Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

ahantug

Acemi

• Konuyu başlatan "ahantug"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 17.02.2007, 01:32

ikinci pcden yayın yapamamak

selam öncelikle böylebir siteyi kuran arkadaşlara teşekkür ediyorum sitenizden çokşey öğrendim konuya geleyim ben bir radyo yayını yapan site yaptım veya yapmaya calıştım diyeyim sorun benim evimde iki pc var birini eternetden diyerini usb den bağlayıp interneti kullanıyom eternetdeki pc den yayın yapmaya calıştığımda ya hiç kimse giremiyor yad bazen sorunsuz herkes gire biliyor .içerdekipcle çakışmasın diye içerne kullanıyorsam ondada onu kullanıyorum fakat ginede olmuyor çıldırmak üzereyim lütfen bukonu ile ilgili bilgisiolan bana bilgiversin şimdiden teşekkürederim iletişim ahantug@hotmail.com siteadresim:http://free.radyosu.com :wman:

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 17.02.2007, 01:35

ahantug,

imzama bir bak, benim adimda bir oy görürsem, sana yardimci olacam :D

ahantug

Acemi

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 18.02.2007, 10:45

oyda verdim nezaman cevap yazacan beim için çok önemli lütfen ben siteyi biridaa üzerine hiçbirşey bilmezken kendi uğraşlarımla yaptım ve burda takıldım lütfeeeeeeeen çok acil bana yardım edin şimdiden teşekkürler

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 18.02.2007, 11:12

Alıntı

bağlayıp interneti kullanıyom eternetdeki pc den yayın yapmaya calıştığımda ya hiç kimse giremiyor yad bazen sorunsuz herkes gire biliyor

Sanirim senin internet baglantin düsük (upload) , cogunlukla dinliyicilerin diger dinleyicilerin baglantilarini kullanarak radyonu ziyaret edebiliyorlar.
bu bölüme bir bak --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=1770
tabi sansina yayin yaparkan dinleyicinin baglantisida düsükse baskalari giremez.

Alıntı

diyerini usb den bağlayıp

net baglantin en azinda adsl olmali, usb üzeri giris cogunlukla telefon hatti üzeri olur, bununla yayin yapman nerdeyse mümkün degil.

yayin yaparken upload harcayan programlarin hepsini kapat, (msn, icq, skyp, emule, kazzaa, bittorrent) ve gerekirse yayin kaliteni 40kbit/s den 16kbit/s e düsür ..
burayada bir bak --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=2298

ahantug

Acemi

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 18.02.2007, 12:24

önerilerin için teşekürederim yalnız usb den bağladığım pc den sorunsuz birşekilde yayın yapabiliyorum,diyer odadaki pc eternet kablosun dan bağladım eternetden bağladığım pc den yayın yapabiliyom fakat kise giremiyor radyoya 12 den sonra da benim eternetden yayın yapamadığım pcden yayın yapmam gerekiyor onun içi yapamıyom dinleyicilerimin birçoğuda Bbusaatde giriyorlar tabi girmekistiyorlar giremiyorlar .başka çözümünüz varmı lütfen şimdiden çooooook teşekkürederim

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 18.02.2007, 12:40

modem in de firewall varsa udp 40123 portlarini acmalisin, yoksa baglantilari engeller.
port nasil acilir burda --> http://www.tcpsecurity.com/doc/adsl/portacmak.html

ahantug

Acemi

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 21.02.2007, 11:38

hala olmuyor

kardeşim tüm yardımlarından dolayı sana çoooook teşekkürederim yalnız bu dedeiklerinin hepsini ben dene mişitm daha önce portum da açık hala olmadı sorun devam ediyor bu sorun beni öldürecek kafayıyı yiyecem denemediğim kalmadı pcye bile format attım öbüründe hangi program varsa onada yükledim çakışmasın diye ama malesef olmuyor :wallb:

ahantug

Acemi

• Özel mesaj gönder

8

Tuesday, 13.03.2007, 22:00

tüm dediklerinizi yaptım fakat sorunum devam ediyor bu sorunu çözebilecek birileri varsa lütfen yardım edin

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Tuesday, 13.03.2007, 22:19

bir port sade bir bilgisayara acabilirsin
örnek : udp 40123 --> 192.168.1.2 << 1.bilgisayar
aynisini ikinciye yapamazsin 40123 --> 192.168.1.3 <<2. bilgisayar

iki bilgisayarindada bunlari bir kontrol et
expert mode gec, chat penceresinin üzerini gidip sag secenekle show statistics tikla

hangisinde +! gösteriyor

ahantug

Acemi

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 15.03.2007, 12:26

öncelikle yar dımlarından dolayı teşekkür ederim.söylediğin işaret sağdece bir bilgisayarda var oda sürekli yayın yaptığım öbüründe yok peki benim ne yapmam gerek bir adsl dahamı almam gerek yoksa başka yolu varmı şimdiden teşekkürederim

ahantug

Acemi

• Özel mesaj gönder

11

Saturday, 17.03.2007, 11:38

HERALDE BU KONUYLA BİLGİSİ OLAN YOK 2 ĞÜNDÜR KİMSE CEVAP YAZMADI. DİYER KONULARLA BİLİGİLEN DİREN TÜM ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDERİM

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Saturday, 17.03.2007, 16:18

Alıntı sahibi ""ahantug""

öncelikle yar dımlarından dolayı teşekkür ederim.söylediğin işaret sağdece bir bilgisayarda var oda sürekli yayın yaptığım öbüründe yok peki benim ne yapmam gerek bir adsl dahamı almam gerek yoksa başka yolu varmı şimdiden teşekkürederim

ikinci bilgisayarda yayin yapiyorsan modemde port yönlendirmesini degistirmelisin.
1 dakikalik bir is!

modeme gir ve kullandigin bilgisayarin ipsini ver!

ahantug

Acemi

• Özel mesaj gönder

13

Sunday, 18.03.2007, 10:41

yardımlarından dolayı teşekkürler ama budediğini nasıl yapacam tekrar yardım edermisin

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Sunday, 18.03.2007, 11:21

sanirim windows xp kullaniyorsun!

genelde ayar yapmadiysan her bilgisayari acdiginda otamatik olarak bir tcp/ip alirsin (dikkat internet IP ile karistirma), buna sabit IP vermelisin
örnek 192.168.1.2 (nasil yapacagini googleden arastir) benim windows almanca, pek yardimci olamam.
bunlari iki bilgisayarinada yap (ikinci 192.168.1.3)
modeminde bir sabit IP si olur örnek (192.168.1.1)

simdi basitce anlatayim
birinci pc den yayin yapiyorsun
ozaman modemde ayarin
UDP 40123 Portundan den gelen ve cikan bilgileri 192.168.1.1 ip li Modemin --> 192.168.1.2 IP li PC ye yönlendirsin.

Ikinci PC den yayin yapiyorsun:
UDP 40123 Portundan den gelen ve cikan bilgileri 192.168.1.1 ip li Modemin --> 192.168.1.3 IP li PC ye yönlendirsin.

bu linkete bir bak, belki senin kullandigin modem vardir arasinda
http://www.tcpsecurity.com/doc/adsl/portacmak.html

ahantug

Acemi

• Özel mesaj gönder

15

Sunday, 18.03.2007, 11:29

yardımlarından dolayı cok teşekkür ederim söylediklerini deneyecem sende olmasan neyapardık yaw :gül:

ahantug

Acemi

• Özel mesaj gönder

16

Wednesday, 21.03.2007, 10:59

kardeşim yardımlarından dolayı teşekkürederim şimdi oldu yayın yapabiliyorumçooooook sağol :dj:

ahantug

Acemi

• Özel mesaj gönder

17

Saturday, 7.04.2007, 23:39

merhabaarkadaşlar benimde sorunum hiçbitimiyor demi yalnız şuanki sorunun çok önemli ben radyoyuHehhe.com Kişiye Özel Web Sitesi n den yapmıştım neolmuşsa yaklaşık 20 gündür bu site açılmıuyor kapanmış olmalı şimdi ben nerde yayın yapacam bildiğin türkçe ve güzel siteler varmı üçretsiz açabile ceğim yayın yapamıyorum açil yarıd lütfen şimdiden teşekkür ederim

ahantug

Acemi

• Özel mesaj gönder

18

Wednesday, 11.04.2007, 19:25

yukardaki sorunuma niye kimse cevap yamıyor yawwwwww bir bilen yokmu yoksay kaçgün oldu tık yooooook

• Özel mesaj gönder

19

Sunday, 3.06.2007, 19:46

merhaba. ben port açmak için airties e girdim ama ilerdeki bir aşamada soldaki sanal sunucu diyor ama solda sanal sunucu yok ne yapmalıyım yardım edebilirmisiniz
şimdiden teşekkürler

• Özel mesaj gönder

20

Thursday, 7.06.2007, 21:12

yok mu yardım edebilecek bi Alllah'ın bi kulu. ya allahaşkına biri bana yardım etsin bitsin şu işkence kaç haftadır deli olucaam

f1 f1 f1 f1 f1 f1 f1 f1 f1 f1 f1 f1 f1 f1 please...

:(((((((
Edit:@hotmail.com