Giriş yapmadınız.

hickimsee

Stajyer

• Konuyu başlatan "hickimsee"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 10.08.2009, 00:41

Müzik bitmeden konuşma sesi de karşıya gidiyor..

Arkadaşlar şarkı ben de bitiyor ve konuşmaya geçiyorum ama dinleyicilerde daha müzik bitmemiş oluyor ve konuşma sesimle karışıyor cızırtılı bi şekilde..daha önce buna benzer bir sorun olmuştu usb girişli mic. kullanıyordum müzik 10-20 sn gecikmeli konuşma sesinin ise (sanırım filterelenmediği için)anında gittiğini farkettim ve mic. değiştirdim düzelmişti şimdi tekrar aynı sorun var..Bilen varmıdır sebebi ne olabir?

2

Monday, 10.08.2009, 00:54

hickimsee,

10-20 sn gecikmeler haricinde

Alıntı sahibi ""beratcan""

sizin ses sorununuz bircok sebepden olabilir

bikaç sebep

bağlantınız düşükse, temanızda gift kullanıyorsanız ve msn, skyp , indirme (limewire) yapıyorsanız o anda ( müzik veya program ) bunlar sizin ses iletişiminizi etkiler mümkünse yayındayken bunları açık tutmayın

ses donanım çakışmaları, driver sorunları, active-x hatlı yüklemeleri, flatcast mikser sorunu, (başka mikser deneyebilirsiniz (winamp)gibi

hickimsee

Stajyer

• Konuyu başlatan "hickimsee"

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 10.08.2009, 01:36

hickimsee,

10-20 sn gecikmeler haricinde

sizin ses sorununuz bircok sebepden olabilir

bikaç sebep

bağlantınız düşükse, temanızda gift kullanıyorsanız ve msn, skyp , indirme (limewire) yapıyorsanız o anda ( müzik veya program ) bunlar sizin ses iletişiminizi etkiler mümkünse yayındayken bunları açık tutmayın

ses donanım çakışmaları, driver sorunları, active-x hatlı yüklemeleri, flatcast mikser sorunu, (başka mikser deneyebilirsiniz (winamp)gibi

Beratcan teşekkür ederim ilgine ama yaklaşık altı aydır aynı pc, aynı bağlantı ve aynı programları kullanarak yayın yapıyorum..dediğim gibi usb girişli (kameralı mikrofonların hepsinde) aynı sorun vardı ayrı mic kullanmaya başladığımdan beri sorun yoktu. 2 gündür aynı sorun tekrarladı başka bir sebebi olmalı.

4

Monday, 10.08.2009, 19:40

hickimsee,

flatcast mixeri hassas bir mixer winap benzeri bir programla deneyiniz yine aynı hatayı yaparsa
ses kartı driverinizi silin tekrar yükleyin bazan ses donanımınızdan kaynaklanan sorunlardan dolayı mic te hata verdirebiliyor

bu genellikle msn gibi programlarda da olmakta ses driverinizi silip tekrar orjinal se driverinizi yüklerseniz büyük ihtimalle düzelir