Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Özel mesaj gönder

21

Tuesday, 3.02.2009, 23:56

bu arada bende flatcast aktif gözüküyor yani port yönlendirmeye girdigimde flatcast izinli olarak gözüküyoo amaa hala sorunlarr oluyoo ıp sabit my pc yesil güvenlik devre dışıı dahaa olmadı kendimi devre dışı bırakcam))))yayın yapan arkadaslarım port felan açmıyolarr onlarda bisorun olmuyoo sorunsuz bi modem biliyosanızz söyleyin lütfen

22

Wednesday, 4.02.2009, 00:05

hazanncihan,

Zyxel biraz port açma konusunda sorunlu modem
mapping yeşil göstersede portlarınız hala kapalı olabiliyor

hangi modem derseniz marka veremem ama link verebilirim bilgilendirmek için

:burda:

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=22064

• Özel mesaj gönder

23

Thursday, 5.02.2009, 15:09

tşkrlerr ama son bi soruu tek port modemle 4 port modem arasında ne fark vardır.Bunu soruyorum çünkü leptop almayı düşünüyorum evde baska bi yerde internete girmemde sorun olurmu tek portlu olursaa çok tşkrler şimdiden

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

24

Thursday, 5.02.2009, 18:01

Alıntı sahibi ""hazanncihan""

tşkrlerr ama son bi soruu tek port modemle 4 port modem arasında ne fark vardır.Bunu soruyorum çünkü leptop almayı düşünüyorum evde baska bi yerde internete girmemde sorun olurmu tek portlu olursaa çok tşkrler şimdiden

aslinda modem dedigimiz alet modem degil,
modemin tek bir görevi var, adsl üzeri internete baglandirir ve sadece bir bilgisayar baglanir.

aslinda yillardir modem adiyla satilan aletler 3-4 aletin birlesimidir.

1. modem yukarda ne oldugu yaziyor
2. router birden fazla bilgisayarin ayni hattan internete baglanmasini saglar, ayrica bilgisayarlarin birbiriyle iletisim kurmasini saglar ( genelde 4-8 kablo ile baglanma imkani olur)
3. firewall bilgisayarin disinda bulunan bir güvenlik duvari (cok mantikli, daha zararli olan bir program veya benzeri bilgisayarlariniza yaklasmadan engeller
4. (w-lan router) hemen hemen routerin aynisi, fakat kablosuz baglantiyi saglar, yanilmiyorsam ayni anda 252 kablosuz baglanti kurulabiliyor!

• Özel mesaj gönder

25

Thursday, 5.02.2009, 18:14

Aynı modemı kullanıyoruz benım portlarım acık

Dinleyici iken my pc +

Dj iken Maping +

Bu şekilde ise portların açıktır.Bu şekide iken kimse giremiyorsa tek açıklması var uplond miktarın yetersiz dinleyici olacaksın.Eğer şeklildekı resimdekı gibi değilse portların kapalıdır

• Özel mesaj gönder

26

Thursday, 5.02.2009, 18:52

arkadaslar uplond miktarına nerden bakacaz ve kaç olması gerekiyo bende mapping yesil ama sorunlar devam ediyor simdi yayını alcam gelirseniz cok mutlu olurumm sorun varmı bide siz baksanız tşkrler
edit

• Özel mesaj gönder

27

Thursday, 5.02.2009, 18:59

ark suan yayındayımm giremiyolar yinee lütfennnnnnnn bi deneyinn

28

Thursday, 5.02.2009, 19:44

hazanncihan,

modem Zxyel port konusunda biraz sorunlu modem radyonuza bktım

portlarınızı açık gösterdiği halde hala kapalı yani sahte mapping +

• Özel mesaj gönder

29

Thursday, 5.02.2009, 19:46

O zaman benimdekide hatalı olabilrimi benimde + gösteriyor şu an radyom açık bekliyorum gelirsen bi çay içeriz hemde bakarsın bendede sorun varmı mapoig + gösteriyor ama süphem var

beratcan,

30

Thursday, 5.02.2009, 19:52

ASİ DADAŞ,

Zxyel ise büyük bir ihtimal öyle frewall ayarlarını devre dışı bırakmayı deneyin

forumda frewall ayarlarını gösteren bir video olcaktı Zxyel modem hakkında

• Özel mesaj gönder

31

Thursday, 5.02.2009, 19:54

Radyom açik bekliyorum bi bakalım müsaitsen

• Özel mesaj gönder

32

Friday, 6.02.2009, 16:07

Sayın beratcan modemın zxyel di portlar acikti dj ken maping + dinleyici iken my pc + idi radyomu ziyaret ettin ve sahte mapig oldgunu söyledin buda doğruydu çünkü girenle sorun yaşiyordu bende zyxel modemi cikardim Airties RT 205 modemi kurdum ve sabit ip verdim portlarini açtim dj ken mapig + dinleyici iken my pc + şu an ziyaret ederseniz sevirim bekliyorum sizi bakalim yine sahte mapig varmi kontol etmek için Şimdiden tşkler

• Özel mesaj gönder

33

Friday, 6.02.2009, 16:22

beratcan,

Şuan radyo açik bekliyorum bi bakarasan çok makbule geçer Teşekkürler

34

Friday, 6.02.2009, 16:43

ASİ DADAŞ,
değiştiğiniz modemde şimdi portunuz normal açık
ben portlarımı kapatıp girdim radyonuza bitek ben olmama rağmen rahatlıkla girebildim

hayırlı yayınlar

• Özel mesaj gönder

35

Friday, 6.02.2009, 16:59

Teşekkürler bence zyxel modemi olanlar ya dinleyici olsun veya modem değişmelerini öneririm

• Özel mesaj gönder

36

Friday, 6.02.2009, 17:00

Teşekkürler bende bi kac arkadaşımın denemesı istedım soruz olarak girdiler bu arada zyxel modemi kırdım çöpe attım bence zyxel modemi olanlar ya dinleyici olsun veya modem değişmelerini öneririm özellikle zyxel P-660RU-T1 v2 kullananlar

oqus pokus

Moderatör

• "oqus pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

37

Friday, 6.02.2009, 18:59

Alıntı sahibi ""ASİ DADAŞ""

Teşekkürler bende bi kac arkadaşımın denemesı istedım soruz olarak girdiler bu arada zyxel modemi kırdım çöpe attım bence zyxel modemi olanlar ya dinleyici olsun veya modem değişmelerini öneririm özellikle zyxel P-660RU-T1 v2 kullananlar

:lol: Kırıp çöpemi atalım... :D

Maalesef o kadar zengin değiliz, ama bir sorun varsa mutlaka çözümüde vardır. Yeterki, hakkıyla araştırma ve özveri verilsin.
Sen kırmış kurtulmuşun, bir Modem de bana alırsan bende kırarım. Ve bu şekilde Modem isteyen herkese alacak kadar paran cok umarım. :lol:

Bu, bu kadar masraflıyken, çözümü bulması ise bedava. (biraz huzur verici yorgunluk hariç) :m045: :kopx:

• Özel mesaj gönder

38

Friday, 6.02.2009, 19:49

Vallahi o kadar biliyosun bi çözüm yolu bulda milletti kurtar bu derten ben modeme para vermedim arkadasimin elinde fazla vardi bana verdi eski modemide kırdım ben söyledim diye herkes bana uyup modemini kırcak halı yok herkesın aklı başinda sizlerde flatcast radyosu olmayan arkadaşlariniz modeminizi değiştirin 1 yildir araştiriyorum bir çözüm göremedim 1 yil yeterli dimi sende 1 yil uğraşsaydin sonunda kırar atardın berattcana sonsuz Teşekkürler

Şu an bir çözüm yolu varmı zyxel P-660RU-T1 v2 hakkında ben zyxel mağduruydum çözümü bul denemesinde benden xyxel mzyxel P-660RU-T1 v2 modem bulurum

Bu arada modetörlüğün Hayirli olsun başarilar dilerim

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

39

Friday, 6.02.2009, 19:57

ASİ DADAŞ,

eger uygun bir firmware bulamazsaniz o model modemde degistirmekten baska cözüm yok.

tabi verilen bilgiler dogruysa.

[list]1. firewall kapatma imkani yok!
2. firewall ayarlama imkani yok![/list]

sonuc mapping + fakat sahte +

• Özel mesaj gönder

40

Friday, 6.02.2009, 20:00

evet başka çözümü yoktu mapig+ arti idi ama kimse giremiyordu yeni modemde mapig + herkes sorunsuz olarak giriyor modem sorunluymuş ben biliyorum o modemden çektiklerimi