Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "muro_muro"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 22.12.2008, 03:08

Netgear DG834G modemime port açtım hala (mapping kırmızı)?

Arkadaslar İlk once Selamlar..
ben 2 gundur formunuzu didik didik ettim dediginiz herseyi tek tek defalarca yaptım ama olmuyor olmuyorrr yayınıma kımı gırebılıyor kımı gıremıyor
ilk once surdan baslıyım netgear dg834g markalı modemı kullanıyorum. port ayarlarıyla oynamadan once pc ip mi sabitledim ve port ayarlarını yaptım su sekilde flatcast UDP 40123 yaptim ve sonra firewall ayarlarını yaptm onlarda soyle oluyor..suankı pc ıp mı yazdım orda yazılması gereken yere .. fakatt yayın aldım sag tus info yaptım kırmızı yanı ( - ) olmuyor olmuyor sonra bıde pc guvenlık duvarında port ayarlarında yaptım denetım masasından sonra yıne olmadı suanda herseyı denedım ama olmuyor son olarakta nod 32 antivirüs kullanıyorum LÜTFEN YARDIM EDIN LUTFEN!!!:((((

2

Monday, 22.12.2008, 03:39

muro_muro,

buraya bi bak istersen ingilizce ama bilgiler mevcut

:burda:

http://kbserver.netgear.com/kb_web_files/n101145.asp#FR114PAnchor

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 22.12.2008, 03:41

vallahi bakmadigim yer kalmadi:(( pff yaaaaaaa:( baska yardım edebılecegınız bısey varsa beklıyorum sabahın bu saatınde dusunun..:(

4

Monday, 22.12.2008, 03:52

sanırım sizin modeminizin frewall i kapatma problemi var frewall i kapatsanız dahi o kendisi tekrar açıyor biraz araştırdım bütün şikayetler frewall hakkında
portları doğru açmış oabilirsiniz frewall inizi izin vermesse mapiing yeşil görünmez bence sorunu o bölümde arayın yani frewall i kapatmayı deneyin tekrardan

burdan bakabilirsiniz modeminizin port açılımına

:burda:
http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Netgear/DG834G/eMule.htm

5

Monday, 22.12.2008, 04:11

Ama unutma, Port açıksa, Firewall izinleri doğru verilmişse ve IP sabitlemişse açılan Port porttur hiç değişmez. Wireless veya Ağ (Ethernet) üzerinden farketmez.

Modem de de açmadıysan 40123 TCP, 40123 UDP ver. Ama Modemin portlarından da aynısını vermen lazım..

örnek

TCP
Start: 40123
Finish: 40123->Apply

Yukarıdan UDP seç,
Start: 40123
Finish: 40123->Apply

Tamamdır.. Modemi kapat aç.. Sonra bilgisayarı kapat aç..

TCP ve UDP bölümünde isim olarak Flatcast yaz unutma

ip adresini öğrenme komutu
Başlat->Çalıştır-> açılan kutuya "cmd" yaz.. Enter
Siyah DOS ekranına "ipconfig/all" yaz.. Orada IP numarasının karşısında yazan değerdir..
Yani IP'n odur. Aynısını vereceksin.. Mesela 192.168.0.34...

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 22.12.2008, 04:27

beratcan kardesim o siteden bakarak actım zaten portlarimi hatta o sıtede flatcast icin port nasıl acılır onu bulmustum dırek flatcast ıcın nasıl acılacagı yanı flatast kodları vardı ama olmuyor:( ÇILDIRACAM:(

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 22.12.2008, 05:23

nei gozden kaciriyor olabilirim arkadaslar sizlerde yardim edin lütfen ....:(
Arkadaslar Aranizda Netgear DG834G port acma Firewall kapamayi tam bilen yani tam olarak nerde hata yaptıgımı bulabılecek bırı varmi...

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 22.12.2008, 15:29

SAnırım Yardım Edebılecek Biri Yok:(

SheKerLee

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 22.12.2008, 15:44

muro_muro, reSmini göSterebilirSen modeminin menüSünden, yardimci olabiliriz belki
hatalardan ilki ama ip SabitlememiS olmaktan kaynaklaniyor, bilgine

10

Monday, 22.12.2008, 15:53

muro_muro,

Netgear firewall;larda WLM engellemesi sadece Bu engellemeyi kaldırmanın pek çok yolu var. En kolay yolu, dışarı doğru HTTP trafiğine izin vermek. Yani LAN;daki herhangi bir istemcinizin dışarıdaki tüm HTTP (TCP 80) (HTTP UDP 40123)portundan servis veren sunuculara bağlanmasına izin verirseniz bu yeterli olacaktır.

Bu ayar için router yönetim sayfanıza girin.

Soldaki menüden ;Content Filtering; -> ;Firewall Rules;u seçin.
Açılan sayfada ;Outbound Services; kısmından ;Add; tuşuna basın.
Açılan ekrandan ;Service; olarak ;HTTP (TCP:80) HTTP (UDP 40123 ;ü seçin.
;Action; olarak ;Allow Always;i seçin.3
;LAN Users; ve ;WAN Users; olarak da ;Any;yi seçin.3
;Log; kısmında ise ;Never;ı seçin ve ;Apply; tuşuna basarak bu ayarı kaydedin.3

oqus pokus

Moderatör

• "oqus pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Monday, 22.12.2008, 17:10

Güvenlik Duvarı izin verme

muro_muro

Beratcan Abi'nin anlattığı sanırım yeterli ama yinede, Aklımda duracağına burada dursun belki birilerinin işine yarar;

DENETİM MASASI'ndan

• Özel mesaj gönder

12

Monday, 22.12.2008, 23:32

Bunların Hepını yaptım Sanırım :( modemımın resmını cekıp buraya eklıyım oyle yardım edebılırsınız ınss.

• Özel mesaj gönder

13

Tuesday, 23.12.2008, 17:24

Re: Güvenlik Duvarı izin verme

Alıntı sahibi ""deKR@""

muro_muro

Beratcan Abi'nin anlattığı sanırım yeterli ama yinede, Aklımda duracağına burada dursun belki birilerinin işine yarar;

DENETİM MASASI'ndan

2 haftadır uraştım flat castla bu arkadaş yardımcı oldu ve 20 dk da tum sorunları çözdü Tek geçiyorum kardeşimi
yazımı bulamadımda sonuna ekledim :) yardımda tek geciyorum sizede öneririm