Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

AVARE

Stajyer

• Konuyu başlatan "AVARE"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 14.03.2009, 22:13

hicbir dinleyici radyoya giremiyor

slm arkadaslar acil yardiminiza ihtiyacim varr bu güne kadar radyoya giriliyordu ama bu gün öyleden sonra hicbir dinleyici radyoya giremiyor sayfa acilmiyor adires veriyorlar radyo sayfasi acilmiyor ilgisi ve bilgisi olan arkadaslardan rica ediyorum yardimci olurlarsa cok sevinidim tskler

2

Saturday, 14.03.2009, 23:46

AVARE,
daha detaylı bilgi vermelisin bu şekil bilgiye yardımcı olabilmemiz zor

modem portlarınız kapanmış veya kullandığınız herhangi bir frewall yazılımı portlarınızı engellemiş olabilir

radyo sayfanızıdaki iframe kodunu veya SİD nosunu silmiş olaiblirsiniz

her ihtimal olabilir ama detay olmadan ezbere yorum olur

AVARE

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 15.03.2009, 00:42

radyoyu dj aciyor ama hic bir dinleyici giremiyor adiresi verdikmi böyle bir adires bulunamiyor diyor radyoyunun adiresini acmiyor

AVARE

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 15.03.2009, 00:44

istersenin adiresim veriyim seneyin bakin bir acilacakmi adirese gire bileckemisiniz

''www.alliturnamfm.tr.gg'' buyurun deneyin siz gire bileckemisiniz bu adirese tskler ilginiz vede yardiminiz icin cok saollun allah razi olsun sizden

CHATinCEVIZ

Orta Düzey

• "CHATinCEVIZ" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 15.03.2009, 01:53

Radyoya sorunsuz girilebiliyor, yanliz siteniz icerisinde radyo cercevesi radyo boyutuna göre ayarlanmamis, tuhaf duruyor.

Dikkatimi cekti. Buradan yardim istemeniz iyi güzel ama buradan alinan bir arkaplanin üstündeki AllaTurkaa yazisini silmeye ihtiyac duymaniz üzüntü verici. Cok yazik.

6

Sunday, 15.03.2009, 02:00

AVARE,

rdyonuza baktım herhangi bir sorun yok kullandığınız site biraz radyolar için sorunlu sitelerden baan açmayabiliyor

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

7

Thursday, 19.03.2009, 22:53

merhaba arkadaslar yeniden konu acmak istemedim form kirliliği olmaması için benim sorunumda benzeri sayılır daha onceden zoom modemim vardı ve ona port acmıstım gayet guzeldi yayın herkez giriyordu fakat şimdi inteneti kapadım yan komsudan aldım e dolasıylada onun modemine port acamadım oyuzdende ben radyoda yayındayken kimse giremiyor radyoya mappig kırmızı renkte hep ben bunu port acmadan bi şekilde halledemezmiyim neyapmam lasım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden yardımlarınız için tşk.ler

8

Thursday, 19.03.2009, 23:00

huzun34,
mapping kırmızi ise
halledemezsin illaki ip sabitlemesi yapıp ve port açmalsın

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

9

Thursday, 19.03.2009, 23:18

peki ip sabitlemesini modem por acmaktan basa bi yol ile yada programla felan yapamazmıyım cunku kendi modemim yok yani modem komsunun gormedim bile gorsem belki gene girer bakarım ama ole yani bu ip sabitlemenin baska bi yolu olmalı...

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 19.03.2009, 23:35

beratcan yokmu yani şimdi bunun başka yolu ya

11

Thursday, 19.03.2009, 23:44

huzun34,

sonuçta aynı modemi kullanıyosanız eğer komşun adsl ye farklı bir şifre vermemişse açabilirsin

Eğer ortak modemin yöneticisi (admini) sana izin vermezse port açamazsın.

önce kendi pc nde ip sabtlemesi yap daha sonra birikte kullandığınız modemin markası nedir onu bilmiyorum ama o modemin bir ip nosu vardır

explorerde arama satırına o modemin ip nosunu yazarsan modemin setup ayarlarına girmiş olursun NAT bölümünden port açabilirsin

ayrıca senin pc de herhangi bir frewall veya virüs yazılımı da varsa bazı virüs tarayıcıları portları engelleyebiliyor o programlardanda izin vermelsin portlarına

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

12

Friday, 20.03.2009, 00:06

sorun tamamen port işinde cunku benim kendi adsl varken kendi modemim varken port actım ve hrsey gayet iyiydi ama şimdi neti komsudanaldığım için port acam sansım yok gibi bişey yani modeme illede prt acmak yerinebu ip i sabitlemenin baska bi yolunu bulabilirmiyiz yani ben adam gidip şimdi ne diyeyim yaw modeminizemi bakıcam diyim adamlar kıllanır sora hem zaten ben hiç tanımam bile bizimkiler halletmiş neti onlara bakın desem onlarda anlamaz yani sonuc olarak bu port işelemi yerine baska bişey bulmalıyız beratcan bi program olur nbilim yani bişey mutlaka vardır heralde ilk ben yasamıyorumdur bunu cunku beim gibi komsusundan net alan coook insan var:)

13

Friday, 20.03.2009, 00:15

Alıntı sahibi ""huzun34""

bu port işelemi yerine baska bişey bulmalıyız beratcan bi program olur nebilim yani bişey mutlaka vardır

tamam bulunca bizlede paylaş ;)

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

14

Friday, 20.03.2009, 09:40

huzun34,

flatcastin udp paketlerini ilk engelleyen alet, bilgisayarin disinda bulunan modem ve ona ait olan güvenlik duvaridir (firewall) . Portlari acabilmek icin modeme admin girisiniz sarttir.

Yalniz sorunsuz yayin yapabilmek icin djin portlarinin acik olmasi mutlaka sart degildir. eger elinizde olmayan nedenlerden dolayi portlari acamiyorsaniz, sizin yayininiza mutlaka portu acik olan birilerinin gelmesini saglayin ( diger djler, radyo sahibi, vs. vs.)

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

15

Friday, 20.03.2009, 21:43

Ceren

Ceren portu acık birin gelmesi şart derken bunun dj olması yada radyo sahibininde olması sartmı yani dinleyiciler yada misafir olarak gelenler dicem mappim kırmızı olunca dinleyemiylar dimi dun kafm cok karıstı mappig kırmızı ama dun gece radyo acık calıyordu ben buralarda takılırken en son bi baktım radyoya misafir olarak biri gelmiş bidunya bişeyler yazmıs dj yok mok die tekrar cıkmıs ya ozaman bu adam nasıl girdi kafam cok karıstı yaw

CHATinCEVIZ

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

16

Friday, 20.03.2009, 22:07

Port ayarlari acik birisi biraz sansla girebilir, girincede baskalarida girebilir. Mümkünse Port ayarlarini yapmis dinleyiciler cagirmaniz lazim. Ne kadar acik port varsa o kadar kapali port baglanabilir, port kalmadiysa, giremezler veya düserler huzun34 :)

Layla

Orta Düzey

• "Layla" bir kadın

• Özel mesaj gönder

17

Friday, 20.03.2009, 22:10

Re: Ceren

Alıntı sahibi ""huzun34""

Ceren portu acık birin gelmesi şart derken bunun dj olması yada radyo sahibininde olması sartmı yani dinleyiciler yada misafir olarak gelenler dicem mappim kırmızı olunca dinleyemiylar dimi dun kafm cok karıstı mappig kırmızı ama dun gece radyo acık calıyordu ben buralarda takılırken en son bi baktım radyoya misafir olarak biri gelmiş bidunya bişeyler yazmıs dj yok mok die tekrar cıkmıs ya ozaman bu adam nasıl girdi kafam cok karıstı yaw

aydinlatici bir aciklama --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372

okumani önerrim

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

18

Friday, 20.03.2009, 22:16

hmm... tşk.ederim CHATinCEVIZ ozaman ben radyoya veda edicem yani cunku port acmam cok zor:S yani adamların modemini bilmiyorum yaw :S ya birdeben yaynı baska bi dj miş gib alıyorum belki bi değişiklik olur die:) acaba bi fark olurmu rdyo sahibi olarak değilde farklı nickle giriyorum dj değişiyormus gibi yayını alıyorum bundan bi avantajım olurmu acaba

CHATinCEVIZ

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

19

Friday, 20.03.2009, 22:23

Hic bi avantajin olmaz, zaten mantiklida degil ;)

Yapabilecegin sey, bilgisayarindan kullandigin gatewayi bulmak ve bu adresi internet aracinin adres cubuguna yazarak modeme girmek. Eger farkli bir sifre girilmediyse belki fabrika ayarlarinda olan sifreyle giris yapabilirsin ve port acma isleminide yapabilirsin.

huzun34

Acemi

• Özel mesaj gönder

20

Saturday, 21.03.2009, 22:08

hmm.. tşk.ederim arkadaslar leyla anda tşk.ederim okudum sağol napıp edip ozaman bu adamların modeminin ne oldugunu ogrenmek başka caremiz yok bakalım bi yolunu bulabilirsek