Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "aysun_aysun"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 15.04.2009, 17:06

cızırtı sorunum var

arkadaslar ben heryere baktım ama bulamadım yada gozumden kacırdım.benım sorunum radyoyu actıgımda cızırtı yapması nedenı ne olabılır acaba bılen bırı varsa bana yardımcı olabılırmı sımdıden tesekkurlerrrr

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 15.04.2009, 21:53

Cizirti Acaba Tüm Yayinda Mi Var Müzik Caldiginda Yada Sirf Anons Yapildigi Zaman Mi..????????

Biraz Daha Aciklarsaniz Sorunu Daha Cok Yardimci Oluruz..

• "nisa nisa" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 15.04.2009, 22:24

aysun_aysun, genelde cızırtılar mikserden ileri gelir başka bir sorunun yoksa
mikserin yanında asağı yukarı çubuğu vardır o çubuk daima aşağıda olması gerekli eğer yukarda yada yarıda ise radyoya müzik cızırtılı gider umarım yardımcı olmusumdur

BLOOD23

Acemi

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 27.04.2009, 16:19

arkadasinim senin sorunun aynisi bende yasadim vistalarda genellikle olan bir sey bu asagida ses ayralarin yaninda radyoyu actiginda bir codec equ ayari cikar otomatikmen radyoyu actigind acilir mavi bir içcon u var ordan yapiyorsun

masterkoc

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Thursday, 30.04.2009, 10:36

benin başıma bir durum geldi flatcastta ilk yayın aldığımda kalite olarak çok düşük bir ses müzik çalıyorudm . başka dj lerin yayınında bir şey yok bende vardı. mikrofondan çok düzgün geliyordu. sonra araştırdım kodeklerde mikser seçeneği varmış orda bir seçenek vardı mikser işaretli onu kaldırdım düzeldi.

bu ratz sorunu olanlar kodek olarak eskileri kaldırın yerine sorunsuz olan kodeklerden yükleyin . ace mega kodek gibi mesel araştırmanız lazım habgisinde sorun yoksa yada ayarlarını düzgün yapın.

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 2.06.2009, 22:36

slmmm arkadaslar yayınımda canlı baglantı yapmak istiyorum msnden bunu nasıl yapcam yardımcı olurmusunuz

7

Tuesday, 2.06.2009, 22:46

Alıntı sahibi ""hazanncihan""

slmmm arkadaslar yayınımda canlı baglantı yapmak istiyorum msnden bunu nasıl yapcam yardımcı olurmusunuz

en güzel ses icin winamp üzeri yayin yap ve messenger olarakta skype kullan

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 1.08.2009, 01:50

Arkadaşlar radyoda miksere attığım parçalar cızırtılı sesler net değil. Ama aynı parçaları bilgisayarımda normal winampta dinlediğim zaman gayet net. Karşı tarafa da ses cızırtılı gidiyor. Mikser yanında bulunna kaydırma çubuğundan da değil. Audio ayarlarına girdim radyonun ve orada kurcalamadağım yer kalmadı, 8, 16, 24, 40, 80 kb olarak ayrı ayrı olarak girdim yine ses cızırtılı ve net değil. Bu pc.de ben daha önce net birşekilde yayın yapıyor ve bu tür şeylere rastlamıyordum. Sound Blaster 6+1 ses kartı var ve driverleri de yüklü. Böyle bir durum başına gelen ve konuya vakıf olan birisi varsa yardımlarını bekliyorum. Saygılarımla

schlange34

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

9

Saturday, 1.08.2009, 02:57

Nisa güzeLaçıkLama Getirmiş eLLerine sagLık

• Özel mesaj gönder

10

Sunday, 20.09.2009, 06:32

mic olmadan winapmdan yayin olurmu acaba yardımcı olursaniz sevinirim

11

Sunday, 20.09.2009, 11:03

Alıntı sahibi ""deli_gonlm20""

mic olmadan winapmdan yayin olurmu acaba yardımcı olursaniz sevinirim

İsletim sisteminiz Vista ise Mikrafon takılı olmadan saglık bir yayın Olmaz

Windows XP Kullaıyorsanız Olur

• Özel mesaj gönder

12

Friday, 25.09.2009, 17:26

Alıntı sahibi ""sarp2001""

Arkadaşlar radyoda miksere attığım parçalar cızırtılı sesler net değil. Ama aynı parçaları bilgisayarımda normal winampta dinlediğim zaman gayet net. Karşı tarafa da ses cızırtılı gidiyor. Mikser yanında bulunna kaydırma çubuğundan da değil. Audio ayarlarına girdim radyonun ve orada kurcalamadağım yer kalmadı, 8, 16, 24, 40, 80 kb olarak ayrı ayrı olarak girdim yine ses cızırtılı ve net değil. Bu pc.de ben daha önce net birşekilde yayın yapıyor ve bu tür şeylere rastlamıyordum. Sound Blaster 6+1 ses kartı var ve driverleri de yüklü. Böyle bir durum başına gelen ve konuya vakıf olan birisi varsa yardımlarını bekliyorum. Saygılarımla

eskiden boyle bir sorunla bende karsilasmistim, bu bir sure boyle devam etti cozum bulamadim, yeni bi ses karti almistim, hard ve format cektim duzelmisti ama hangisi yuzunden duzeldigini bilemiyorum tam

AYISIGI

Stajyer

• "AYISIGI" bir kadın

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 16.10.2009, 19:21

Arkadaşlar radyoda miksere attığım parçalar cızırtılı sesler net değil. Ama aynı parçaları bilgisayarımda normal winampta dinlediğim zaman gayet net. Karşı tarafa da ses cızırtılı gidiyor. Mikser yanında bulunna kaydırma çubuğundan da değil. Audio ayarların danda düzelmedi başka dj leri dinlerken ses cok net kendim yayın yapamıyorum sorunum pc formattan geldikden sonra oldu ne yapmam lazım lütfen acil yardım çok tşkrler.

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

14

Friday, 16.10.2009, 19:32

AYISIGI,
en kolayi yayini winamp üzeri yap

15

Friday, 16.10.2009, 20:08

AYISIGI,
winampdan yayın yapmayı alt linkten öğrenebilirsiniz

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=143618#143618

bir diger konu

ses cızırtıları formattan sonra oldu diyosanız genellikle her bilgisayarcı format atarken bilgisayara K-Lite Codec Pack programını yükler bu program bazan flatcas da cızırtı yaptırmasına sebep olur

pc nizde bu isimde progam varsa kaldırın bence pek işe yaramadığını sandığım bir program bende çoğu kez yükledim ve sorunla karşılaştım onun için kullanmıyorum o programı

eğer K-Lite Codec Pack programı bilgisayarınzda yüklü değilse winamp ile yayın yapmak da istemiyorsanız
ikinci yapmanız gereken seçenek pc bilginiz varsa bilgisayarınızdan ses kartınızı silip yeniden yüklemek olcaktır

sebebine gelince sadece ses driveri içindir
1 - hatalı yüklenen dirver
2 - doğru yüklendikten sonra bazı hatalar oluşan driver
3- bilgisayarınızda bir ses driveri yüklü iken eskisini silmeden üzerine başka bir ses driveri yüklemek
4 - internetten indiriline mp3 veya herhangi bir ses dosyasını oynatırken otomatik kendiliğinden kurulan codekler

bugibi nedenlerden dolayı sesde cızırtı sorunları oluşabilir bu şu anlama gelir mp3 lerinizi MediaPalyer gibi araçlarla sorunsuz dinlemek demek flatcast içinde aynı anlama gelmez çünkü flatcast mixer biraz hassas bir mikser olduğu için bu tür hataları göz önüne çıkartır

bunları göz önünde bulundurursanız sorununuz çözülcektir

AYISIGI

Stajyer

• "AYISIGI" bir kadın

• Özel mesaj gönder

16

Friday, 16.10.2009, 20:30

K-Lite Codec Pack bu programı pcm de nerde yüklü oldugunu bilmiyorum nasıl bulacagım?

17

Friday, 16.10.2009, 20:54

AYISIGI,

yolu takip et

Başlat > Ayarlar > denetim masası > program ekle kaldır klasörünün içinde bulabilirsin eğer yüklüyse orda program ismini görürsünüz

AYISIGI

Stajyer

• "AYISIGI" bir kadın

• Özel mesaj gönder

18

Friday, 16.10.2009, 20:55

K-Lite Codec Pack pragram kurulu sildim ve sorunum çözüldü:))ilginiz için çok tşkr ederim.

19

Friday, 16.10.2009, 21:07

AYISIGI,

sevindim problemin düzeldiğine kolay gelsin hayırlı yayınlar

orhan55

Acemi

• "orhan55" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Friday, 4.03.2016, 15:20

win 7 de de xp dede winampdan yayın yapılabiliyo