Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "batuhan1"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 28.06.2009, 17:47

YAKSU S 400 Modemime port açamadım? edit

selam arkadasım port ama konusunda yardımını beklıyorum saygılarımla

2

Sunday, 28.06.2009, 17:56

batuhan1,

modeminizin marka ve modelini belirtmelisiniz

ama ilk önce altta verceğim başlıktan ip sabitlemesi yapın

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=18637

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 28.06.2009, 18:20

modem yaksu S 400

4

Sunday, 28.06.2009, 19:11

PORT AÇMADAN ÖNCE MUTLAKA İP SABİTLEMESİ YAPMALISINIZ

Minton MDSL-210 ve YAKSU S400 Modemlerde Port Açma

Routerinizin setupına girebilmek için Internet Tarayıcınıza (Internet Browser) (Internet Explorer veya Netscape) Routerinizin IP nosunu (not almıştınız, örnek http://192.168.1.1) yazıp, Enter basın.

Size Kullanıcı Adı (User Name) ve Şifre (Password) soracaktır. Değiştirmediyseniz default değerlerini routerinizin kullanım klavuzundan (manuel) bulacağınız değerleri girin. Eğer kullanım klavuzunuz (manuel) yoksa Default değerleri ;

User Name : admin

Password : admin girin.

OK basın.

Aşağıdaki Setup menüsü çıkacaktır. Bu menüde Advanced tıklayın.

Aşağıdaki Advanced menüsü çıkacaktır. Soldaki pencereden Firewall altındaki Port Forwarding tıklayın.

Aşağıdaki Port Forwarding menüsü çıkacaktır. Category altındaki User seçin.

Aşağıdaki menü çıkacaktır. Burda LAN IP : PCnizin IP Nosunu (Not almıştınız, bu örnekte 192.168.1.4) girin ve New seçin.

Aşağıdaki Rule Management menüsü çıkacaktır.

Bu menüyü Flatcast ın kullandığı UDP 40123 portu için aşağıdaki gibi doldurun ve Apply tıklayın.

Aynı şekilde TCP:40123 port için için aşağıdaki gibi doldurun ve Apply tıklayın.

Şimdi Port Forwarding Menüsüne dönün. Available Rules penceresinde fLATCAST UDP seçip Add tıklayarak Applied Rules penceresine geçmesini sağlayın.

Şimdi Apply tıklayarak yaptıklarınızı geçici olarak uygulayın.

Yaptığınız ayarları kayıt etmek için sol taraftaki pencereden Save Settings tıklayın ve daha sonra Reboot tıklayın. Modeminiz kapanıp yeniden açılacaktır.

bukadar

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 28.06.2009, 19:48

her sey cok güzel acıklanmıs ama benım moden bu sekılde yaksu s 400 resmıde asagıdakı lınkte senın yaptıgın sekıllerı ben burada bulamadım buradan yardımcı olursan sevınırım saygılarımla

6

Sunday, 28.06.2009, 20:12

Firewall bölümü demek senin modemde Türkçesi Güvenlik demek sizde o bölümden girceksiniz yani güvenlik yazan bölümden

isimler ingilizce olsada menüler aynıdır sizin modemde üstte olamsı pek bişey değiştirmez sırlama aynı burdaki modemde menuler yanda sadece değişen o

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 29.06.2009, 18:39

modem yaksu s400
modem versiyon firmiware versiyon 45.2.3 buna
benım uyguladıklarım irem arkadasımızın yaprıgı sekılde pcde kı ıp adresını sabıtledım http://www.allaturkaa.de/fcp/videos/ipsabitleme.html bu uygulamanın aynısını yaptım ama modem özellıklerı ve versıyonu yukarıda belırtıyom sızın anlattıgınız sekılde cıkmıyor benım moden icerigi türkce nasıl yapacam anlayamadım yardımcı olursanız sevınırım

8

Monday, 29.06.2009, 19:42

Yapmanız gereken çok kolay sizin modem türkçe olabilir yanlız resimde dikkaktli bakarsanız zaten tıklamanız gereken yerler işaretle belirtilmiş ayrıca menüler pasif olanlar soluk kırmızı ile aktif olanlar (tıklanması gerekenler) Siyah olarak belirginleşmiş

ayrıca sizin menünüze göre yukarıdaki anlatınlaların türkçe karşılıklarınıda yazdım sonuçta işlem aynıdır

yine işlemlerde zorlanıyosanız menülere tıklayın mutlaka burda gösterilen ekranlar gelcektir karşınıza

İgilizce ---------------- Türkçe

Advanced -----------> Gelişmiş
Firewall --------------> Güvenlik
Port Forwarding ---> Bağlantı noktası
Category ------------> kategori
User ------------------> Kullanıcı
New ------------------> Yeni
Rule Management --> Kural yönetimi
Apply -----------------> Uygula
Available Rules ------> Kulanılabilir kurallar
Add -------------------> Ekle
Applied Rules---------> Uygulamalı kurallar
Save Settings --------> Ayarları kaydet
Reboot ----------------> Yeniden başlatın

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 29.06.2009, 20:50

kardes cok tsk ederım ama acamıyorum ben bu degıgın ayarları cok karısık menım modemın ıcı bı turlu yapmayı beceremedım anlatımın ıcın cok tsk ederım port olayını yapman ıcın senın benım pc ye gırmen lazım baska türlü bu port olayı çözülmez girersen sevinirim yinede cok tsk ederim yardımların icin

10

Monday, 29.06.2009, 21:04

batuhan1,

önceden TeamViewer kullanıyodum ama artık kullanamıyorum lisans istiyo çok kullandım sanırım kızdı bana team sitesi :D

sizin modemde üstte resimde verdiğiniz bölümde güvenlik yazıyor o bölümü tıklayın ve ekran görüntüsünü buraya koyarsanız birazdaha yol almış oluruz port açmak için

• Özel mesaj gönder

11

Tuesday, 30.06.2009, 11:58

sorunu hallettım sabıtledıgım ıp adresı nı degıstırdım sorun düzeldı cok tskler

12

Tuesday, 30.06.2009, 12:02

batuhan1,

sevindim hayırlı yayınlar ozaman :D