Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "almina87"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 3.11.2008, 20:53

DİNLEYİCİ GİREMİYOR RADYOMA

arkadaşlar banada yardım edin misafir giremior radyoma:(

http://radyokaram.tr.gg/
bu adresten bakabilirmsnz sorun ne acaba??

bi arkadaşta böle yazıyormuş..

You are connected to the internet via router and there is no default gateway in IP-settings (usually default gateway = internal IP-adress from Router).

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 3.11.2008, 21:07

almina87, internete baglandigi router'in ayarlarinda sorun var diyor hata mesaji..

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 3.11.2008, 21:27

dinleyici olarak katıldığımdabazı radyolarda my pc - bazılarında + oluo ne yapmam gerekio acaba??

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 3.11.2008, 21:33

almina87, port acman gerekiyor,
kullandigin modem bilgilerini yazarsan sana uygun port anlatimini bulmaya calisiriz..

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 3.11.2008, 21:37

almina87, flatcast'ta port göstergesi en saglikli dinleyici olarak bir F5 radyosuna girdiginde gösteriyor..

Sende yayinciyken + gösteren hatali bir göstergedir, genelde firewall yani güvenlik duvari engelidir.. Router'in firewall/güvenlik duvari ayarlarinda flatcast icin port acmak gerek tamamiyle saglikli bir yayin icin..

Flatcast göstergede olan bu hatayi gidermeyi düsünüyor önümüzdeki sürümde..o zaman daha saglikli bir Port bilgisi alabiliriz..

Senin yapman gereken ya modem/router'inde güvenlik duvarinda UPD 40123 icin Port acmak veya yayincilik yaptigin süre güvenlik duvarini iptal etmek..

Bu basliklarda bazi bilgiler edinebilirsin:
[list]http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…&threadID=13372
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…d&threadID=7155
http://www.allaturkaa.de/fcp/port/port.htm[/list]

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 3.11.2008, 21:52

Alıntı sahibi ""Masum Masum""

almina87, port acman gerekiyor,
kullandigin modem bilgilerini yazarsan sana uygun port anlatimini bulmaya calisiriz..

modemim picatel quartet plus..ayrıca port açmayı yapmıştm ben yardım alarak netten...

ben güvenlk duvarını kapıorum giriorum ayrıca bi ses gelio pcden msj sesi gibi arada bi bende virüs girdi die kapattm güvenliği yine +gösteriodu güvenlk kapalı olması şartmı???

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 3.11.2008, 22:05

almina87, yayin yaparken baska sitelerde gezmiyorsan sorun olmamasi gerek..

Üstelik ses geldi kapattim dedigin güvenlik duvari :roll:
Verdigim link'lerin birincisi sana Peer-to-Peer sistemini anlatiyor, güvenlik duvari sana mesaj gönderiyor cünkü senin bilgisayarina baglanmak istiyor flatcast.
Anlayacagin modemde port acik olsada güvenlik duvarindada port acik olmali ki flatcast'in giris cikislari engellenmesin..

habibe

Stajyer

• "habibe" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 4.11.2008, 15:04

port acmak sartmı abı ya yayın yapmak için

9

Tuesday, 4.11.2008, 15:12

habibe, kaç yerde yazıyosun sen ya az önce öbür tarafta yazdım sana bide burayamıı yazdın

habibe

Stajyer

• "habibe" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Tuesday, 4.11.2008, 15:18

valla heryerden yazıyom
yaaaaaaa

11

Tuesday, 4.11.2008, 15:25

habibe, portların kapalı olursa radyona dinleyici gelemez taki portu açık olan bir dinleyici radona gelenekadar sende portun kapalı ise ise önce portlarını açmalısın modeminin

• Özel mesaj gönder

12

Thursday, 20.11.2008, 15:09

Selam sevgili Alla Turkaa ilgilileri,

benimde yayinlarima kimse giremiyor,üye olmadan önce cok arastirdim okudum ne yazdiysaniz uyguladim fakat hepsi de sonucsuz kaldi.... Ne denesem olmuyor daima -kirmizidayim. + yesil birisi gelmeden yayin acilmiyor.

Ben windows vista kullanicisiyim ve laptop kullaniyorum acaba sorunuma bir care bulabilecekmisiniz ? Ben sizlere inanarak ve güvenerek geldim ;) insallah bos göndermessiniz beni....

saygi ve sevgilerimle...

• Özel mesaj gönder

13

Thursday, 20.11.2008, 15:17

HayatBirRüya, mesela hangi islemleri yaptin,
bunuda aciklarsan iyi olur,
cunki mappingi yesil yapmak icin oncelikle,
ip sabitlemen ve port acman gerekiyor, ama yinede mapping kirmizi ise,
koruma programin engelleiyor olabilir,

tavsiyem oncelikle arama buttonunu kullanin, http://www.allaturkaa.de/orion/search.php
ornek veriyorum, bu verdigim linkde en ustte sagdaki bosluk kisma vista port yaz ve arama yap,
bir cok sonuc cikacaktir, ordaki islemlerin hepsini yaptiysan ve hala olmuyorsa, tekrar yaz bakmaya calisalim caresine..

ve bir arama sonucu, buyur bak benzer bir konu..

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=79658&highlight=vista+port#79658

• Özel mesaj gönder

14

Thursday, 20.11.2008, 15:37

Masum Masum , önce Ip sabitledim ama XP yapilisina göre yaptim,sonra firiwall duvarini kaldirdim,antiwirüsü devre disi biraktim... ne yaptimsa olumlu cevap alamadim... Port acmak nasil farkli bir durummu onu tam bilmiyorum, vistayi yeni aldim fazla pc bilgisi olmadigi icin arastirarak yol aliyorum... simdi hemen yolaldiginiz linkleri arastiracagim , sonra yine olmazsa yada olursa ( insallah olur ) ;) size bildiririm ...

Ilginiz icin cok tskler,

saygi ve sevgilerimle...

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 20.11.2008, 15:42

HayatBirRüya, birde buraya bakin,
flatcast peer to peer sistemini hakkindaki butun aciklamalar var..

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372

16

Thursday, 20.11.2008, 15:56

HayatBirRüya, arkadaşım bende vista kullanıyorum fakat vista yüklenmiş pc ne herhangi ayrı bir program yüklemediysen örnek farklı bir frewall programı gibi böyle şeyler yüklemedin ise modemden port açman yeterli oluyor vistanın orjinalinden hiç birşeyi kapatmana gerek yok

bendeki olanları söyleyim

norton virüs programı hiç birşeyini kapamıyorum
vista kendi güvenlik duvarı hiç birşeyini kapatmıyorum

zaten norton 'un kendi frewall' i vistanın güvenlik duvarını otomatik kapatıyor

ama portlarını doğru açtığın zaman radyolara girmene veya senin radyona dinleyicilerin girememsine engel teşkil etmiyor

bence modemine port açarken herhengi biryerde yanlışlık yapıyosundur

• Özel mesaj gönder

17

Thursday, 20.11.2008, 16:02

Masum Masum, gönderdiginiz linkleri inceledim zaten bu son yolladiginizi üye olmadan öncede incelemistim. Bende de sürekli arkadaslardaki port 40123 for UDP sorunu var onu bir halledebilsem , yolladiginiz linke yazdim zaten modemin modelini umarim bir sonuc alabilirim...

yoksa yayinlari tek basima kendime yapmaya devam edecegim + yesil bir dinliyenim gelene kadar :(

18

Thursday, 20.11.2008, 16:06

HayatBirRüya, vista için ip sabitleme bu linkte mevcut

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=18637

• Özel mesaj gönder

19

Thursday, 20.11.2008, 16:13

Masum Masum demin ki yalnisligim icin cok özür dilerim.. Port olayini okuyunca oradan cevap vereceklerini düsündüm kusura bakmayin....

Beratcan tafsiyeleriniz icin cok tesekkür ederim , henüz port acamadim galiba yoksa olmasi gerekirdi, simdi en son Masum Masum 'un gönderdigi link üzerinde calisacagim... insallah olur diyorum... Olmazsa zaten haberdar ederim :)

sevgi ve saygilarimla...

• Özel mesaj gönder

20

Thursday, 20.11.2008, 16:33

Beratcan , ya son linki siz yollamissiniz cok özür :cry: o kadar karistiki sayfalar , inceledim onu en son resimden sonrasini göstermemissiniz gerci ben doldurup sabitledim . Port icin modemin adini yazmistim onun anlatimini verebilecekmisiniz ?? :cry: :roll:

modem : EasyBox-BB5A28