Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "Cistakfm"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 31.08.2009, 12:46

Radyoma Göremiyorlar

Merhaba ben radyo kurmuştum ben yayındayken arkadaşlarım radyonun kapalı olduğunu söylüyor ama bende yayın esnasında açık görünüyor.Acaba sitemde css kod flatcast i engelliyor mu? lütfen yardım edin cevaplarınızı bekliyorum. :cry:

2

Monday, 31.08.2009, 14:06

CSS Yani :Cascading Style Sheets Kodları

Sitene Yüklü olan kdlardır Radyo ile bir baglantısı olmaz

Radyoya Girisindeki sorun sanırım Port. Sorunu

Buradan http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=7155

Modemini Bul,Port ayarlarını Yap

Birde Dinleyicilerde Görünen hata metnini paylasırsan daha fazLa detaylı bilgi alabilirsin

3

Monday, 31.08.2009, 19:31

Cistakfm,

kurmuş olduğun radyo sitene ifram kodunu ve kendi radyonuzun SİD nosunu doğru verdiyseniz ve portlrınız açıksa herhangi bir giriş zorluğu yaşancağını sanmıyorum

iframe kodu

<IFRAME height=600 width=800 src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=xxxxx" scrolling="no"></IFRAME>

xxxxxx <---- kırmızı ile işaretli olan bölüme siin radyonuzun SİD nsu gelcek

FERDA69

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 25.09.2009, 13:20

selam aynı sorunu bende ara ara yaşıyorum.radyo açık,yayında misafirler var ama başka girmek isteyenler radyonun kapalı olduğunda çıkan iletinin görüldüğünü söylüyorlar.ve aynısını bende yaşıyorum bazen.dj arkadaş yayında ve bana radyo kapalı mesajı çıkıyor.kapalı mesajı çıktığında dj tek başına olmuyor.misafirler oluyor.misafir olmasa port sorunu dicem ama bu durumda değil gibi gözüküyor.yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ayrıca konuya sadece cevap verebilecek arkadaşlar yorum yaparlarsa konu çok uzamadan cevaba ulaşabiliriz.ve bu sorunu yaşayan pek çok kişide daha ilk sayfadan cevaba ulaşabilir.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

CHATinCEVIZ

Orta Düzey

• "CHATinCEVIZ" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 25.09.2009, 14:29

Merhaba FERDA69,

ara ara dedigin icin: Kapali mesaji dedigin iletiyi yayinlasaydin sana daha iyi yardimci olabilirdi arkadaslar.
Port yüzünden giremiyorsan radyoya ayni kapali mesaji gibi bir ileti alirsin. Ingilizce veya almanca yazdigindan anca o dili biliyorsan anlayabilirsin, ne demek istenildigini.
Eger o radyoda misafirler bulunuyor ama ben girmek istedigimde kapali mesaji aliyorum diyorsan, muhtemelen o kapali olduguna dair bir mesaj degil, sadece portlardan dolayi giremediginin bir iletisidir. Port sorunu olan bir dj'inde dinleyicileri olabilir eger dinleyicilerden portu acik olanlar varsa. Kontenjan doldugunda sende o hata mesaji görünür ve digerlerinin girmesine ragmen sen veya baskalari giremez.

Hata mesajlarini burda resimli yayinlasan, emin olarak ve bilen biri olarak söylerdim ama simdi "Port sorunu olabilir" diyorum :)
Daha fazla bilgi burda: http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372

FERDA69

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Friday, 25.09.2009, 14:50

selam CHATinCEVIZ,öncelikle cevabına çok teşekkür ederim.
kapalı mesajı dediğim,bir radyoda yayın yokken karşımıza çıkan ekrandı."The stream is currently not available.Please try again later." mesajı.ara ara dediğimden kastımda şudur,sabah sorun olmuyor.yayındayım,misafirler var(ki çok kalabalık bir radyo değiliz.genelde aynı kişiler olur)birden düşmeler başlıyor.msnden radyo kapalı mesajını aldıklarını söylüyorlar.ama tüm misafirler düşmüyor.düşen kişilerde değişiklik gösteriyor.yani bugün ben düşüyorsam 2 saat sonra başka arkadaş düşüyor.ve yine aynı mesaj.bazen 2-3 denemede yayını dinlemeye girebiliyoruz,bazen saatler sonra girebiliyoruz.zaten radyoda en fazla 6-7 kişi oluruz.kontenjan ne kadar kişilik bilemem ama dediğim gibi genelde aynı kişiler.port sorunu değişkenlik gösteren bir sorun mudur acaba?ve bu sorunla son 1 haftadır karşılaşıyoruz.onun öncesinde yayın varken yayının kapalı olduğu mesajını hiç almamıştık.yardımın için tekrar teşekkürler.ekteki linki biraz inceleyeyeim ben.inşallah soruna bir çözüm bulabiliriz...

7

Friday, 25.09.2009, 14:55

düsmelerin nedeni yayin yapan djlerin portlari acik olmamasindan kaynaklanir, chatinceviz in verdigi linktede aciklanmis.

The stream is currently not available.. nedenide yayin yaptiginiz halde bu mesaj cikiyorsa, sitenizde bulunan sid ile yayin yaptiginiz sid numarasi ayni degildir.

CHATinCEVIZ

Orta Düzey

• "CHATinCEVIZ" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Sunday, 27.09.2009, 11:56

"The stream is currently not available.."

Ilaveten demek istedim:
Dj'in baglantisi ara ara kopuyor olabilir.
Kendi ekraninda hala radyo yayini vardir ama dinleyiciler tek tek düser ara ara kopmalarda. Dj baglantisinin anlik gittigini farketmeyebilir cünkü tekrar yayina baglanmistir. Ama koptugu anda radyo kapali mesaji alir dinleyiciler yada ekran donmustur, ses yoktur Dj tekrar baglanana kadar..

seamavi

Stajyer

• Özel mesaj gönder

9

Sunday, 27.09.2009, 17:14

slm ben aynı pc den 2 cı radyo kurabılırmıyım acaba flatcata uye oldum ama mailime onay gelmedı acaba neden teskkr ederm

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

10

Sunday, 27.09.2009, 18:54

aynı pc den ıstedıgın kadar radyo kurabılırsın sadece 1 maıl adresten 1 kere kurabılırsın flat castta suan sorun var galıba bıraz beklersenız maıl gelır ( adresı dogru yazdıysanız )

seamavi

Stajyer

• Özel mesaj gönder

11

Sunday, 27.09.2009, 19:26

teskkr ederm mail adresim yeni dediginz gibı sorun var galiba

jetaimeee

Stajyer

• Özel mesaj gönder

12

Sunday, 4.10.2009, 14:00

edit beratcan

seamavi

Stajyer

• Özel mesaj gönder

13

Saturday, 10.10.2009, 18:19

ya hala mail adresine link gelmedi acaba neden olabilir baska bi adres daha oldım onada gelmedi acaba sorun nedır bılen varmı.

14

Saturday, 10.10.2009, 22:41

seamavi,

junk maile düşmüş olabilir o bölümde bakın gelmemişse bazan geç gelebiliyor

dosttt06

Stajyer

• Özel mesaj gönder

15

Friday, 30.10.2009, 01:25

kardes bendede ayni sorun olmuştu mailime email gelmemişti nedenide mailin işaretini kaldirmışım onun için gelmemiş sende kaldirmiş olabilirsin onun için gelmemiştir bende öle oldu çünkü iyi geceler :wman: