Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: AllaTurkaa. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

AllaTurkaa

Technik

• »AllaTurkaa« ist männlich
  • »AllaTurkaa« ist der Autor dieses Themas

Registrierungsdatum: 8. April 2010

• Nachricht senden

1

Sonntag, 15. November 2009, 22:05

Flatcast.com adresine saldırı

Flatcast Sitesine ulaşılamama sorunu

Öncelikle tüm Flatcast kullanıcılarından Flatcast ekibi adına özür dileriz!

Son 3 gündür akşama doğru www.flatcast.com adresine yapılan yoğun saldırılar sonucu bir süre sonra bu linke ulaşılamaz olmuştur, dolayısıyla kapalı radyolar açılamıyor açık olan radyolar ise bir süre sonra kapanıyor. Malesef bu saldırılar farklı Botlar (trojanlar) tarafından yapıldığı için , bir engellemede şu an için söz konusu değil ( Kısaca sizin, benim bilgisayarıma gizlice yerleştirilmiş trojanlar bu saldırıyı destekliyor olabilir)

Bu saldırılardan dolayı Flatcast sizlere www.flatcast.info üzeri F5 ve F5.2 sürümünde yayın yapan radyolar için bir alternatif yayın imkanı sunuyor.
Yapmanız gereken işlem, sitenizde bulunan iframe kodundaki linki değiştirmek.

örnek:

Zitat von »"asıl kod"«

<IFRAME height="600" width="800" src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=212169" scrolling="no" frameborder="0">
</IFRAME>

alternatif

Zitat von »"alternatif kod"«

<IFRAME height="600" width="800" src="http://www.flatcast.info/de/Player.aspx?sid=212169" scrolling="no" frameborder="0">
</IFRAME>

Flatcast.info üzeri yayında dikkat edilmesi gerekenler.

• yayın flatcast.com üzeri açıldıysa flatcast.info üzeri yayın devir alınamıyor, önce com üzeri açılan yayın kapanmalı sonra info üzeri devirler sorunsuzca gerçekleşebilir.
  • Hata mesajları eksik veya yanlış olabilir
  • Toplam ziyaretci sayacı doğru olmayabilir
  • Dinleyicilerimizin isimlerinin üzerine tıkladığımızda profil açılmayabilir

gulum64

Profi

• »gulum64« ist weiblich

Registrierungsdatum: 30. Dezember 2007

• Nachricht senden

2

Montag, 16. November 2009, 00:51

tsk ederim com sildim siteden info yaptim simdi sorun hallolmusmu oldu

Ceren

Fortgeschrittener

• »Ceren« ist weiblich

Registrierungsdatum: 25. September 2006

• Nachricht senden

3

Montag, 16. November 2009, 10:13

eger tek sorunun flatcast sitesine ulasilmamasindan kaynaklaniyorsa ve Flatcast F5.2 kullaniyorsan, evet hallolmus oldu :D

Kaybettim

Schüler

• »Kaybettim« ist weiblich

Registrierungsdatum: 10. Oktober 2008

• Nachricht senden

4

Montag, 16. November 2009, 19:47

Slmm, herkese iyi akşamlar. Peki sadece F5 ten yayın yapan radyolar ne olacak acaba ??? Bu sorunun çözümü var mı:))

Ha®uN

Profi

• »Ha®uN« ist männlich

Registrierungsdatum: 20. September 2006

• Nachricht senden

5

Montag, 16. November 2009, 19:48

Kaybettim,
maalesef, bu bi alternatif.

Kaybettim

Schüler

• Nachricht senden

6

Montag, 16. November 2009, 20:29

Peki bu sorunu çözemiycaz mı ??? Walla yoruldum kaç gündür düşe kalka yayın yapmaktan:yardim: bir de arada bir düşüyo "your firewall blocked access" diyo. Acaba farklı bir sorun mu var ???

• »****ONUR*****« ist männlich

Registrierungsdatum: 14. Juli 2009

• Nachricht senden

7

Montag, 16. November 2009, 20:35

Kaybettim, duse kalka dedıgınız fırewall sorunu
guvenlık engelleme yapıyor port ayarlarınızı acınız
f5 surumunu info uzerinden kullanan var sorun yok hic birinde sizde deneyiniz ama ilk portlari aciniz

8

Montag, 16. November 2009, 20:36

Kaybettim,

öncelikle flatcast F5.2 üzeri yayin yapin, bir süreliginede yayini flatcast.info da acin.
yukardada yazdigi gibi iframe kodundaki linkide degistirin.

yukarda yazanlari ayni uygularsaniz sorun kalmaz

Kaybettim

Schüler

• Nachricht senden

9

Montag, 16. November 2009, 20:54

Çok tşk.lerr hemen deniyorum :0002:

10

Montag, 16. November 2009, 21:21

Ceren, slm ceren hanim
emekleriniz icin öncelikle tsk etmek isdiyorum kardes radyolara sundunuz deyerli emeklerinizden icin sikayetimi buraya yazmak isdemezdim biliyorsunuzki cok zordurumda olmadim sure de sizleri rahatsiz etmiyorum bugun ki dikkatimi ceken meseleyi arz etmek isderim bugunlerde flatcasta sorun var evet sizlerin yardimiyla yayinimiz suruyor yaliniz benim sid::: norm neden kapaniyor radyorulet de neden acilmiyor diyeceksiniz port hayir efendim
cok defalar deniyorum
sid yoluyorum
misafirlerim gelemiyor ikinci sorum ????yayin hayatian baladikdan buyana sinirli bir yayin yapiyoruz devamali sikayet aliyorum zaman icerisinde misafirlerim geliyor ama zaman icerisinde kimse radyoya giremiyor sizden ricam buna bir care bulun biliyorsunuzki dah önceki sitemde cok zorluk cekdim devamli kosdunuz bunu hayatimda unutmam ama bu son zamanlarda olanlari bir turlu kavriyamiyorum yayin yaptimiz sitemizi dahi deisdim sizlerden ögrendimz kadar calisiyoruz ama ricam rulette olan sid sorunauna care bulun ricam yoksa kardeslik bu olamaz sagilarimi sunar gereini yapilmasini rica ederim inain cok uzgunum

• Nachricht senden

11

Montag, 16. November 2009, 21:35

sarikayafm66.tr.gg, sadece port ayarları acmakla engelleme kalkmıyor, bazen de vırus programı da engellıyor ve cogu kısının gırmesını engellıyor
bırde port actıgınızı soyluyorsunuz ıp sabıtledınız mı ?

rulette olan sorun ıse : flatte soruun var genelde herkez info uzerinden yayin yapiyor sizde bu sekilde yapiyorsunuz f.5 surumu de girememe sorunu oluyor

WESKEW

Schüler

Registrierungsdatum: 15. Mai 2009

• Nachricht senden

12

Montag, 16. November 2009, 22:53

SLM.DEDIGINIZ IFRAME KODUN DAKI LINKI SITEMIZIN NERESIN DEN DEGISTIRECEGIZ.BEN PEK BILGILI DEGILIM BU KONUDA.ACABA GÖRSEL TARIFI VARMI BUNUN YARDIM CI OLURMUSUNUZ LTFN BANA.SIMDIDEN TSK EDERIMM.

13

Montag, 16. November 2009, 23:07

WESKEW,

eğer bir radyonuz varsa ve o radyonuzu sitenize eklediyseniz mutlaka iframe kodunuz ve SİD nonuz vardır

kullanmış olduğunuz sitenize girin html düzenleme bölümünde <İFRAME diye başlayıp </İFRAME> ile biten ve 6 haneli rakamdan oluşan bir sid nonuz vardır o bölümde

flatcast.com yazan bölümü ----> flatcast.info yazarak değiştirin ve kaydedin

zafer26

Anfänger

Registrierungsdatum: 17. Oktober 2009

• Nachricht senden

14

Montag, 16. November 2009, 23:54

valla cok süper calisiyor....
emekleriniz icin cok tskler..

WESKEW

Schüler

• Nachricht senden

15

Dienstag, 17. November 2009, 18:20

SLM TEKRAR.BEN SITEM DEKI HOTMAIL AYARLARI YERINI BULAMADIMM.ACABA BASKA BIR ISIM DE OLABILIR MII.:((.LTFN YARDIM CI OLUNUZ.GERI KALAN KISMI ANLLADIM HALLEDERIM.TEK IFRAME DEDIGIMIZ YERE GITMEK ICIN NE YAPACAGIMI DA YAZMISSINIZ AMA ,HOTMAIL AYARLARINABULAMIYORUM:((
TEKRAR YARDIM CI OLURSANIZ SEVINIRIM.TSKLER SIMDIDEN.IYI AKSAMLAR

• Nachricht senden

16

Dienstag, 17. November 2009, 19:29

WESKEW, sıtenızı neren aldınız
blogcu?
tr.gg?
tr.cx?
mynet?
radyonuz.de?
.....

bunlardan hangısı ona gore acıklama yapalım

Ha®uN

Profi

• »Ha®uN« ist männlich

Registrierungsdatum: 20. September 2006

• Nachricht senden

17

Dienstag, 17. November 2009, 19:32

WESKEW,
Hotmaille ne alaakasi var ben anlamadim ? Acaba hotmail yerine HTML mi demek istendiki??

WESKEW

Schüler

• Nachricht senden

18

Dienstag, 17. November 2009, 19:47

SLM İLGİNİZ İÇİN ÖNCE TSK EDERİM.RADYOMUN SİTESİ.
AZBUZ.COM.BEN HOTMAIL AYARLARI DERKEN SİTEMDE HOTMAİL DÜZENLEME BÖLÜMÜNÜ DEMEK İSTEDİ.SİTEM DE HOTMAİL DÜZENLEME DİYE BİR İÇERİK BULAMADIM.DURUM BÖYLE.TSK EDERIM .

WESKEW

Schüler

• Nachricht senden

19

Dienstag, 17. November 2009, 19:53

SLM.SİTEM AZBUZ.COM.HOTMAİL DERKEN HTML DÜZENLEME YAZISINI BULAMADIM SİTEM DE.GERI KALANINI SANIRIM YAPARIM.İFRAME GİDEBİLMEK İÇİN DE HTML DÜZENLEME BÖLÜMÜNÜ BULMAM GEREKİYOR İŞTE BEN ORAYI BULAMADIM:(İLGİNİZ İÇİN TSK EDERİM.

WESKEW

Schüler

• Nachricht senden

20

Dienstag, 17. November 2009, 19:58

HARUN KARDES BEN RADYOSESTEN KEMAL.SENINLE TANISMISTIK.BIRGUN GELMISTINIZ RADYOYA.HATIRLARMISINIZ BILEMIYORUM.LTFN SORUNUM LA ILGILENIRSENIZ BENI SIKINTIDAN KURTARACAKSINIZ.HEM YAYIN ALMAKTA GUCLUK CEKIYORUZ,HEMDE DINLEYICILERIMIZ GELEMIYOR.ILGIN ICIN SIMDIDEN TSK EDERIM.SAOL