Giriş yapmadınız.

1

Saturday, 8.11.2008, 17:12

MSN Messenger Düşme Sorunu

ÖNEMLİ:Eğer sizinde kişi listeniz aşırı kalabalık ise, messengerda düşme sorunları yaşamanız muhtemeldir. Bu olay kişi listesi aşırı büyük olduğundan windows Live Messenger'ın aptallaşmasından kaynaklanıyor.

Olayın Senaryosu:

Birgün Msn ye girmek istersiniz. Ancak açılması 2 saat sürmesine rağmen o 2 yeşil adam aşağıda dönmesine rağmen birtürlü açılmaz şu messenger... Açıldığında ise bir süre durur sonra pat diye düşersiniz. Kişi listeniz messenger ile beraber yavaş yavaş yüklenir. Maximum size (En fazla boyut) 'a ulaştığında da bir uyarı vermeksizin düşer.

ozaman yapmanız gereken kullanmadığınız veya devamlı çevrimdışı olan

Kişi Listenizden Kurtulmak!

Engelli kişi Listenizin Temizliği!

Bunu mutlaka yapmalısınız. Eğer messenger ı aktif ve uzunzamandır aynı adres ile kullanıyorsanız (doğrusuda bu zaten) engelli listeniz birhayli fazla olabilir. Bunu manual olarak silmek için sırasıyla: Messenger > Araçlar > Gizlilik kısmına geçer ve Engelli listesinde ki nicklere sağ tıklayıp temizleyebiliriz.

Ama bunu Nasıl Yapıcaz ki? Nede olsa Problem belli. Messenger 'a giremiyoruz Çünkü Düşüyor! derseniz ozamanda

yapmanız gereken

Messenger Kişi Listesi Yöneticisi programını kurmaktır

(noroom list manager) program ismi bu

Contact List: Bu bölümde sizin listenizden sildiğiniz kişiler yer alıyor.
Allow List: Sizin listenizden sildiğiniz fakat engellemediğiniz kişiler yer alıyor.
Block List: Engelleyip sildiğiniz kişiler yer alıyor.

Not: program linkini vermedim nedeni ise programı yükledikten sonra kendi mail adresinizle ve şifrenizle online olmazını istiyor o tür programlara fazla güvenmediğimden dolayıdır sadece ismini verdim gerisi size kalmış en iyi yöntem kendi bildiğiniz yöntem onuda yukarda anlattım

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 8.11.2008, 17:13

Abi Tskler Bilgi Icin...

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 8.11.2008, 17:53

Teşekkürler yine faydalı bilgiler abi çok sağolun bu güzel paylaşımlarınız için