Giriş yapmadınız.

by tayfun

Orta Düzey

• Konuyu başlatan "by tayfun"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 18.12.2008, 21:41

Raadyo donuyor yazı yazamıyorum!!

Arkdaslar bende dj yim yalnız tema değiştrirken radyo donuyor ve yazı yazamıyorum bu problem cok oluyor ne yapabilirm çözüm için

2

Thursday, 18.12.2008, 21:49

by tayfun,

flatcastın kendi temasını dene bakalım ondada aynı problem olcakmı eğer onlarda olmuyorsa eklediğin temalarda gif olabilir tema resminin resim upload sitesinden kaynaklanan gecikmeden dolayı tema zor açılcağı için yazı ekranının geç gelemsine sebep olabilir bi çok neden var

3

Thursday, 18.12.2008, 21:52

BERATCANIN DEDIGI GIBI TEMALARA VERILEN URLERDE VE TEMADA EKLI HAREKETLI GIFLER VARSA OLABILIR TOLSDA BULUNAN DARK SAYFASINA ALDINIZDADA AYNI SORUN OLUYORMU

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 18.12.2008, 21:52

donmanin nedenleri genelde cpu nun zorlanmasidir.
cpuyu zorlayan arkaplanda calisan baska programlarda olabilir..

belkide kullandigin temalar hatali, cok büyük vs. vs. olabilir??!!

anlamadigim birsey var!
radyo yayinimi yapiyorsun, tema gösterisimi!
sorun yapmayan bir tema sec ve onda kal, en nefret ettigim seylerden biri.
yayina giriyorum, dj dakikada bir tema degistiriyor... tzz

5

Thursday, 18.12.2008, 21:54

heheh kesin benim yayinima gelmıssındır Ipek1988, :)))

by tayfun

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 19.12.2008, 14:41

Arkadaslar kendi temalarındada böle oluyor

7

Friday, 19.12.2008, 14:52

by tayfun,

radyo haricinde hiç bişey açık olmasın bilgisayarında yine aynı durum olşuyorsa şuna dikkat etmelisin

radyonu kapat herhangi bir net sayfası açtığında sayfadan sayfaya geçişlerde

zorlanma oluyorsa net sayfaları geç geliyorsa programların klasörlerin geç açılma yapıyorsa senden habersiz çalışan bi program vardır cpu zorlanması(virüs,trojan,spyware)

by tayfun

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 19.12.2008, 17:25

Beratcan teşekkür ederim verdigin cevap için peki bu virüsleri nasıl sileriz virüs programıda var bende ama ise yaramıyor demekki daha bugün tarattım ama hiç bir virüs bulamadı

9

Friday, 19.12.2008, 17:30

Hanqi virüs programini kullaniyorsun Nod32 yi tavsiye ederim Nod 32 yi kullaniyorsan, bence daha etkılı bir tarayici, yok genede olmazsa format qene iyi yol

by tayfun

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

10

Friday, 19.12.2008, 17:35

By Rmnx not 32 kullanıyorum bu sorun aylar öncesinden beri basladı format cözüm değil cünükü denedim

11

Friday, 19.12.2008, 17:43

by tayfun,
öncelile bilgisayarında virüs olup olmadığından emin olmak gerek

yukarda anlattığım gibi ayfa ağırlaşması sitelerin zor açılması dosya ve klasörlerin geç açılması vs.

bunlar oluyorsa ve taratma yaptığında virüs bulamıyosan

öncelikle virüs programını güncellemelisin yeni virüsleri tanıyabillmesi açısından bu gereklidir

en önemli konu ise şu herkez virüs taratır fakat o virüs belli bir süre sonra bilgisayara tekrar aktif olur

bunu önlemenin en iyi yolu sistem geri yüklemeyi deaktif etmekti (kapamak)

ve ondan sonra virüs taratmsı yaptırmaktır

NOT: sistem geri yüklemeyi kapatırsanız hata oluştuğunda bi önceki tarihe geri dönme imkanınız kalmıycaktır buda bi ayrı konu ama virüsten kurtulmanın en geçerli yolu bu şeklide

1_ virüs taratmak nete bağlı iken olmamalı
2_ klasör seçeneklerinde gizli dosya ve kalsörleri göster işaretli yapılmalı

Adım Adım Virüs Temizleme...

1 - Öncelikle Bilgisayarım -> Yerel Disk(C -> Sağ Tıklayıp Kota Sekmesine Gelin - > "Kota yönetimini etkinleştir" ve
"Kota sınırını aşan kullanıcılara disk alanı verme"
kutucuklarını işaretleyin. -> Daha Sonra "Disk alanı sınırı" seçeneğini işaretleyin ve sınıra 1 KB Değer verin.
Bunun sebebi virüsün diskinize kendisini tekrar koplayamasını engellemek içindir.

==============================================

2 - Tüm internet bağlantınızı kesin.
Böyele sasser vb.. gibi virüslerin internet yoluyla bulaşmasını engellersiniz.

3 - Başlangıç öğelerini düzenlemek ve virüslerin başlanıçta açılmasını önlemek için "Başlat -> Çalıştır -> msconfig" yazın ve Enter'a basın.
Burada en son sekme olan "Başlangıç" sekmesine gelin.Burada "ctfmon" adlı program hariç tüm öğelerin yanındaki
Tick işaretlerini kaldırın.
Böylece virüsler açılışta etkisiz hale gelirler...

4 - Gizlenmiş virüsleri görünür kılmak için Herhangi bir klasörde "Araçlar -> Klasör Seçenekleri -> Görünüm" sekmesine gelin.
Burada "Gizli dosya ve Klasörler" bölümünden "Gizli Dosya Ve Klasörleri Göster" seçeneğini seçin ve ayrıca
"Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle(önerilen)" seçeneğindeki tick işaretini kaldırın.
Böylece virüsler görünür hale gelir ve bu sayede antivirüslerin işi kolaylaşır.

5 - Eğer antivirüsünüz bir dosya hakkında uyarı verirse ve onu silemiyorsa antivirüsün işlemini kolaylaştırmak için Ms-dos ya da Cmd komut satırında
virüsün özniteliklerini değiştirin.Bunun için komut istemini açın (Başlat -> Çalıştır -> Cmd) ve virüsün olduğu klasöre gidin.Burada virüsün adını virus.exe
diye varsayalım.Cmd komut ekranına şunu yazın ve Enter'a basın "attrib -s -h -r +a virus.exe".
Böylece virüsün gizliliği ve silinmez özelliği yok edilir ve virüs normal bir dosya halini alır.

6 - Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.(Not:Yeniden başlatmayı "Başlat -> Bilgisayarı Kapat -> Yeniden Başlat" şeklinde yapın.Aniden Reset Tuşuna basmayın...
Böylece yaptığınız ayarlar kaybolmaz.

7 - İşte şimdi bilgisayarınızı açarken F8'e basarak işletim sistemi menüsünden "Güvenli Kip Komut İstemi" 'nde açın.
Bu sayede virüsü tamamen etkisiz hale getirirsiniz.
İşte burada antivirüsünüz ile tarama yapın.
Ms-dos tabanlı antivirüs kullanmanız gerekecektir.
Bunun için size F-Prot Antivirüs veya Avast! Antivirüs 'yi önerebilirim.
F-prot'un ms-dos versiyonu ücretisizdir.
Böylece virüsleri silmek oldukça kolaylaşır...

8 - Daha sonra Bilgisayarım'a sağ tıklayıp "Sistem Geri Yükleme" sekmesine gelin.Burada kutucuğu işaretleyerek Uygula deyin.Çıkan uyarı penceresine Tamam dedikten
sonra kutucuktaki Tick işaretini kaldırıp tamam deyin.Böylece Windows sistem geri yüklemenin kazara yedeklediği virüsler tamamen yok olur ve antivirüsünüz daha önce görmediğiniz ve giremediğiniz
klasörlerde virüs uyarısı vermeyi bırakır (C:\System Volume Information)
Böylece windows'un kazara yedeklediği virüsler de silinir.

DipNot : İlk 5 madde virüs temizlemeden önceki
hazırlık olup Mutlaka "Güvenlik Kip" te yapılmalıdır

12

Friday, 19.12.2008, 17:44

beratcan cok güzel ifade etmis tayfun

Safiye

Stajyer

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 19.12.2008, 17:53

tayfun vallam cok üzülüyorum senin icin :( ne kadar cok sorunun oluyo ya mesajlarina baktimda ne cok sorunun varmi$ allah yardimcin olsun bence sen at o bilgisayari :D

14

Friday, 19.12.2008, 18:06

Safiye, bütün sorunlar tayfunu buluyor tayfunda beni :D