Giriş yapmadınız.

ender

Stajyer

• Konuyu başlatan "ender"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 25.10.2009, 21:08

windows 7 ses ayarı ve yayın yapmak

slm arkadaslar win7 kullanan var mı acaba aranızda öyle yada böyle kurmuş olan ve bu şekilde yayın yapan acaba win 7 nerden ses ayarı yapılıyor kayıt olayı aktif oluyor realtek hd ses kartı ile win 7 kayıt olayı nerden aktif ediliyor bilen yada kullanan var mı

CHATinCEVIZ

Orta Düzey

• "CHATinCEVIZ" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 25.10.2009, 21:20

Ses ayarlari Vista ile hemen hemen ayni, vista ayarlarina bakabilirsin.

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=153508#153508

3

Sunday, 25.10.2009, 21:31

ender,

windows 7 deki ses ayarları vistada olduğu gibidir

burdan izleyebilirsin ---> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=162503#162503

windows 7 ses sorunları için buraya bakabilirsin ----> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=217870#217870

hatırlatma
windows 7 henüz tam olarak türkçe desteği yanınlanmadığı için driverlerde ses de sorun yaşayabilirsin
bunlarıda göz önünde bulundurmanda yarar var

ender

Stajyer

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 25.10.2009, 21:35

hımm ben win 7 ses driver kuramadım win 7 olan realtek ses kartı hd dirver paylaşabilir mi acabaa

ender

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 25.10.2009, 21:51

ya kardeşim saol ben bunları biliyorum realtek hd için win 7 driver var mı sorunsuz onuda bulsam iyi olucak ses ayarı tmm xp var ben driver bulsam win 7 kurcam zaten

6

Sunday, 25.10.2009, 22:04

Alıntı sahibi ""ender""

realtek hd için win 7 driver var mı

ender,

Windows 7 nin en güzel özelliklerinden birisi bizi driver arama derdinden kurtarmış olması. Yüklediğimiz anda kendisi internetten buluyor ve driverı indirip, kurup donanımımızı kullanılabilir hale getiriyor.

Fakat bazı Driver ( sürücü ) lerde sorunlar olabiliryor. Bunlardan biride Realtek ses sorunu. Eğer sizde aşağıdaki gibi bir hata alıyorsanız dirverı kendiniz indirip yüklemeniz gerekiyor demektir.

yinede kurulumu realtek sitesinden yaptığınız halde hata devam ediyorsa şimdilik windows 7 yi kullanmayı birkenara bırakmalısınız

yinede resimli veriyim sitesinden uygulayınız

Realtek bu soruna karşılık Windows 7 driverını çıkardı. Hd ve Ac ‘ 97 Driverını BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

siteye girdiğinizde High Definition Audio Codecs (Software) bu yazıya tıklayın ve I accept to the above'yi tıklayın ve yükleme yaptıktan sonra kurulum yapın

VEYA BURDAN DİREK İNDİR

sarı işretli bölüme tıkladıktan sonra NEXT de

ender

Stajyer

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 26.10.2009, 09:44

linkler için saol beratcan kardeşim çekiyorum driveri wista+win7 diyor resimdeki gibi bir hata almadım ki :) evet yüklüyor ses gelmiyor yani var olan buluyor yaa işte orda ses gelmiyor ben onu yapamadım ama bunu denicem ses gelse ses kaydı ayarını yapıcam ama ne ettimse ses gelmedi ilginç :) win 7 çok hoşuma giiti ve yapabilsem ses gelse kayıt olayını hal etsem resimdeki gibi yayınlarımı win 7 yapıcam bir denerim kardeşim başka forumlar alakasız cevaplar vermiş anlamıyolar genede win 7 kullanlardan yardım bekliyorum direk bu driver kursak ses gelir mi acaba bi kaç gün içinde win 7 yeniden kurucam ses olsa çok güzel bi sistem sırf ses yüzünden xp döndüm :)

8

Monday, 26.10.2009, 18:57

ender,
tamam işte ses driverini internetten kendi kurar windows 7 öyle

ama bak ses driverini kurdukdan sonra yukarıda verdiğim link Realtek'in windows 7 ile sorunsuz çalışabilmesi için çıkardığı bir Codek'tir sesi yükledikten sonra sitesindeki kodek'i indirip direk ses kartının üzerine kurcaksın

yine olmazsa dediğimgibi xp veya vistaya dönüş
windows 7 hatalarını düzeltildikten sonra indirip kullanmak en doğru olanı

Realtek ses kartı onboard bir ses kartıdır olduğu için genelde onboard ses kartları yüklerken sorun oluşturur hele hele Realtek digerlerine karşı birazdaha sorunlu bir ses kartı kurulum aşamasında yapılan yanlış bir hata sesin çıkmamasına sebep olur

eğer windows 7 yi illa kullanmak istiyorsan o ses kartının unut

harici bir ses kartı al bilgisayarıan tak BİOS'a gir onboard ses kartını (Realtek) iptal et
yeni aldığın ses kartı diverini kur sorunsuz çalıştığını görceksin