir 5 in djlik yaptigini düsünelim
Zaten düsük olan baglantisinin uploadunu baska programlar icin harciyor, biryanda bir arkadasiyla msn de cam ile görüsüyor, dirger yanda ise kazzaa dan muzik indiriyor.
Sonuc: NO FREE STREAM ENTRY POINT radyosuna kimse giremiyor.

3.Örnek: Misafir 6 nin djlik yaptigini düsünelim
Bununda baglantisi pek yüksek degil ve firewall da kullanmiyor, fakat eMuleden filim indiriyor uploadun cogunu orda harciyor, radyosuna tek 1 dinleyici girebilir, eger bu giren kisi Misafir4 ve 2 gibi portlari kapali ise veya misafir5 gibi Uploudunun hepsini bir baska programlar icin kullaniyorsa.
sonuc: 2 kisilik radyo, digerlerine NO FREE STREAM ENTRY POINT

4.Örnek: Misafir 2 Djlik yapiyor
Baglantisi yüksek firewall kullaniyor ve udp 40123 portlari acik degil.
sonuc: radyoya kimse giremiyor, NO FREE STREAM ENTRY POINT.

sanirim bukadar örnek yeter.

EDIT

Portlariizin acik veya kapali oldugunu, bir Firewall un engelleyip veya engellemedigini su sekil ogrenebilirsiniz.

Djlik yaparken Expertmode gecin, chat penceresinin üzerine gidip sag secenek ile show statistics (4.16 sürümlerinde stream info) tikla.

:burda: benzer bir pencere acilir.

Eger yukarda Statistics +! yaziyorsa hic bir sorununuz yok demektir.

4.16 srümlerinde Mapping + yazmali

fakat Statistics - yaziyorsa ya portlariniz acik degil yada bilgisayarinizda olan bir Firewall Flatcasti engelliyor.
sonuclar:

[list]-Yayini bir baska dje devretmek nerdeyse imkansiz
-Dinleyiciler radyoya giremez, yada sik sik radyodan düser ( No Free Stream Entry Point )
- Ses kesintileri olabilir[/list]
----------------------------------------------

Faydali Linkler

Easymail

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 7.01.2007, 22:41

Tekrardan koydugun icin tesekkür ederim alpi, bu aralar yine sorunlar yasiyorum radyoyla, portlari özel olarak verdim firewalla, simdilik bi sorun yok, bakalim artik

deli_i

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 8.01.2007, 07:39

ya benim baglantim zayif kahretsin... 64 göndermede en fazla kaç kişi girebilir tüm programlari kapatmam dahilinde msn chat falan gibi tahmini kaç kişi girebilir aynı anda yayın yapabilirim tşk şimddiden

AYSUNCAN

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 8.01.2007, 11:22

İş te sorun bu. Çoktan beri çözmeye çalıştıgım sorun. Açıklama yaptıgınız için teşekkür ederim.
Emeğinize saglık.

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 8.01.2007, 19:31

Alıntı sahibi ""AYSUNCAN""

İş te sorun bu. Çoktan beri çözmeye çalıştıgım sorun. Açıklama yaptıgınız için teşekkür ederim.
Emeğinize saglık.

umarim az biraz peer to peer systemini anlatabilmisizdir ;)

eger djlerinizin ve misafirlerinizin cogunun baglantisi düsük ise,
faltcast'da ayarlarinizi degistirin, yayini biraz düsük kalitele yaparsaniz, biraz daha fazla dinleyici girebilir.

32Kbit/s i isarretleyin :burda:

AYSUNCAN

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, 10.01.2007, 07:32

Dediginiz yeri işaretledim ama hala sorun devam ediyor. Benim anlamadığım tek şey gündüz saatlerinde sorun devam ederken akşam saatlerinde sorun kendiliğinden ortadan kalkıyor.32Kbit olan yeri işaretledim hiç kimse giremez oldu tekrar 64Kbit olan yeri işaratledim.Teşekkür ederim ilginize.

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 10.01.2007, 10:09

@ deli_i, resime dikkaliti bakarsan anlarsin kac kisi girebilir,
senin baglantini en fazla 2 kisi kullanabilir, bu demek degildir ki sade iki gisi girebilir, senin baglantini kullananlarin baglantisinida kullanabilirler, dinliyiocilerin baglantisi yüksekse 100 kisi bile girebilir.

@aysucan
bu sorunu olan radyolarda bircok kere denedik, ben sizin radyoya gündüzleri 6000/894 baglantimla gireyim, ardimdan 10 kisi daha girebilir.
kisaca sizin radyoya gündüzleri baglantisi uygun olmayan misafirler giriyor, aksamlari ise uyumlu olan en az birkisi giriyor!

64kbit/s ayarini flatcast'dan düsürdükten sonra , radyodada bir kontrol et, gercekten düsmüsmü diye.
expert mode gec ses yüksekligini gösteren digramun üzerine gecerek sag secenekle Audio --> Quality --> 8 ile 40 kbps arasi seceneklerini görebilirsin.
32kbit/s de 16 kbps olmali, degilse degistir.

deli_i

Stajyer

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 15.01.2007, 22:33

peki hocam dikkatli bir sekilde baktim Portlari nerden kontrol edebiliriz nerden açabiliriz Ve bir örnek daha benim A radyosuna girdigimde dinliyicim geliyor Ama B radyosuna girdigimde Gelemiyor bu nasil oluyor bu konuda beni aydinlatirsan sevinirim simdiden tsk..

deli_i

Stajyer

• Özel mesaj gönder

9

Saturday, 20.01.2007, 11:53

Sürekli Ses Kesilmesi var bunun bir çözümü Var mi Şimdiden tşk ederim...

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Saturday, 20.01.2007, 11:59

Alıntı sahibi ""deli_i""

Sürekli Ses Kesilmesi var bunun bir çözümü Var mi Şimdiden tşk ederim...

masrafsiz cözümü, eger yayin yaparken msn, icq, yada müzik, filim indirme programlari kullaniyorsan, bunlari kapatcan.

masrafli cözümü, daha yüksek adsl baglantilisi alacan ;)

• Özel mesaj gönder

11

Monday, 29.01.2007, 10:39

tsk ederim arkadasım acıklaman ıcın

• Özel mesaj gönder

12

Thursday, 1.02.2007, 19:50

merhabalar ustalarım.

ben radyomda bu 40123 sorunundan dolayı dj ler arasında yayın devrini yapamıyorum. mecburen yayınımı kesip o şekilde diğerine devretmem gerekiyor. bu 40123 portunu nerden nasıl ayarlamalıyım bana daha detaylı bilgi verir misiniz.

döküman var ise bana destek@turkcehosting.com.tr adresinden gönderirseniz çok mutlu olacağım.

Saygılarımla...

13

Thursday, 1.02.2007, 21:03

Portlari acmala ilgili bilgileri burda bulabilirsin kirikhanbilg
http://www.tcpsecurity.com/doc/adsl/portacmak.html

• Özel mesaj gönder

14

Sunday, 4.02.2007, 16:01

teskler paylasim harika

• Özel mesaj gönder

15

Wednesday, 21.02.2007, 13:40

aydınlatıcı olmuş teşekkürler.

turan1

Stajyer

• "turan1" bir erkek

• Özel mesaj gönder

16

Saturday, 24.02.2007, 01:37

slm adminastor benim bir sorum olacak benim arkadasin biri radyoya giriyor fakat girmesiyle düsmesi bir oluyor acabaneden kaynaklaniyor yardimci olursaniz sevinirim

• Özel mesaj gönder

17

Saturday, 24.02.2007, 02:52

Arkadaşlar Çok Saolun yaa... Hepinizden Allah Razı Olsun...

• Özel mesaj gönder

18

Sunday, 4.03.2007, 10:36

saol ama yine aynısı oluyor detay bilgi almak istiyoru no puplic diye bi seçenek var chanc stream data yı yıkladığım da çıkıyor o seçenek secilicekmi y6oksa sçilmeyecekmi....

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

19

Sunday, 4.03.2007, 12:49

Alıntı sahibi ""darklong""

saol ama yine aynısı oluyor detay bilgi almak istiyoru no puplic diye bi seçenek var chanc stream data yı yıkladığım da çıkıyor o seçenek secilicekmi y6oksa sçilmeyecekmi....

no puplic nerde cikiyor pek anlamis degilim,

yayinan girilmemeni veya sinirli girebilmenin sade 2 nedeni var.

[list]1. modemdeki (router) firewall engelliyor.
2. Baglantin (veya dinliyicilerinin baglantisi) düsük olmasi.[/list]

CeSy

Acemi

• Özel mesaj gönder

20

Tuesday, 13.03.2007, 18:19

flatcast radyom var ama kimse giremiyor

selamlar arkadasım emegine saglık ama nekadar analatıyom anlatamıyom bilmem.benim sorunumda su radyoyu actım aylar oluyor.ama ben alınca yayını kimseler giremiyor.ama herhangi biri aldıgında ben giriyorum.modem adsl nin werdigi airties RT-102 bilmiyorum ne ayarı yapılacak ama baska sorun cıkmayan kişiler 2 yada 3 kişi paylasıyor ben tek basıma kullanıyom adsl yi onun icin insanin sinirleri bozuluyor sizcede enterasan degilmi?simdiden tsekkürler lütfen yardim edin....!