Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "hakankopenhavn"

• Özel mesaj gönder

1

Tuesday, 5.05.2009, 09:36

yayin alamiyorum

slm arkadaslarr pcme yeni format atim eskiden yayinn aliyordumm simdi yayinn alamiyorommm bana hata gosteriyorr baska bir sayfada acik olann radyonunn oldugunu gosteriyor ama acikk olann radyo yokk neden bu hatayii gosteriyorr bu konuda bilgisi olann acil cvp rica etsemm tsklerrr

2

Tuesday, 5.05.2009, 09:56

hakankopenhavn,

explorer internet tarayıcısı ile yayın yaptığınız zaman radyonuzu kapasanız bile radyonuz explorerden geç düşebiliyor ozaman radyonuz hala açık gibi göründüğünden yeni bir yayın alamıyosunuz

yapmanız gereken pc nizi resetlemek veya CTRL > ALT > DEL tuşları ile görev yöneticisinden exploreri sonlandırmak olcak veya başka bir internet tarayıcısı ile yayın yapmak Örnek: (Mozilla Firefox)

daha sonra radyonuzu açabilirsiniz ..

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 18.05.2009, 00:18

Slm arkadaslar,arkadasim bana bi radyoya giris icin nic aldi.Sabah bi kere giriyorum sonra giremiyorum The stream is currently not available.Please try again later.Bu radyo kapali demek anlamina mi geliyo? dj giris yapiyorum,giriyo,tema koyup muzik aciyorum,fakat arkadasima gir bak diyorum yoksun diyo.Bu nasil bisey oluyor.Bi yerde hata yapiyorum belki ama nerde :yardim: Mozilla firefox ekledim yine acilmiyo radyo

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 18.05.2009, 01:25

Lutfen, bana yardimci olan arkadaslara simdiden cooook tskler,sitenizi cok sevdim (bu arada radyoculukta daha yeniyim de-ogrenecegim cook sey var) :mucuk:

oqus pokus

Moderatör

• "oqus pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 18.05.2009, 02:18

nnehidee,
Modeminide ayarlaman lazım, ona Flatcast dilinde PORT AÇMAK deniliyor.
Sen yayın açtığında Modeminde de Flatcast için görev yapan Portlar açık olsun ki, dinleyiciler girebilsin + sağlıklı ve bağlantı açısından sorunsuz bir yayın olsun.

Bunu nasıl yapacağım peki der gibi olduğunu buradan duydum ben.
Sitemizde bu konuda çok yardım cevabı ve dökümanı var.
Port Açmak şeklinde kelimeler girerek arama yapabilir ve bulduğun sonuçlarda ki açıklamalarla kolayca Modem Portlarını açabilirsin.
Örneğin bu sayfa işini görür:
Modemlere Port Açma (Resimli Anlatım)

6

Monday, 18.05.2009, 10:22

Alıntı sahibi ""nnehidee""

The stream is currently not available.Please try again later.Bu radyo kapali demek anlamina mi geliyo?

yayın akışınız yok lütfen yenidendeneyiniz diyor

Alıntı sahibi ""nnehidee""

arkadasima gir bak diyorum yoksun diyo.Bu nasil bisey oluyor.Bi yerde hata yapiyorum belki ama nerde :

öncelikle şuna dikkat etmek gerekir radyonuzu açtığınızda mail adresinize bir SİD nosu gelir o sid nosunu kullandığınız radyo indeksi inde iframe kodundaki
allta kırmızı ile belirttiğim yere yazmalısınız 6 HANELİ BİR RAKAMDIR

iframe kodundaki sid nonuzu bu şekilde yapmazsanız sadece kendiniz kendi pc nizde radyonuzu dinleyebilirsiniz başkası dinleyemez

eğer bu şekilde yaptıysanız radyonuz yaptığınız sitede görünür bu şekilde yaptığınız halde ve sitenizde radyonuz görünüyor ve arkadaşın radyona giremiyorsa ozaman deKR@ arkadaşımın dediğigibi modeminize port açmalsınız

<IFRAME height="600" width="800"
src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=
XXXXXX" frameborder="0" scrolling="no"> </IFRAME>

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 18.05.2009, 14:13

Radyoma girdim,bilgisayarimdaki portu da ctim dediginiz gibi,cok kolaymis ama bilmedikten sonra :aptal: Simdi modemlere port acmak konusunu arastircam ins onu da cozucem.Sizlere cok tsk ederim :harika:

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 18.05.2009, 14:19

EEE bu Ayni seymis yaa,benimkinde port acik artik,radyomun SID nosu da var artik,INS BASKA BI SORUN CIKMAZ :olee: