Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "bayramxp"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 11.03.2007, 04:02

radyo sayfasına nasıl şifre yapa bilirim

s.a arkadaşlar bu site sayesinde kendi radyomu siteme kurdum sagolun daha yolun başındayım ben merak sarardım ama bilgi eksikligi yüzünden yapamazdım şimdi bu site sayesinde baya yol katettim benim sorunum
radyo klasörünü bu sitenizden aldım.icinde images ve indexs.html vardı.ftp yle ana dizine yolladım gayet güzel calışıyor fakat üyeler radyo sayfasını görüp giriş yapıyorlar ama misafirler göremiyor.bende bunu istiyodum fakat gecenlerde üsteki linki msn den diger arkadaşa verip siteye üye olmadan radyoya giriş yaptı bu klasöre şifre nasıl yapılırki linki verdiginde bile üyelik istesin.

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 11.03.2007, 11:51

slm bayramxp,

bu islemi .htaccess ve . htpasswd ile gerceklestire bilirsin.
belgeleri hazirlayip ftp üzeri radyonun bulundugu dosyaya yükle.
sonuc: bu linki verdikleri zaman önce isim ve sifre gerekir

dikkat: bazi serverlar htaccess i kabu etmiyor.

daha fazla bilgi icin google kullan. anahtar kelimeler htaccess htpasswd

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 11.03.2007, 16:29

a.s admin verdigin bilgi icin teşekkürler bide anahtar kelime vermişsin ordan da aratayım nasıl yapıldıgını.peki ben bunu yaptıgımda üyelerede mi şifre sorar acaba .aslında benim derdim linki verdiginde bile giriş işlemi istesin
üyelerden degil...saglıklı olman dilegiyle

Al-Pi

Orta Düzey

• "Al-Pi" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 11.03.2007, 20:23

Alıntı sahibi ""bayramxp""

a.s admin verdigin bilgi icin teşekkürler bide anahtar kelime vermişsin ordan da aratayım nasıl yapıldıgını.peki ben bunu yaptıgımda üyelerede mi şifre sorar acaba .aslında benim derdim linki verdiginde bile giriş işlemi istesin
üyelerden degil...saglıklı olman dilegiyle

evet .htaccess .htpasswd ile sayfayi her acana sifre sorar.
nasil bir siten var?
radyonun iframe kodunu sade üyelerin girebildigi bir bölüme eklersen, bilgisiz misafirler giremez!
fakat biraz bilgisi olan sid numaranla hersekilde radyoya girebilir! ;)

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 11.03.2007, 20:51

evet admin sitem php destekli mybb121 forum sitesi ben iframe kodlarını sizden aldıgım images kalsörlü orda radyo.html var onu notepadla acıp iframe kodlarını buraya yapıştırdım klasör şeklinde sitenin ana dizinine attım
sade üyelerin girdigi bölüme eklemiştim üye üsteki linki verince davetsiz misafirler giri verdi.o yüzden sordum ama htaccess .htpasswd bunlardan tam anlamadıgım icin bıraktım.artık misafirde gelsin ne yapalım:D:D
ayrıca ilgilenmem güzel herşey icin teşekkürler