Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

41

Thursday, 11.12.2008, 23:56

Masum Masum, sonuna kadar geldim fakat Flatcast icin port numarasi 40123 UDP bu kısmı anlamadım bunu RULU ID bolumunemı yazıcam yoksa Destination Port To: bolumune 40123 UDP aynen bolemi yazıcam buarada kusuruma bakma gittiniz sanmıstım :S

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

42

Friday, 12.12.2008, 00:04

huzun34, verdigim linkde gosteriyordu sayfanin en altinda

bu resme bak ordan aldim ekran kopyasi, flatcast port numarasini nereye yazman gerektigini gosteriyor, UDP secenegini goremedim orda modemden bakinda nasil bilemiyorum ama olmasi gereken yer Protocol yazisinin oldugu yer..

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

43

Friday, 12.12.2008, 00:09

ayrica bu islemlerin sonuna eklenmesi gereken bir kac sey daha var,
Save Changes yazisina tiklayip kayit ettikden sonra yukardaki menuden Advance Setup secenegine tikla, ve acilan sayfada orta kisimdaki IP Filter yazan yere tikla ve su islemleri yap;

Security Level : None
Public Default Action : Accept
Private Default Action : Accept
DMZ Default Action : Accept

bunlarida yaptikdan sonra islem bitiyor..

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

44

Friday, 12.12.2008, 00:17

Masum Masum, hyapıyorum aynen ama save changes yapmıyor hata veriyor aynen sole Eror:Mandatory parameter not specified aynen bu hatayı veriyor

45

Friday, 12.12.2008, 00:21

huzun34,

global adres from olan yere kendi modeminin ip sini yazcaksın,,
global adres to yazan yere de aynısını yazcaksın

alttaki 40123 olan bölümlerin üçünüde 40123 olarak yazmalısın

sonra save changes yapıp modemi aça kapat bazan modemi açıp kapamak işe yaramayabiliyor pc yi aç kapat olur

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

46

Friday, 12.12.2008, 00:26

beratcan, aynen dediklerini yapıyorum ip si de yazdım ama yine save yapmıyor aynı hatayı veriyor...

47

Friday, 12.12.2008, 00:30

huzun34,

şuna dikkat etmelisin yukarda 7 rakamı var

sende önceden kayıtlı olan portlar başka varsa sırayı takip etmelisin diyelimki

6 tane başka port açılmışsa sen ozaman 6 yerine 7 yazmalısın sıra takibi yani

çünkü bendekide zoom modem

48

Friday, 12.12.2008, 00:44

son görüntü böyle olmalı port açmış olcaksınız bu görüntü çıktığında tamam demektir

işaretli olan (Write Settings to Flash) tıklayın modeminizin flash ına son yaptığınız ayarlar keydedilcek bukadar

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

49

Friday, 12.12.2008, 00:54

beratcan, ynen yapıyorum bu resimde zaten cok acık hersey bi gelip benim pc de yapmadıgın kaldmıs burd ama aynılarını bende yapıyorum yine ynı hatayı veriyor deli olcam eger resmi baska bi yere uploud etmeden koyabiliyorsak sole resimde gostereyim sana olurmu

50

Friday, 12.12.2008, 00:58

huzun34, en son kayıt etmeden once nerde hata veriyorsa o hatayı vermedenki ekranı buraya koyabilirsen hatayı nerde yaptığını söyleyebilirim

çünkü bu anlattığım gibi yaptığında sorunsuz kayıt edebilirsin
mutlaka biyerde hata yapıyosundur o ekranı koyabilirsen buraya ozaman söyleyebilirim hatayı

upload etmeden göndermek istiyosan yazı yazdığın yerden eklenti gönder var oradan gönderebilirsin ben sonra silerim baktıktan sonra yada küçültürüm gönderdiğin ekran görüntüsünü

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

51

Friday, 12.12.2008, 00:58

beratcan, şimdi oldu tamam simdi yaptım kabul etti baska yapıcam işlem varmı şimdi herkez dinleyebilrmi yani

52

Friday, 12.12.2008, 01:00

huzun34,

Write Settings to Flash buna tıkla tamamdır bitti

radyoan gir şimdi aç radyonu chat ekranıan sağ tıkla info yazısı çıkcak karşına ona tıkladığında açılan ufak ekranda mapping yeşilse dinleyebilirler

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

53

Friday, 12.12.2008, 01:00

adresi versem bi dinleyebilrmisiniz ? www.huzunpaylasim.somee.com

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

54

Friday, 12.12.2008, 01:02

tamam herseyi yaptım modem port tamam şimdi yayını actım acaba girilebiliyormu? buarada size nasıl tşk.etsem bilemiyorum... hayır iki tarafta kırmızı :(((

55

Friday, 12.12.2008, 01:04

huzun34, rdyon ya açık değil yada radyona verdiğin SİD nosu farklı açık değilki radyon

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

56

Friday, 12.12.2008, 01:41

beratcan, hersey yaptık yeni olmuyorn acba cm de calsıtırp pc de buldugum ip adresi olarak yazan ip 10.0.0.5 ama modem e bağlanmak için intrenet bolumune 10.0.0.2 yazınca baglanabiliyorum buda ağ gecidi nu8marsı olarak gozukuyo cmd de bunula alakalı bisey olabilirmi

57

Friday, 12.12.2008, 01:41

Sırayla anlatcam bak

ZoomX4-5551A Modemlerde Port acma

ZoomX4-5551A Modemlerde

Adres çubuğuna http://10.0.0.2 yazıp Enter' a basalım

Ekrana gelecek olan iletisim kutusunda ilgili alanlara asagidaki kullanıcı adını ve sifreyi kucuk harflerle girin ve OK ye tıklayın.

User Name: admin
Password: zoomadsl

Karşınıza Network Address Translation (NAT) Rule Configuration Menüsü çıkacaktır. Burda en son girilmiş Rule ID degerine bakın. Bu örnekte son girilen Rule ID değeri 5, sizde farklı olabilir bu degeri aklınızda tutun. Sonra NAT Option ’dan NAT Rule Entry ’i seçip Add butonuna basın.

Karşınıza aşagıdaki NAT Rule - Add Menüsü çıkacak

Bu menüye Flatcast'in kullandıgı TCP protocolunda port: 40123 açmak için aşagıdaki resimdeki degerleri girin, bu örnekte Local IP adreslerine girilen PCnin IP değeri 10.0.0.4 ’dir. Siz kendi PCnizin IP değerini (not alıcaksınız, genelde aynı degerdir) girin. Son Rule ID degerini bir artırarak ve Save Changes ’e basın

Aşagıdaki menü çıkacaktır. Burda son ilave ettiginiz NAT Rule görülecektir. Şimdi tekrar Add ’e basın

Çıkan NAT Rule - Add menüsüne Flatcast'in kullandıgı UDP protocolunda port: 40123 açmak için aşagıdaki resimdeki degerleri girin, bu örnekte Local IP adreslerine girilen PCnin IP degeri 10.0.0.4 ’di. Siz kendi PCnizin IP degerini (not almıştınız) girin. Son Rule ID değerini bir artırarak (bu örnekte 6 olmuştu giriş yapılacak ise 7) ve Save Changes ’e basın

Aşagıdaki menü karşımızda. Burda son ilave ettiginiz 7 numaralı NAT Rule görülecektir. Şimdi yaptıklarınızı kayıt etmek için Write Settings to Flash butonuna basın

Port açma işlemimiz tamamlanmıştır

NOT: zoom modemde flatcast'a port açmak için hem UDP hem TCP yi 40123 olarak açmalısınız

yani aynı ayarları hem UDP için hem TCP için yapmalısınz

önce TCP yi 40123 e göre açın daha sonra kayıt edin tekrar aynı bölüme girip sıra nosu verin buseferde aynı işlemi UDP 40123 için tekrarlayın her iki yaptığınız işlemide modemin flash ına save yapmanız gerek

58

Friday, 12.12.2008, 01:47

Alıntı sahibi ""huzun34""

beratcan, hersey yaptık yeni olmuyorn acba cm de calsıtırp pc de buldugum ip adresi olarak yazan ip 10.0.0.5 ama modem e bağlanmak için intrenet bolumune 10.0.0.2 yazınca baglanabiliyorum buda ağ gecidi nu8marsı olarak gozukuyo cmd de bunula alakalı bisey olabilirmi

IP adresi : Bilgisayarımızın LAN IP si
Alt Ağ Maskesi: Genelde 255.255.255.0 şeklinde olmakla beraber Windows tarafından otomatik olarak verilir.
Varsayılan Ağ Geçidi: Bu ADSL Modemimizin IP sidir.
DNS Sunucusu: Eğer başka bir DNS girilmedi ise Standart olarak Modemin IP si gelir.

yukardaki ekrandan hangi rakamların alttaki sabit ip verilme yerine yazıldığına iyi bakarsan sorun çıkmarmaz sabit ip verirken

bize lazım olan
:burda:

IP Adresi ve Varsayılan Ağ Geçidi numaralarını alıyoruz ve işlemleri ona göre yapıcaz. Unutmayın kullandığınız modeme göre bu numaralar değişecektir.

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

59

Friday, 12.12.2008, 01:52

ben sadece udp için yapmistim simdi ikisi icinde aynı ayarlari yaptim inş.calisir...............
. ama mapping hala kırmızı bu nasıl bi olaydır anlamadım
.......... beratcan, sabit ip ayarlarınıda aynen bole yaptım suan otomatik almıyorum zaten acaba formatmı atsam pc ye baska turlu cozemiyoruz

60

Friday, 12.12.2008, 02:07

huzun34, daha önce sorunsuz giriyomuydun peki yeşilşmiydi mapping

eğer önce yeşil sonradan kırmızıya dönüştüyse sisitemi normal çalıştığı güne geri almayı dene başka çözüm gelmiyor aklıma

çünkü o modemin başka yapılcak herhangi bir ayarı yok yukarda anlatılanlardan başka

olmazsa en son olarak bunu dene bakalım pek sanmıyorum ama modemin frewall i engelliyor olabilir

frewall kapatmak

bunu yapmak için zoom konsola giriyoruz, advanced setupa geliyoruz, virtual serverı tıklıyoruz.
public port start,end private port kısımlarına açmak istediğin portu giriyoruz 40123 kullandığımız portları mesela).host ip adres kısmına portun hangi ip için açılacağını yani bilgisayarın yerel ip sini giriyoruz.bu ben de 10.0.0.X di sonra add this setting tıklıyoruz, altta write settings. to fla.reb. tıklıyoruz.confirm yapıyoruz.modem kapanıp açılıyor en son bunu yapın birde bakalım olcakmı .