Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "SUCEMREM"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 31.01.2009, 23:34

RADYOYU AÇAMIYORUM

Merhabalar,iki gündür bilgisayarımdan radyomu açamıyorum ve açık olan radyoma da giremiyorum.Diğer dj arkadaşlar aynı radyoyu açıyorlar.Ben başka bir pcden girebiliyorum.Sorun neden kaynaklanıyordur acaba,ilginiz için şimdiden teşekkürler

2

Saturday, 31.01.2009, 23:41

SUCEMREM,

pc nizde radyoya girebilmenizi engelliyen herhangi bir yazılım kurulu olmasın

açamıyorum derken hiç radyo ekranımı gelmiyor onu tam anlamadım

negibi bir hata veriyor ekranda

her hatanın bir açıklaması vardır ama ekranınızdaki hatayı bilmeliyiz

cevap verebilmemiz için

babara3

Acemi

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 1.02.2009, 02:49

slm arkadaşlar ya benimde şöyle bi sorunum var flatcast.com giremez oldum 5 dk önce herşey normaldi ama şimdi giremez oldun arkadaş dj lik yapıyor be ben kendi radroma konuk olarak bile giremiyorum sebebi ne ola bilir

Ha®uN

Profesyonel

• "Ha®uN" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 1.02.2009, 02:51

babara3,

Flatcast.com sitesinde bir sorun var galibaa, hic kimse giremez bu durumda. Beklemekten baska caremiz yok maalesef.

babara3

Acemi

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 1.02.2009, 06:00

tşk arkadaşlar o sorunu çözdüm şimdide başka sorunla karşılaştım ben pc ye format attım ama şimdide dj lik yapamıyorum bu port açma sorunu galiba benim modem AİRTİES RT-104 bu modemin portunu nasıl aça bilirim bilen varsa anlata bilirmi bana yardınlarınız için tşk ederim arkadaşlar :aptal:

6

Sunday, 1.02.2009, 17:04

babara3,

AirTies RT-104 Modemlerde Port ayarlarini yapmak için internet tarayıcınızda (internet explorer vb.) http://192.168.2.1 yazarak modeminizin setupına giriniz.

Şifre soracaktır, default değeri boştur bir şey girmeyin ve Tamam tıklayın.

Çıkan Menünün sol tarafındaki pencereden NAT tılayın.

NAT altından Port Yönlendirme tıklayın.

Port Yönlendirme menüsünde, daha önce cihazınızda oluşturduğunuz port yönlendirme kurallarının bir listesini göreceksiniz. Daha önce hiç port yönlendirme işlemi yapmadıysanız, bu liste boş gelecektir. Yeni bir kural oluşturmak için Yeni butonuna tıklayınız

Aşağıdaki sayfa çıkacaktır.

Gelen sayfanın üst kısmında, oluşturulacak kural ve kuralın uygulanacağı PCler, Laptoplar veya diğer cihazlarla ilgili kısımları doldurmanız gerekmektedir;

Kural Adı: Port açacağınız uygulamanın adını girin. (Örnek: Warcraft Oyunu için Warcraft III, µTorrent P2P programı için µTorrent vb.)siz Flatcast için açacaksınız Flatcast yazın

İSTEMCİ SEÇİNİZ bölümü port yönlendirme yapacağınız LAN istemcilerini belirtmek için kullanacağınız alandır. Yani ağınızda modeminize bağlı olan, port açmak istediğiniz PClerin, Laptopların veya diğer cihazların IP Adreslerinin tanımlandığı bölümdür. Port Açmak istediğiniz bilgisayarın IP Adresini tanımlamak için duruma göre aşağıdaki iki yöntemden birini kullanın.

1)-Mevcut LAN İstemcileri kutusu boşsa veya Port Açmak istediğiniz bilgisayarın IP Adresi kutuda yoksa Yeni IP Adresi kutusuna bilgisayarınızın IP Adresini aşağıdaki gibi girin ve Ekle tıklayın.

2)-Mevcut LAN İstemcileri kutusunda Port Açmak istediğiniz bilgisayarın IP Adresi varsa tek tıklayarak seçip sağındaki Ekle butonuna basarak ekleme yapabilirsiniz,

Her iki durumda da Seçili olan İstemci IP si kutusuna belirttiğiniz IP adresi gelecektir.

Sayfanın aşağı kısmında ise oluşturacağınız Port Yönlendirme kuralı ile ilgili parametreleri girebileceğiniz alan bulunmaktadır. Burda Yeni tıklayıp aşağıdaki gibi doldurduktan sonra Ekle tıklayın. Eklediğiniz her port aşağıdaki listeye ilave olacaktır. Port ilave etme işlemini tamamlamadan Kaydet botonunu tıklamayın.

Port ekleme işlemleri tamamlanınca, eklediğiniz portlar sayfanın altında sıralanacaktır. Kontrol edin uygunsa yaptıklarımızı kaydetmek için sağ alttaki Kaydet butonuna tıklayın.

Kaydetme işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki ekran gelecektir. Burada yaptığınız Port yönlendirme işlemi ile ilgili bilgileri göreceksiniz. Bu bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra üstte bulunan Port Yönlendirme Etkin seçeneğini işaretleyiniz ve sağ alttaki Kaydet butonuna basınız.

işlem tamam

NOT: FLATCAST PORT'u UDP 40123 tür