Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Tuesday, 30.12.2008, 03:52

ZyXEL Modemlerde Port Açma Sorunları

KURAL 1 ÖNCELİKLE PORT AÇMAK

arkdaşlar bildiğiniz gibi (ZyXEL) modemlerde port açma da çeşitli problemler yaşandığı için ayrı bir başlıkta olması ve bu modem hakkında sorunların ve çözümlerin burda paylaşılması

sorun yaşayan arkadaşların sorunlarını daha kolay çözebilemelerine yardmıcı oluruz kanısındayım

Alıntı sahibi ""*-*Trinity*-*""

Zyxel-prestige-600 modemlerde port açma

Öncelikle internet sayfamızın adres çubuguna
192.168.1.1 yazıp Enter yapıyoruz.

Daha sonra aşagıdaki menü karşımıza geliyor

Devam ediyoruz

Flatcast'in portu 40123

Firewall ayarı yapıcagız

:up:

=================================================___________________________________________________________-

KURAL 2 FLATCAST UDP PORTUNA FREWALL 'DEN YÖN VERMEK

AYRICA

Paket seviyeli firewall olan modellerde (650R-31, 660R-61) fabrika ayarlarinda var olan kisitlamalari kaldirmak gerekir.

Web arayüzünden cihaza baglanin. Advanced Setup altindaki “Security” linkine tiklayin. Asagida görüldügü üzere disaridan içeriye Telnet, FTP, TFTP, Web, SNMP trafigi engellenmektedir. Gerekli kisitlamalari, yönlendirme yapmak istedigimiz portlarin onay kutusunu temizleyerek kaldirmaliyiz. (660H seisinde bu menü yok)

Statefull Packet Inspection Firewall özelligi olan modellerde dolayi disaridan içeriye gelen isteklere izin verilmez. Yalnizca içeriden disariya yapilan isteklere cevap olarak gelen paketlere izin verilir.

Buna Statefull özelligi denir. Disaridan içerideki server'lara ulasmak için WAN to LAN yönünde uygun kurallari tanimlamak gerekir.

Advanced Setup altindaki Firewall linkine tiklayin. Açilan penceredeki Rule Summary linkine tiklayin. Packet Direction bölümünden WAN to LAN seçin (bu önemli!!).

Görüldügü üzere bu yönde tanimlanmis bir kural yoktur ve “Default Policy: Block” görülür. Bu ayar, yazilan kural(lar)a uymayan paketlerin bloklanacagi anlamina gelir. Yeni bir kural eklemek için “Append” butonuna basin.

Ilk kural web server'a gelen isteklere izin verilmesi için olusturulacaktir. Source Address List kisminda “Any” kalsin.

Çünkü web server'a kimin erisecegi belli degildir. Destination Address List kismindaki “Any” ‘e tikladiktan sonra “Delete” butonuyla silinmelidir.

Burada sadece 192.168.1.33 olmalidir. Bunu saglamak için, Destination Address kisminda Address Type olarak “Single Address” seçildikten sonra “Start IP Address” kisimda 192.168.1.33 yazilir.

“Add” butonuna basilarak bu adres Destination Address List bölümüne atilir. Ayni sekilde Selected Services kismindaki Any(TCP) ve Any(UDP) degerleri silinmelidir(Remove butonuna basarak). Available Services listesinde sık kullanilan(bilinen) servisler vardir. (icq, msn gibi..) Edit Customized Services linkine tiklayarak yeni bir servis olusturmamiz gerekiyor.

Firewall - Customized Services sayfasinda 10 adet servis olusturulabiliyor.

1 nolu linke basiyoruz. Service Name bölümüne hatirlatici olmasi açisindan portun basligini örnegin “Flatcast udp” seklinde yazabiliriz.

Service Type olarak TCP, UDP, TCP/UDP seçeneklerinden birini seçiyoruz. Bu seçim, servisin hangi protokolü kullandigina baglidir. (FLATCAST İÇİN UDP SEÇİLMELİDİR)

Port Configuration bölümünde Single seçersek tek bir port numarasi, Range seçersek aralik gireriz. “Apply” butonuna basarak yaptiklarimizi kaydederiz.

Back” butonuyla kural olusturma sayfasina geri döneriz. Artik Available Services listesinde “Flatcast UDP” diye bir servis oldugunu görürüz.
Sonradan olusturulan servislerin isimlerinin sol üst kisminda “*” vardir. Sag tarafta Any(TCP) ve Any(UDP) degerleri geri dönmüsse bunlari kaldirin.
Yeni olusturdugumuz servisi sag tarafa atin. “Apply” butonuna basarak kurali saklayin. Sayfanin en yukarisinda Action for Matched Packets:Forward seçilidir.
Bunu degistirmiyoruz, çünkü bu sartlara uyan paketi forward etmek istiyoruz. Sayfanin altindaki “Apply” butonuna basarak kurali onayliyoruz.

NOT: Flatcast için frewall yönlendirmeniz Flatcast > UDP > 40123 portudur

Firewall - Rule Summary ekranina döndügümüzde 1 no'lu kuralin olustugunu görürüz.

Kural tanimlama bitmistir. Diger kurallari bu sekilde olusturabiliriz. Sayfanin en üst solundaki “Main Menu” linkine tiklayip diger ayarlara geçebiliriz.

2

Tuesday, 30.12.2008, 04:21

BUDA ZyXEL P-660HW-T1 v2 MODELİ İÇİN PORT AÇMA AÇIKLAMASI

NOT:GÜVENLİK DUVARINI KAPATMAYI UNUTMAYIN YUKARDA ANLATILMIŞTIR

alt resimde doldurulması gerekenler

Servis Adı: Flatcast
Başlama portu: 40123
Bitiş Portu: 40123
Sunucu İp adresi : 192.168.2.2 <<< örnektir

DAHA FAZLASI BURDA ALMANCA

:burda:

http://www.zyxeltech.de/

http://www.zyxelsupport.nl/z156.php?firewall=fwuit#fwuit

http://www.zyxelsupport.nl/z021.html

http://www.zyxelsupport.nl/a003.html

http://www.zyxelsupport.nl/a005.html

http://www.zyxel.com/

Driver Download

Firmware (Güncel Yazılım) Download

Kullanım Klavuzu Download

ZyXEL ÜRÜNLERİ SIK SORULAN SORULAR

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (8.03.2011, 23:17)

3

Tuesday, 30.12.2008, 14:15

Zyxel P661 HW D1

Zyxel P661 HW D1 modemlerde port ayarlarını yapmak için internet tarayıcınızda (internet explorer vb.) http://192.168.1.1 yazarak modeminizin setupına giriniz.

Size Password soracaktır. Eğer değiştirmediyseniz default değerleri olan Password: 1234 girin ve Login tıklayın.

Çıkan menüde sol tarafındaki seçeneklerden Network ve altından çıkacak NAT tıklayın,

NAT Setup menüsünde Active Network Address Translation (NAT) ve SUA Only seçili olsun, sonra Port Forwarding tıklayın.

Port Forwarding menüsünde Service Name altından User define seçin.

Rule Setup menüsü çıkacaktır

Sırasıyla aşağıdaki resimler gibi doldurup Apply tıklayın. Sol üsteki Aktif kutusunun dolu olmasına dikkat edin. Sayfanın devamında boş gördüğünüz resim olursa atlayın.

RESİMDE Kİ BOŞLUKLARA YAZMANIZ GEREKEN
servis name : --> Flatcast
star port: ------> 40123
end port : -------> 40123
server ip adress : --> senin ip adresin

Şimdi modeminizin Firewall ayarlarını yapmamız gerekiyor.

Ana menüde sol tarafındaki seçeneklerden Security ve altından çıkacak Firewall tıklayın
,

General menüsünde internetten (WAN) gelen bilgilerin yerel ağınıza (LAN) iletilmesine izin vermek için WAN to LAN karşısından Permit seçip, Log kutusunu dolu hale getirin.

Güvenlik duvarı (Firewall) kurallarını girebilmek için yukardan Rules tıklayın.

Rules menüsünde kurallarımızı ilave etmek için Add tıklayın.

İşlem tamam

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (8.03.2011, 19:37)

4

Tuesday, 30.12.2008, 14:23

Zyxel P660 RU T1 v2 modemlerde port ayarlarını yapmak için internet tarayıcınızda (internet explorer vb.) http://192.168.1.1 yazarak modeminizin setupına giriniz.

Size Şifre soracaktır. Eğer değiştirmediyseniz default değerleri olan Şifre: 1234 girin ve Sisteme giriş tıklayın.

ÖNEMLİ: Modeminizin setupına girdiğinizde P-660RU-T1 v2 yazısı altında hiçbirşey görmüyorsanız. Modeminizin default şifresini değiştirip tekrar girin.
Çıkan menüde sol tarafındaki seçeneklerden Ağ seçin, daha sonra altında çıkacak Ağ Adres Çeviricisi tıklayın.

Çıkan menüde Port Yönlendirme seçin.

Port Yönlendirme menüsünde Servis Adı altından User define seçin

Kural Kurulumu menüsünde Aktif kutusunu tıklayıp ve resimlerdeki gibi doldurup. Uygula tıklayın.

Bu modemlerde Protokol (TCP/UDP) tanımı yapılmamaktadır. Bu nedenle girdiğiniz her port nosu hem TCP hemde UDP olarak açılmaktadır.Bu durum bazı uygulamalarda sorun yaratmaktadır.

ÖRNEK: Counter strike için TCP:27015-27039 ve UDP:27000-27015 port aralığı açıldığında 27015 nolu port çakıştığı için ERROR: INTERNAL ERROR hatası vermektedir. Bu sorunu UDP protokolü için 27000-27014 aralığını kullanarak çözebilirsiniz.

Servis Adı: Flatcast
Başlama portu: 40123
Bitiş Portu: 40123
Sunucu İp adresi : 192.168.2.2 <<< örnektir

işlem tamam

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "BERATCAN" (8.03.2011, 19:52)

engongem

Moderatör

• "engongem" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 31.12.2008, 15:15

paylasım için tesekkürlerrrr cogu arkadasımın işine yarıcakk saollllll zyxel modem olanlar cok sorun yasıyorlarr :up:

6

Friday, 2.01.2009, 15:13

arkadaşlar bazı resimlerin gösterilmemesi kendi sitesindeki sorunlardan kaynaklanmaktasır bazan göstermiyo olabilir

resimlerin gösterimi olmadığı zaman gerkli yazılara bakarakta yapablirsiniz

yazılar resimlerdeki durumla aynıdır

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 7.01.2009, 01:32

selam.anlatımın cok guzel olmus elıne saglık.ben bu ayarları kendım yaptım sıtede anlatımdan bakarak,ayrıca servısı arayıp ordan da teknık destek aldım ve teyıd ettım bılgılerın dogrulugunu.buraya kadar bır sorun yok.guvenlık duvarı da kapalı. yayın aldıgımda statistics te halen kırmızı yanıyor.mapig - durumda. lan ayarlarınıda aynen uyguladım ama sorunu cozemıyorum,yardımcı olursanız sevınırım.sımdıen tskler

8

Wednesday, 7.01.2009, 02:16

mavifirtina21,

Alıntı sahibi ""DjCansu""

ben buldum o videoyu

firewall bölümünü dikkatle izle

[flash width=800 height=600]http://www.allaturkaa.de/video/2/2.swf[/flash]

• Özel mesaj gönder

9

Wednesday, 7.01.2009, 20:12

beratcan sagol kardes anlayısın ve yardım amaclı bılgılendırmen ıcın.ama benım sorunum halen aynı devam edıyor.yanı pc den hıc anlamayan bırısı olsam neyse,portu actım pc nın ıp sınıde aldım ekledım gereken yerlere ama sorunum halen aynı devam edıyor.suan rd ma dısarıdan dınleyıcı olarak gırdım ve yayındakı dj nın stream info suna baktigimda my pc - producer+ oldugunu goruyorum.sorun port da deıl benım pc de sanırım.herhangıbı bır program kulanmıyorum freewal. sadece nod32 ım var okadar. bı yardımcı olsanız olası nedenler ne olabılır?

10

Wednesday, 7.01.2009, 21:02

mavifirtina21,

nod 32 nin frewall ayarları yok
sanırım sizin pc den kaynaklanan başka bi sorun var ozaman bütün açıklamalar bundan ibaret çünkü

• Özel mesaj gönder

11

Saturday, 10.01.2009, 02:41

ewet pc yle alakalı bır sorun sanırım.bende onun cozum yolarını arıyorum.bır sorum daha olacak arkadaslar. daha once everest marka modem kulanıyordum ve boyle bır sorunum yoktu.suan kulandıgım zyxel modemının orjınal ayarları ve bızım yapmıs oldugumuz port ayarlarından baska bır ıslem gerekıyormu acaba? veya PC dekı olası sorunlar ne olabılır,bılgısı olan arkadaslar yorum yaparlarsa sevınırım tskler emegınıze saglık...

• Özel mesaj gönder

12

Thursday, 15.01.2009, 21:35

Zyxel P660 RU T1 v2 MODEM KULLANIYORUM DILI INGILIZCE PORTU ACAMIYOM YARDIM EDIN LUTFEN

13

Thursday, 15.01.2009, 21:44

kizilcakislamiz,

senin modeminport ayarları bu sayfada mevcut dil ingilizce olsada menü yerleri aynıdır

yapmangereken burdaki anlatılanları uygulamak biraz sorunlu modemdir

dikkatli okumak gerekir burda yapılanları

Buyur ingilizce olan menü

P-660RU-T1 V2 Port Açma!!!

FLATCAST için , ..

Network ->NAT menüsü altında sekmelerden "Port Forwarding"i seçiyoruz. "Service Name" yazan kısımdan da "User define" yi seçiyoruz. Daha sonra sırası ile;
>TCP için:
"Active" kutusunu işaretleyin
Service Name: TCP
Start port: 40123
End port: 40123
Server IP Address: 192.168.1.35 (Bu adres modemin bilgisayarıma vermiş olduğu adrestir,"Network > N A T > Client List" bölümünde siz de kendi adresinizi görebilirsiniz)
>UDP için:
"Active" kutusunu işaretleyin
Service Name: UDP
Start port: 40123
End port: 40123
Server IP Address: 192.168.1.35 (Bu adres modemin bilgisayarıma vermiş olduğu adrestir,"Network > N A T > Client List" bölümünde siz de kendi adresinizi görebilirsiniz)

diger kısımlar zaten bu bölümde resimli olarak anlatılmıştır

• Özel mesaj gönder

14

Thursday, 15.01.2009, 22:04

MODEMIM ORDA GOSTERILEN Zyxel P660 RU T1 v2 GIBI DEĞİL EKRAN GORUNTUSU BUNUN GIBI

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 15.01.2009, 22:11

NAT A GIRDIMDE BOYLE BIR MENU VAR BURDAN YARDIM EDEBILIRMISINIZ

16

Thursday, 15.01.2009, 22:13

kizilcakislamiz,

birkaç satır yukarda bir video var onu izle

orda senin modeminin aynı sı ve detaylı analtılmış

17

Friday, 16.01.2009, 14:40

kizilcakislamiz, Bak Anti Biotic senin modemin aynısı olan bir modemde anlatım yapmış. Bu linkteki videoyu izle.

http://www.allaturkaa.de/fcp/port/port.htm

• Özel mesaj gönder

18

Wednesday, 21.01.2009, 21:49

merhaba,
benim modemim P-660RU-T1 v2
ip sabit, port açık, virüs veya güvenlik duvarı yok, xp günelik duvarını pasif duruma getirdim yayına giriyorum ama kişiler radyoya bazen girebiliyor bazen (çoğu kez) giremiyor lütfen yardımcı olun gına geldi artık yoksa pc yi parçalayacağım..
tşk ederim..

19

Wednesday, 21.01.2009, 22:03

oNuR0675,

sorunlu modem port mapping yeşil göstersede sorun yaşanan bir modem

bu sayfada senaryo 5'i oku

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372

bahar06

Stajyer

• Özel mesaj gönder

20

Thursday, 5.02.2009, 15:42

Merhaba arkadaslar ben port eklemek istiyorum ben hepsini yaptim ama ip adresini vermek için açitigmda bana bu resimdeki gibi çikti ben burda portu nereye yazacam yardim edin lütfen?