Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "alonelancer"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 23.11.2009, 20:43

INTERNET EXPLORER NTDLL.DLL HATASI

Arkadaşlar ben çok aramama rağmen bulamadım.Belki daha önce başına gelmiş olan arkadaş varsa yardımı olabilir belki.Konu şöyle internet explorer da yayın aldıgımda ve dj mıx e 2 veya 3 taneden fazla sarkı yüklediğimde explorer ntdll.dll hatası verip kapanıyor.Denemedeğim yol kalmadı.Explorer sürümü 8.0 dı hata ondan dır diye sürümünü 7.0 a dönderdim ama sorun çözülmedi.Diğer kullandığım explorer larda çöktü ( firefox,opera.google chrome).Ayrıca bir sorun da 5.0 da yayın yaptıgımız kanalda guestleri kapatmak için "login required " seçeneğini işaretlediğim zaman bir daha chat ekranına hiç bir şey yazamıyorum.BU sorunlarla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım varsa yardımlarını bekliyorum.Hepinize teiekkürler

2

Monday, 23.11.2009, 21:14

alonelancer,

hata ekranını göstermemişsiniz ama

bilgisayrda explorerle alaklı bir program hata verdiği zaman explorer ntdll.dll hatası olarak gösterir bu explorer hatası anlamına gelmez

kurduğunuz ve internet tabanlı çalışan program kaynaklıda olabilir

örnek flatcast pluginleri hata verdimi aynı explorer ntdll.dll hatası alabilirsiniz

öncelikle flatcast F5.2 veya kullandığınız sürüm hangisiyse silip yeniden yükleyiniz

yüklediğinz halde değişen bişey yok yine aynıysa

başlat > çalıştır dan sfc /scannow komutuyla onarım yapmayı dene

Vistaysa SP2 yi güncelle

işletim sistemin XP ise SP3 KUR yani bilgisayarını güncelle

explorer ntdll.dll hatasını regeditden düzeltemessiniz

ayrıca explorer 8.0 ı silip 7.0 ı nasıl kurdun onuda anlamadım çünkü explorer 8.0 yükledikden sonra geriye dönüş olmaz yani 7.0 yükledi görünsede aslında yükletmez

nasılki f5 yükledikden 4.16 ya dönemiyosanız aynısıdır

Alıntı sahibi ""alonelancer""

kanalda guestleri kapatmak için "login required " seçeneğini işaretlediğim zaman bir daha chat ekranına hiç bir şey yazamıyorum.r

kullandığnıız sürümü silin ve yeni güncel F5.2 sürümünü yükleyiniz

mutlaka indirdiğin dosyayı virüs taramasından geçirdikden sonra

windows > system32 nin içine at

• Konuyu başlatan "alonelancer"

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 30.11.2009, 22:09

RAkadaşlar verdiğiniz bilgilere teşekkürler.Sanırım o sorunu çözdüm fakat nasıl çözdüğümü bilmiyorum.İE 8 den İE 7 ye dönüş olmaz demiş arkadaşımız ama oluyor.program ekla kaldırda İE 8 i bulabilirsiniz.Ordan kaldırılıyor.Bende xp var İE 8 i sonradan yülkledim bu yüzden kaldırabiliyorum.Tüm cevap yazan arkadaşlarıma teşekkürler.

4

Monday, 30.11.2009, 22:20

alonelancer,

8.0 ı kaldırabilirsin ama önce gizli güncelleştirmeleri kaldırman gerek şayet pcnizde SP3 pc de yüklü ise kaldıramazsın
önce SP3 ü kaldırır sonra 8.0 ı silersen olur

bu dediklerim yapıldığı zaman 8.0 ı kaldırabilirsin

siz 8.0 ı kaldırabildiyseniz ozaman Vista SP2 windows SP3 yüklü olmadığındandır