Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "denizgözlükiz"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 13.02.2007, 19:23

incil-kuran

[b]merhabalar,...
almanyada yasadigim ve orda okula gittigim icin orda din dersinede katildim. Cok konular gecti ve bircok sey isledik. Islamda dahil.
Incilin bazi kesitlerini incelemistik zaman zaman ve en önemli seyi ben kimseye anlatamadim bir türlü.
Incil Kurandan önce gecerli olan bir kitapti. Kuran indikten sonra incilin artik hükümlülügü kalmamistir. Ama bunu Hiristiyanlar anlamiyor oysa bunu anlamak hicte zor degil. Örnegin, bir basbakan secilir ve 4 sene görevini yapar 4 sene sonra onun görevi bittimi onun uyguladigi kurallarda artik gecerli degildir, yeni kurallar gecerlidir artik ve her vatandas yeni kurallara uymak zorundadir, kimse eski hükümlülügü kalmamis kurallari göz ardi etmez. Demokratik bir din olarak adlandirilan hiristiyanlikta bukadar kolay birseyi anlamiyor insanlar. Kuarn-i-Kerim son kitaptir ve hükümlülügü sonsuza kadar sürecektir.[/b]

stella

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

2

Tuesday, 13.02.2007, 21:27

Merhaba,

Hiristiyanlarin bu görüsüne saygi duymamiz lazim. Bizler nasil Kitabimiz Kurana Islama süphe duymadan inaniyorsak, onlarda kendi dinlerinden hic bir sekilde süphe duymuyorlar.
Onlar icin Incil gecerli, KuranI kerim ne diyor ne anlatiyor umurlarinda degil, zaten taksalardi Müslüman olurlardi... ;)

Saygilarla....

SuPermod steLLa :D

MelBayrak

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Tuesday, 20.02.2007, 04:30

Esselamu aleyküm
bence islerine gelmiyor inanmak. Herkez Islamin 5 sartlarini az yada cok biliyor.
Namazimizi ve bircok yapmamiz ve dikkat etmemiz gereken seylerin farkindalar,ama bunlar agir geliyor.Ellerinde huylarina ve aliskinliklarina uygun hazir bir din varken baska bir dine gecmeleri onlarin görüsünce is yokken is cikartmak gibi birsey olabilir.
Üstelik kalbinde iman olan bir hristiyan iglilenirdi diniyle, ki kendi dinleriyle bile ilgilenmiyorlar... ilgilenselerdi Müslümanligi kesin tercih ederlerdi Allahu teala onlara rahmetini nasib eyledi ise.

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 20.02.2007, 10:19

denizgözlükiz,
Sen Hiristiyan bir ailede dogsaydin, hangi Dine (Kitaba) inanirdin?
Sanirim Incile.

Sunu merak ediyorum, biz inaniyormuyuz, inandiriliyormuyuz?
Sanirim Inandiriliyoruz!
Bunu zaten Meseblerde görüyoruz. Ailemiz neye inanmissa bizde ona inaniyoruz.
Müslümanlarin 100 de kaci Kurani Kerimi okuyup anlamis, hiristiyan kac % Incili okuyup anlamis?

reiser

Acemi

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 3.05.2007, 19:44

eft

haklısınız