Giriş yapmadınız.

41

Thursday, 4.06.2009, 11:59

Alıntı sahibi ""selin_can""

pes etmek ïzereyim :((
:D

Zxyel port konusunda zaten sorunlu bir modem ben olsam bende pes ederdim ama sabır gayret başarıyı getirir

birde güvenlik duvarının ayarlarına bakınız ayrıca kullandığınız virüs tarayıcı programda güvenlik duvarı olabilir veya herhangi bir firewall yazılımı yüklü olabilir pc nizde bunlardanda flatcast UDP 40123 portuna izin vermelisiniz

neler yüklü onlara bakınız

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

42

Thursday, 4.06.2009, 12:01

selin_can,

modemde bircok ayar var, genelde zyxel modemlerinde Firewall da bulunuyor, onu acmasi biraz karisik...
cevrende tanidigin bir (anlayan) kisiden ayarlar icin yardim istiyebilirsin, modemde yapabilecegin hatalardan dolayi internetin bile kesilebilir Dikkat

selin_can

Stajyer

• Özel mesaj gönder

43

Thursday, 4.06.2009, 12:23

arkadaslar cok tsk ederim yardimlariniz icin, bugunluk kafam iyice karisti, ama sizlerden gelen ønerilerin hepsini yaptim..
pazartesi tekrar calismaya ve dearastirmaya devam ederim hepinize iyi hafta sonlari dilerim...

beratcan sana ayrica tesekkur ederim, yapmis oldugun resimli anlatiml sayesinde ilk temami yaptim :) buda bir basari degilmi :))

44

Thursday, 4.06.2009, 12:37

selin_can,

bunları doğru yaptığına emin olmalısın

modem setup bölümünde karşınıza çıkacak olan pencereden Advanced Setup başlığı altındaki NAT'a tıklayın...

SUA Only modu için hazırlanmış olan Edit Details'e tıklayın...

Karşınıza çıkan tabloda 1.satır dolu olduğu için...

2.Satır da Start Port no'ya 40123 End Port no'ya 40123 IP Address alanına kendi Ip numaranızı girin

ve kaydedin bunları doğru bir şekilde yaptıysanız yukarıda bahsedilen firewall ayarları önemlidir

ZXYEL MODEM FİREWALL AYARI DİKKATLİ OKUMALISIN

firewall özelliği olduğundan dolayı dışarıdan içeriye gelen isteklere izin verilmez. Yalnızca içeriden dışarıya yapılan isteklere cevap olarak gelen paketlere izin verilir. Buna Statefull özelliği denir. Dışarıdan içerideki server’lara ulaşmak için WAN to LAN yönünde uygun kuralları tanımlamak gerekir.

Advanced Setup altındaki Firewall linkine tıklayın. Açılan penceredeki Rule Summary linkine tıklayın. Packet Direction bölümünden WAN to LAN seçin. Görüldüğü üzere bu yönde tanımlanmış bir kural yoktur ve ;Default Policy: Block; görülür. Bu ayar, yazılan kural(lar)a uymayan paketlerin bloklanacağı anlamına gelir. Yeni bir kural eklemek için ;Append; butonuna basın. İlk kural web server;a gelen isteklere izin verilmesi için oluşturulacaktır. Source Address List kısmında ;Any; kalsın. Çünkü web server;a kimin erişeceği belli değildir. Destination Address List kısmındaki ;Any; e tıkladıktan sonra ;Delete; butonuyla silinmelidir. Burada sadece 192.168.1.2 olmalıdır.(Yani kendi ip adresiniz ) Destination Address kısmında Address Type olarak ;Single Address seçildikten sonra Start IP Address kısımda 192.168.1.2 (kendi ip adresiniz)yazılır. Add butonuna basılarak bu adres Destination Address List bölümüne atılır. Aynı şekilde Selected Services kısmındaki Any(TCP) ve Any(UDP) değerleri silinmelidir(Remove butonuna basarak) Available Services seçilip sağ tarafa atılmalıdır. Sayfanın en yukarısında Action for Matched Packets:Forward seçilidir. Bunu değiştirmiyoruz, çünkü bu şartlara uyan paketi forward etmek istiyoruz. Sayfanın altındaki Apply butonuna basarak kuralı onaylıyoruz.

Biraz karışık ama dikkatli okursan olur

daha fazlası için bu başlığı oku ZxYEL modem hakkında tüm bilgileri bulaiblirsin

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=21463

selin_can

Stajyer

• Özel mesaj gönder

45

Tuesday, 9.06.2009, 22:16

:cry: olmadi arkadaslar. sizlerin cabasiylada acamadim... :book:
ben pes ettim ... :wallb:
port falan acmak istemiyorum :cry:
yardimlariniz ve ilginiz icin tesekkür ederim...

46

Wednesday, 10.06.2009, 09:20

selin_can,

ozaman yapmanız gereken şu madem pes ettiniz radyonuzda birtane portları açık dinleyici devamlı olsun diger portu kapalı olan kişilerin girme ve radyodan düşme problemi yaşamazsınız

dj'e devir yaparken sorun yaşarsınız okadar

ben olsam pes etmezdim buda ayrı bir fikir araştırmacı olmalısınız sorununuzu çözmenin en kolay yoludur

selin_can

Stajyer

• Özel mesaj gönder

47

Wednesday, 10.06.2009, 21:48

Hakli söze ne denir, cok haklisin Beratcan...

simdi senin msj ni okuyunca pes etmenin yanlis oldugunu anladim, tekrar basliyorum :book: bu bilgisayar elimdede kalsa basaracam :error:

48

Thursday, 11.06.2009, 09:38

selin_can,

dikkat etmeeniz gereken forumda port açma konusunda neleri yaptınız neleri yapamadınız ve ya neleri eksik yaptınızki oluyan şeyler var

anlatılanları tam ve eksiksiz uyguladığınız zaman olmaz diye bişey yok

ama tekrar diyim ZxYEL port konusunda biraz problemli modem firewall ayarlarını dikkatli okumalısınız

tüm ZxYEL modemlerde firewall (güvenlik duvarı vardır) eğer sizinkinde yoksa modeminizin kendi sitesinden Flash dump dosyasını indirip flash ı yeniden yazdırırsanız firewall gelmiş olur