Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

*Deniz*

Bilge

• "*Deniz*" bir kadın
  • Konuyu başlatan "*Deniz*"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 9.01.2009, 11:46

Temaları önlerde tutma çabası...

Son zamanlarda herkes forum ile ilgili bazı düşüncelerini aktarıyor. Bende uzun zamandır söylemek istediğim ama kimseyi kırmamak için sustuğum bir konuda düşüncelerimi aktarmak istiyorum.

Forumda bir çok üye tema paylaşıyor. Herkes kendince o temalara emek veriyor ve birşeyler yapmaya çalışıyor. Belkide kendilerince haklı olarak herkes kendi temasını önde tutmak istiyor. Bunu kimlerin ve nasıl yaptığınıda herkes görüyor. Mesela bir temaya 10 yorum yapılmış bunun 5-6 tanesi temayı hazırlayana ait ben yorum yazmışım bana teşekkür etmiş benim altımda biri yorum yazmış o na yine ayrı bir mesajta teşekkür etmiş hemde alt alta olarak. Aynı mesajta herkese teşekkür edilemiyormu acaba :roll: Ya da herkese ayrı ayrı teşekkür etmeyince o yorum yazan kişiye çok mu ayıp diye düşünüyorlar acaba şahsen bana teşekkür etseniz ne olur etmeseniz ne olur. Bunun adı teşekkür değil bencillik!

Neden diğer tema ekleyen üyelere saygı duyulmuyor bu konuda? En son biri tema ekliyor onun temalarına yorum yapılırken alttaki temalardan birine teşekkür yazılıyor hemen önde oluyor o tema diğer temada alt sıralarda yerini alıyor kısacası kaynayıp gidiyor o temayı hazırlayan kişi hiç mi emek vermedi ya da siz ondan dahamı güzel daha mı başarılı bir tema hazırladığınızı düşünüyorsunuzki temanızı öne taşıma gereği duyuyorsunuz.

Forumda böyle bir yarışmı var yoksa biz bilmiyoruz adıda "temasını kim daha çok önde tutarmı?" bu başlı başına bir saçmalık bence bırakın temaları ön sıralara siz değil yorum yazanlar taşısın. Tamam hakkınızdır yapılan yorumlara teşekkür etmek eleştirelere cevap vermek ama herşeyin bir usülü var. Tema eklersiniz yorumlar gelir siz teşekkür edersiniz sonra tekrar tekrar ve ayrı ayrı teşekküre gerek yokki haa olurda biri sizi eleştirir ya da cevap vermeniz gereken bir durum olur cevap verirsiniz.

Bu bencilliğin diğer üyelere yapılan çok büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum diğerlerinin emeğine yapılan bir saygısızlık!

Ve ben kendi adıma hepinizden bu konuda duyarlı olmanızı bekliyorum. Artık lütfen kimse temalarını önlerde tutma gibi saçma bir çaba göstermesin. Temanız önde olunca sizi kimse ödüllendirmicek ya da temanız hep önde diye çok güzel bir tema olduğu kanıtlanmıcak. Zaten yaptığınız temanın güzel ve başarılı olduğundan eminseniz bırakın bunun takdirini üyeler versin.

Son olarak yanlış cümleler kurduysam hepinizden özür diliyorum ve bundan sonra ayrı ayrı teşekkür yazan ve sırf temasını önde tutmak için teşekkür yazan üyelerin o mesajlarını siliceğimide belirtirmek istiyorum. Diğer üyelerin hakkını yemeye hakkımız yok. Umarım kimse mesajını silmek zorunda bırakmaz ve herkes ne demek istediğimi anlamıştır.

Saygılar...

2

Friday, 9.01.2009, 11:48

*Deniz*, dürüst olmak gerekirse ben bunu bi kac temamda yapmıstım bi kac kisiye tek tek tsk ederek ama inanın temam önde görünsün die deil sadece o kisilere etme geregi duymustum *Deniz*, arkadasım fikirlerin ve konu baslını paylasımın ıcın tskler

*Se-LiN*

Profesyonel

• "*Se-LiN*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 9.01.2009, 13:36

sana tüm samimiyetimle katılıyorum deniz bende hatta bu fikrimi
beratcan abimlede paylaşmıştım kendim için değil
diğer arkadaşlar içinde aynısını düşünüyorum haksızlık oluyo ve okundukça
komik olunuyo bence

4

Friday, 9.01.2009, 14:20

*Deniz*,

tamamiyle katılıyorum başka herhangi bir cümle eklememe gerek kalmamış bile :up:

• "slowcu" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 15.02.2009, 09:35

deniz bu konuda sana tamamiyle kararinda destek olmak istiyorum
zamanim oldukca vakit buldukca elimden geleni yapacagima emin ol ;)
Yakında forum sistemimizde zati bazi degisiklikler olacak bu sorundan ortadan kalkacagina emin olabilirsiniz :up:

Suzette

Profesyonel

• "Suzette" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 15.02.2009, 09:56

Deniz* ßy-_Rmx *Se-LiN* beratcan slowcu

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim :D

• "nisa nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 22.02.2009, 19:28

*Deniz*, tşkler bilgilerin için ben bu gune kadar böle bişi yapmadım
sohbet etmek amacıyla tek tek yazdıgım oldu

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 13.04.2009, 14:54

deniz hanim açiklamalar için tesekkürler ben yeni bir4 üye sayilirim fazla bi tema paylaşma imkanim olmadi.siz çok haklısınız. bende cevap yazdim ama sadece üye arkadaslara tesekkür amaçlıdır zannedersem birde adresbirakmisdim.bu uyarıyı yapmakla çok iyi yapmissin tesekkürler :up:

Easymail

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 13.04.2009, 15:11

ben bu tesekkür etmeyi hicbirzaman anlamadim zaten. Bazen kötümser düsünmüyorda degilim, bir konu acilir, paylasilir, paylasim icin tesekkür ederim yazar, baskasi soru sorar, sordugun icin tesekkür ederim, ama baska yorum yok.
temalarda bile, sayfalarca tesekkür var, yani tesekkür edilmese, o konuya girdigimde direk tema önüme cikacak, ama anlami ne oluyor? Sanki cok tesekkür edince karsi taraf hazmi duyacak, parami kazanacak, itibarimi artacak?
Tesekkür etmeyi bile basit birsey yaptilar. O yüzden bende protesto amacli tesekkür etmiyorum, yoksa tartisma platformu olarak mükemmel, basit bir tesekkürden daha fazlasini hakediyor

yesim434

Stajyer

• "yesim434" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Wednesday, 15.04.2009, 21:34

Gercekten bende itiraf edeyimki bazi konularda bakiyorum super harika gibi basliklar var ama ya link ölmus ya hic birseye benzemiyor normal baslik yazip acilan konular benim daha cok hosuma gidiyor zevklede ve ilgi ilede bakiyorum hepsine yorum yazmiya bilirim ama ben cogu zaman yazarak degilde okuyarak katkida bulun mayi tercih ederim cok begenirsem mutlaka yorum yaparim ve tesekkürre gelince coklari is olsun diye okumadan tesekkür eder ama ben hep derim ki önce oku ne anlatmaya calisiyor anla öyle tesekür edin yada yazin göz boyamak icin degil

maxma

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

11

Sunday, 19.04.2009, 01:24

ya soonucta.. beyenen.. insanlar aliyor temayi fikrini yaziyor ama temami aldiginiz icin tsk ederim dersen biraz abartili olarak kaciyo :))

paylasima acilirsa eger bir elestiri varsa cevap verme hakki dogarsa basligi acan arkadas yorumunu yapar..

ama simdi bir temayi aldim ee tsk ederim cok güzel olmus buda gereksiz bir tabir bana göre temayi beyendiysen alirsin tsk etmene luzuma ne gerek var oraya tema alinsin diye koyulmus zaten indirme sayilarida beyenilip beyenilmedigini gösterir.. sonucta..

sonuc itibari ile.. tsk edip basliklari önce tutma cabasi olan arkadaslarin beyhude cabalari bence güzel tema nerede olursa olsun bulunur ve kullanilir birisi radyoda görür ister arkadasindan alir.. sen basliklari önde tutunca.. cok indirilme olmaz

benimde.. fikrim böyle..