Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

kralxs

Acemi

• Konuyu başlatan "kralxs"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 21.12.2008, 13:23

yanlıs bılıyorum ama hıcbır cozum bulamadım

arkadaslar benım portlarım acık ve son son zamanlar harıc yayınlarımda hıcbır aksaklık yoktu ama son zamanlarda portlarım acık ve mappıng yesıl yanmasına ragmen dınleyıcıler gıremıyor yayınıma takrıben 1.5 hafta kadar boyle modeme format attım pc ye attım ama yıne aynı(: bu flatcast benı kalpten goturecek zannedresem(: bana kastı var heralde hıcbır antıvırus programı kullanmıyordum xp servıcepack3 surumu kullanıyorum acaba gozden kacırdıgım bıseymı var ayrıca eger gereksız bır konuysa sımdıden ozur dılıyorum ama gercekten yazılan her forumu okudumm ama bana bı yararı olmadı bazılarınıda uyguladım tabe

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 21.12.2008, 13:46

kralxs, bu linkdeki konuya bakin lutfen, port acik oldugu halde yayinlarda neden sorun olabilecegini acikliyor,
buyuk ihtimalle upload hiziniz yeterli degildir,
bu konuyu incelerseniz ne demek istedigimi anliycaksiniz..

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372

Imkansiz

Stajyer

• "Imkansiz" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 21.12.2008, 14:07

kralxs,

modemin markasi ne?
zyxel modemlerinin bazi modellerinde port bilgilerini flatcast yanlis veriyor.
(kapaliyi acik gösteriyor)

kralxs

Acemi

• Konuyu başlatan "kralxs"

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 21.12.2008, 15:48

ZYXEL 660RU T1 T2 MODEMIN MARKASI AMA DEDIGIM GIBI ONCEDEN HIC BOYLE BI SORUNUM YOKTU ACABA SON ZAMANLARDAMI UPLOAD HIZIMI DUSURDULER BEN SINRISIZ ADSL KULLANIYORUM AMA SANSIZLIK DIYE DUSUNUYORUM):

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 21.12.2008, 16:00

kralxs, bak yukarda verdigim linke baktiysan eger, seninde dedigin gibi ayni modem ve daha once sorun yoktu ama upload hizin dusurulmus,

bak alinti yaptim upload hizi ile ilgili bolumu...

@AllaTurkaa Demiski:

Senaryo 5

Portlarım açık olduğu halde yayınıma sadece birkaç kişi girebiliyor....

Açıklama: adsl bağlantısı düşük olan bir dj, bir de msn, skype, müzik indirme programları kullanıyorsa, artakalan upload miktarı kadar dinleyici girebilir.

Örnek 64 kbit/s ile yayın yapıyor.
Adsl bağlantısı
1024/256 kbit/s 1024 sizleri yanıltmasın, sizin için önemli olan upload miktarıdır.
256 lık upload miktarıyla yayına maximum 3 kişi girebilir.
3x64= 192 kbit/s artakalan da internet aracınız ve windows için lazım olabilir. Bu bağlantılarda dinleyicilerinizin bazılarının portları açık olmalı....
Resimde gördügümüz gibi dinleyicilerin biri yayina giremiyor (Statüsü yeşil olan bir dinleyici yayına katılana kadar...)

Zübeyde

Stajyer

• "Zübeyde" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 21.12.2008, 16:22

Alıntı sahibi ""kralxs""

ZYXEL 660RU T1 T2 MODEMIN MARKASI AMA DEDIGIM GIBI ONCEDEN HIC BOYLE BI SORUNUM YOKTU

tam o modellerde bircok kisinin sorunu var,
daha evelden sorununun olmamasi, portu acik olan devamli dinleyicilerinden kaynaklana bilir..

masum masumun verdigi linkte senaryo 4 bir aciklama olabilir.

forumda ZYXEL 660RU T1 T2 icin arama yap, göreceksin, hepsinin sorunu ayni!

Zübeyde

Stajyer

• "Zübeyde" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 21.12.2008, 16:30

buyur senin modemin aynisinla sorunu olanlar