Giriş yapmadınız.

ayşeceren

Profesyonel

• Konuyu başlatan "ayşeceren"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 4.12.2008, 12:22

UMUT ÇİÇEĞİ

UMUT ÇİÇEĞİ

Evet, her şey istediğin gibi olmayacaktı ki. Özlemeliydim birazcık seni. Hep tek düze hayat basit ve sıradan günler geçmezdi acı çekmekte olmalıydı birazda içinde. Gözyaşı dökmek için acı, keşke demek için pişmanlığın, beklemek içinde umudun olmalıydı. Lakin yaşanmazdı başka türlü, içinden çıkılmazdı bu sadeliğin.

Kaldırımdaki ayak sesi gelişini beklemesem ne kadar ilgilendirirdi beni. İçtiğim sigaranın her nefesi bu kadar tatlı gelir miydi içime çekmeseydim hasreti. Bu kadar derinden ağlar mıydım acizliğime ve yetersiz kalır mıydı cümleler. Her şarkının her mısrasını sana yollar mıydım duymadığını bildiğim halde. İsmini ateşli bir hastalık geçirir gibi bilinçsiz sayıklar mıydım en şuursuz anlarımda. Bir yanım karalar bağlarken bir yanımı nasıl güldürebilirdim umudum olmasa.

Hiç tanımadığım biriyle nedenini bilmediğim halde oturup ağlarmıydım. Hangi dertten muzdarip bilmesem de acısını kendi acım sanırmıydım. Yapamazdım işte yokluğun adam etti beni. Hasretin kör, adın dilsiz , sesin sağır etti beni. Piştim acınla insan oldum sonunda. Ve anladım ki anlamak için bazı şeyleri hayatı süzgeçten geçirip sindire sindire yaşamak gerekli. En küçük şeylerle mutlu olmasını bilmek, hayata tutunmak, zorluk karşısında pes etmemek inadına üstüne gitmek gerekliydi. Bu sayede sevdim aynı anda seni ve sensizliği.

Dünyanın hangi köşesine gitsem kurtulurum senin verdiğin acıdan. Beraberimde hayalini de sürüklerken nereye kadar kaçabilirim ki senden. Hangi okyanus söndürür içimdeki hasreti yada hangi doktorun ilacı şifa verir kanayan yaralarıma. Bir bilsen bir tek sen iyi geliyordun bana.

Nereye kaçsam kurtulamadım acımdan. Yeni başlangıçlar yaralarımı kanatmaktan öteye gidemedi. Ve izin verdim canımın yanmasına. Aynı anda yaşarken o kadar zor gelmedi bana. Hem seni hem sensizliği kabul ettikten sonra gerisi de kendiliğinden geldi. Eskisi gibi değilim artık. Gülebiliyorum, konuşuyorum eğleniyorum ama yinede gözlerimin uzaklara dalıp gitmesine engel olamıyorum. Kızmıyorum kendime bunun için. Varsın Sulasın içindeki umut çiçeğini kime zararı var ki.

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 4.12.2008, 12:55

Cok Güzel Siir..Yüregine Saglik.

ayşeceren

Profesyonel

• Konuyu başlatan "ayşeceren"

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 4.12.2008, 17:48

@s@let, çok teşekkürler..

masum_serseri