Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

.Kaptan34

Orta Düzey

• ".Kaptan34" bir erkek
  • Konuyu başlatan ".Kaptan34"

• Özel mesaj gönder

1

Thursday, 12.03.2009, 10:00

flatcast Nikleri şifresini birileri kırıp küfür ediyor!!

değerli arkadaşlar özellikle almanyadaki dostlar flatcast yetkilisi yokmu filatcastan alınan şifre ve nik nasıl krılır biri o nikle gireecek küfür edecek olmaması gereken bir durum acilen bu soruna bir çözüm bulamazmı alana yetkili sitenin sahipleri sizden haber bekliyorum saygılarımla kaptan [s]edit[/s]@hotmail.com

.Kaptan34

Orta Düzey

• ".Kaptan34" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Thursday, 12.03.2009, 10:02

bu sorun en kolay yöntemi şifreler e maille aktive edilmeli diye düşünüyorum ama onu bizler yapamayız ancak sitenin flatcast sorumluları yapar diye düşünüyorum şifreyi başka türlü kırıp içeri giremezler niklerin asıl sahipleir değiller analam veremedim.

CHATinCEVIZ

Orta Düzey

• "CHATinCEVIZ" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Thursday, 12.03.2009, 10:26

.Kaptan34 almanyada yetkililer var mutlaka info@flatcast.com yazabilirsin. Almancan veya ingilizcen yoksa buraya hangi nick ve hangi E-Mail adresi oldugunu yazarsan iletebilirizde. Veya burdaki yetkili arkadaslar iletebilirler cünkü Flatcastin kendi forumunda burda olan irem ve alpi yetkili veya yetkililerle iletisime gececek birileri diye düsünüyorum. Görüyorum forumda hep.

Nick bilgilerini degisseler bile E-Mail degisilemiyor o yüzden sifreni geri alabilirsin yetkililer bunu yapabiliyorlar. Sifreleri daha güvenli yapip kimseye vermeyin ama!!!

.Kaptan34

Orta Düzey

• ".Kaptan34" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Thursday, 12.03.2009, 12:26

CHATinCEVIZ
ben im bu alttaki yazdığımı bana almanca olarak aktarısanız ben onlara aynını kopilerim almancam yok
radyoya aldığımız uyelerin şifreleri kırılıyor ve flatcastın üye adına acılan bilgileirne küfürler dolduruluyor sonrada radyoya gelip küfürler ediyo her kim ise bu durum flaatcast tın çözüm bulması neden oyun siteleri gibi nik alındığında aktivasyonu e mailde gercekleşmiyo atmasyon e maille nik alıp veriyoruz malesef ama gercek e mailleirne nik alınsa o e mail acılınca aktive olsa asıl sorun şu an bizim almış olduğumuz nikleri flatcast yetkilisi ne yapıcak çözüm yarın yine kırılacaktır şifreler
saygılar kaptan
radyo.kristal.fm
radyo-kristalfm.com

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 12.03.2009, 12:40

.Kaptan34, biraz sakin ol, heycan ve panik yapma!

2 gündür birseyler anlatmaya calisiyorsun , kimse birsey anlamiyor http://www.allaturkaa.de/orion/search.php?show_results=posts&search_author=.Kaptan34

nebicim kaptansin, seninle deniz yolculuguna cikacak olsak, ilk dalgada bizi batirirsin!

biraz mantikli düsün, eger flatcastda gercekten bir güvenlik acigi olacak olsa,
önce Flatcast nikini sonra büyük radyolarin nicklerini alirlardi... 2-4 kisilik radyolarla ugrasmazlardi ;)

anlattiklarinin 2 aciklamasi olabilir

1. nick benzeri
bazi görünmeyen isaretlerle senin nickinin benzerini aliyorlar, fakat nickler ayni degil. bunu görebilmek icin o nickin üzerine tiklayip acilan pencerede adress cubugundan uid=123456 user id bakabilirsin... muhtemelen aynidegildir.

2. bilgisayarda trojan
eger user id kullanicida ayni ise ve sifrenizin kolay olupta rasgele bulmadiysa muhtemelen bir türlü bilgisayariniza giris yapilmistir.

CHATinCEVIZ

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

6

Thursday, 12.03.2009, 15:30

Almancasi böyle olabilir .Kaptan34:

Die Usernamen, die wir für unsere Besucher anmelden, werden von Unbekannten gehackt. Mit dem Klau des Passworts werden Schimpfwörter in die Chatter-Profile eingetragen. Ausserdem werden mit diesen Usernamen im Radio Unruhe gestiftet und Schimpfwörter benutzt.
Wir möchten von Flatcast, dass die Usernamen, wie auch bei anderen Anbietern, erst nach Aktivierung per E-Mail freigeschaltet werden. Somit kann man zumindest die willkürliche Art neue Usernamen zuzulegen und Unfug nach knacken des Passwortes im grossen Umfang verhindern.

Senin gibi düsünmüyorum Ceren, cünkü sonucta yeni bir nick name almak, mutfaktan bir bardak su almaktan bile daha kolay. E-Mail adresine aktivasyon kodunun gelmesi hic olmazsa biraz üsengec olanlari yildirir ve peynir ekmek gibi nick yapilmasini engeller, sifre calinmasini engellemezse bile.
Sifrelerin E-Mail adresiyle ayni olmasi ve basit olmasi bunu yapanlarin ekmegine yag sürmek olur. O yüzden önce herkes kendi adina güvenligi saglasin.
Flatcast bu öneriyi uygulamazsa bile, öneri öneridir :)

.Kaptan34

Orta Düzey

• ".Kaptan34" bir erkek

• Özel mesaj gönder

7

Friday, 13.03.2009, 09:26

nik şifreleri kırılıyor

CHATinCEVIZ
yardımınıza çok teşekkür ederim ama bize bulaşan o şifre kıran zat ara yüz e flatcasttan alınan nikleirn şifresini nasıl yazdı oraya girmememesi gerekmektedir siz bu konuda şifre söğlediğimizi diyorsunuz asla böğle bişey yok şunu bilinki niklerin üzerine tıklandığında şifresini kırdığını söğleyen kişi altaki bilgileri nasıl flatcasta nikin altına o istenmeyen yazıları yazabiliyor oysa flatcast ona izn vermemesi gerektiğini düşünüyorum asıl boşluk orada ama bunu zamanla sizlerde anlayacaksınız ben sanırım yaşamadığınız için şimdi ne desem az gelecektir saygılarımla bu arada sadece size teşekür edecem konuyu çok irdelemeden iki gündür bekleyen başta ceren ikii lafım olacak ve konuşması kaptan panik yapma lafı insanalara orda niklerin sahiplerinin yerine birileri girecek küfürler edecek panik yapma diyen 2 gündür birseyler anlatmaya calisiyorsun sayın ceren, kimse birsey anlamiyor ) anlayan anladı onda aayrıca teşekkür ederim.

Zübeyde

Stajyer

• "Zübeyde" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Friday, 13.03.2009, 09:40

Biraz zaman ayirip bunu okursan, cözüme bir adim daha yaklasmis olursun!
http://tr.wikipedia.org/wiki/Trojan

Yoksa cerene iki laf etmek icin daha cok beklersin

CHATinCEVIZ

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

9

Friday, 13.03.2009, 10:43

.Kaptan34,

basiniza gelen seyi belki sizi taniyan biri yapiyor ve siz aliyorsaniz nick nameleri o zaman Cerenin dedigi gibi bilgisayariniza biri trojan göndermistir ve sizin tüm sifrelerinizi görebilir bu insan.

Bu flatcastin sorunu degil. Herseye ragmen aktivasyon koduyla nicklerin E-Mail sonrasi acilmasi benimde destekledigim bir fikir. Ama bu sifre calinamaz anlamina gelmiyor maalesef.
Nasil E-Mail sifreleri calinabiliyor, Microsoft birsey yapamiyorsa E-Maili sahibine geri vermekten baska, bu konuda flatcastta birsey yapamaz. Hackerler daima bir acik bulucaktirlar.

Zübeydenin verdigi linkten Truva atina karsi önlemler diye bir bölüm var, onu okuyun belki yapabileceginiz seyler vardir.

EsPriTüeL

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

10

Friday, 13.03.2009, 10:56

id nosunu kontrol et. belkide taklittir. çünki görünmez karakterler kullanıp taklit edebilirler.

eda0147

Acemi

• Özel mesaj gönder

11

Monday, 13.07.2009, 09:43

offffffffffff BY_cehennem diye biri dünn radyoya geldi tehtitler etti ve nickimizi caldi:(((( ne istiyo bu bizden ya yardım edin lütfen :(((

saika

Stajyer

• "saika" bir kadın

• Özel mesaj gönder

12

Monday, 13.07.2009, 10:20

eda0147,

bu baslik icinde yazilanlari okudunmu??

OKU

schlange34

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

13

Tuesday, 14.07.2009, 11:53

Flat Cast NickLeri Nadir Şifre kırıLır basit ise yoksa KopyaLama yoLuyLa ayni Nick aLınmak süretiyLede aynı işLem yapıLıyor. bunu anLamak içinde aLınma TarihLerine Bakmak Lazım.

schlange34

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

14

Tuesday, 14.07.2009, 11:55

Bana nick söyLe bulundugun adreside yaz sana ayni nickLeri nasıL aLındıgını 1 kaç Versiyon HaLiyLe göstereyim.Her yazıLandan Çekinmeyin..

• Özel mesaj gönder

15

Monday, 27.07.2009, 01:42

selam okudum üzüldüm sizin adiniza birkac biside ben yazayim dedim
niklerin benzeridir büyük ihtimalle diye düsünüyorum bence veya taniyan biri veyaa hakketten nikleri calinan sahislarin pc lerinde trojan var firewall programi ve antivirüs programlariniz acikmi aktifmi ona bakin aciksa update de yapiliyorsa antivirüs programiniz yakalar, siz gastlari cizik tutun ve strg ye basili tutun ve fare ile tiklayin arkadaslarinizin nikine arkadas listesine eklensin, sonra diger gelen kisi kimse cizik gelirse nik benzeri demekdir ama cizik gelmez ise otomatik yani o zaman calindi demekdir iyi dikkat edin
ve kötü söz sahibine aittir bu hadisi djleriniz yazsinkii o küfürleri eden sahislar belki ders alir
Saygilar

BY*ZALIM

Profesyonel

• "BY*ZALIM" bir erkek

• Özel mesaj gönder

16

Monday, 3.08.2009, 21:47

kaptan sana katiliyorum nikler caliniyor sen bisiler bekliyosun bazi arkadaslar dalgaya aliyor beylerrrr nikler caliniyorr var bule bisi yetkililer care bulmak icin yetkili olur kimse kusa bakmasin gercek gercektir

17

Tuesday, 4.08.2009, 18:23

BY*ZALIM, şifreni 123456 veya benzeri bir kolay şifre yaparsan güvendiğin veya güvenmediğin kişilerin msn sinden herhangi bir dosya alır veya kabul edersen çalınır

bunlar sadece bikaç örnek

benimki neden çalınmıyor ??

18

Tuesday, 4.08.2009, 20:40

Alıntı sahibi ""BY*ZALIM""

kaptan sana katiliyorum nikler caliniyor sen bisiler bekliyosun bazi arkadaslar dalgaya aliyor beylerrrr nikler caliniyorr var bule bisi yetkililer care bulmak icin yetkili olur kimse kusa bakmasin gercek gercektir

Flatcast Nicikini calanida hic görmedim...
benimkide hiiiic calinmadi

Esmer1980

Stajyer

• Özel mesaj gönder

19

Sunday, 11.10.2009, 23:50

Slm uzun zamandir kulladigim radyoya gelen birisi tarafindan calindi ne yapacagim yardimci olursaniz sevinirim nasil aldi ve geri nasil alabilirim bir bilgisi olan varsa yardim etsin ltfn tsk..

20

Monday, 12.10.2009, 00:09

Esmer1980,

burdan kayıt olduğun mail adresine şifreni tekrar iste

http://www.flatcast.com/de/ForgotPassword.aspx