Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "AKINCI REIS"

• Özel mesaj gönder

1

Friday, 4.12.2009, 08:50

SID NOM BANLI

slm arkadaslar alaturkada rulet radyosuna sid atiyrduk sidimiz banladindi
nedeni yainda flatcast reklami var diye bana bunun aciklamsini yaparsaniz sevinirim sid nom 944537 akincifm tskler simdiden ilgilenirseniz

Findik

Jüri

• "Findik" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 4.12.2009, 09:13

AKINCI REIS,

ilk mesajin sikayet mesaji olmus, :s045:
konuyla ilgili tartismalari burdan http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=227851#227851 okuyabilirsin.

Alıntı

sidimiz banladindi
nedeni yainda flatcast reklami var diye

Böyle bir yasagi ilk defa duyuyorum, Allaturkaa kendileri flatcast reklami yapip destekliyor.
elbette baska bir neden vardi

• Özel mesaj gönder

3

Friday, 4.12.2009, 11:02

ben yayindaydim uatanmioyormusunuz allaturkaya sid atip flatscast reklami yapiyorsunuz dedi arkadasiniz bana bunu söleyince bende ben kullaniyorum sorun nerde deyince üstüme geldi bende öle yapinca bura benim istegim sayfayi kullanirim dedim burda benim sesim cikar baskasinin deyil dedim oda orda da benim sesim cikar dedi öle deyince bende banladim arkadasinizi oda tabiki benim siti suclumuyuz yani fat rekamili safya kullanmakla özür ozaman

ZenNube

Orta Düzey

• "ZenNube" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Friday, 4.12.2009, 11:45

saglik olsun :D

• Özel mesaj gönder

5

Friday, 4.12.2009, 11:53

anladim kadari ile sid banli kalacak ilginiz icin tsklerrrrrr

6

Friday, 4.12.2009, 20:39

AKINCI REIS,

birkaç başlıkta da açıkladık yine açıklayalım
bizler hiç bir arkadaşımızın sid nosunu bilerek zevk olun diye asla banlamıyoruz

zevkine banlıycak olsak Rulet gibi bir düzeni sizlerin kullanımına zaten sunmayız

Ruletin kullanım amacı radyo kurup site kurmasını bilmeyen arkadaşlara bir nebzede yardımcı olmak içindir

hal böyleyken bizler bu desteği size verdiysek zevk için sid banlayalım diye vermedik

ama bazı kurallarda yok değil elbetteki var bu kurallar zaten gerekli başlıkta açıklanmıştır

ayrıca önceden portu kapalı olan sidleri bikaç uyarıdan sonra banlıyorduk artık onuda şuan için geçici bi süreliğine yapmıyoruz
diger kurallar hala geçerli flatcast reklamı var diyede kimse radyo sid nozunu banlamaz kaldıki Allaturkaa zaten kendi bünysinde birçok yerde flatcast reklamını kendisi yapıyor

sizin başka bir sorununuzdan dolayı sid banlanmıştır flatcast reklamınla alakası olamaz

sadece açıklama yapıyoruz portlarınız nekadar iyi olursa okadar sağlıklı yayın yapabilirsiniz diye

yanlız bir sorunuda anlatmadan geçemiycem

kendi adıma girdiğim biçok radyoda port sorunu hala var ve ben bu radyo sahibi arkadaşlarıma okadar israr etmeme rağmen siteye uğrayın ordan resimli yardım edeyim neler yapmanız gerektiğin açıklayim dememe rağmen

ne gariptirki bu açıklamalarımız karşısında hiç bir radyodan olumlu bir cevap almadım tepkiden başka

verilen tepki şu

radyo ismi vermeden örnek vercem ben portlarınızı açınki sağlıklı bir yayın yapabilesiniz dediğimde aldığım cevap aynen şu

neden açalım portlarımızı, bize portun ne olduğunu öğretmeyin port açalımki Allturkaa daki modlar veya yetkililer pc mize rahat girebilsinler diye

varmı böyle bişey yaa

flatcast portu tüm diger portlardan güvenli bir porttur ve hiçbir virüs veya herhengi bir kötü yazılım flatcast portunu kullanamaz bunu herkez bilsin

kaldıki flatcast a gelenkadar herbirimizin bilgisayarında birsürü port açıktır ve o portlarda kendiliğinden açık olarak yüklü gelir bunu hiçkimse bilmeden bizlere bu yakıştırmayı kimse yapamaz

portu açalımda modlar pc mize rahat girsin diyen arkadaşıma şu örneği vermek istiyorum

her bilgisayarda bulunan ve hepimizin kullandığı msn pc mizde birçok portu kullanarak çalışır o portu kapatırsanız msn ye girmezsiniz
ve şu bir gerçekki msn yi yüklediğiniz anda msn kendi portunu otomatik açar sizin açmama diye bir lüksünüz malisefki yok

ozaman kapat msn portlarını msn de kullanma.
hotmail modlarınımı suçlamak lazım şimdi hayır sistem öyle çalışıyor ve yapılması gereken birşey bu

msn nin kullandığı portlar nelermidir ??

Messenger server: port 1493, 1542, 1863, 1963, 80 TCP and 443 TCP
File Transfer/Sharing Folders: local: 1544 and 6891 - in fact 6720-65535
TCP from one source
Messenger Update: remote: 80 local: 1457
Remote Assistance If available): 3389 TCP
Audio: local: , 1556, 11771, 13803 and generally 5004-65535 UDP
Remote Desktop and whiteboard: local/remote: 389, 522, 1503, 1720, and 1731
Launching Games: 80
Video Conference: TCP 9000-9999, 5004-65535 UDP + 80
Sign-In: remote: 443 local: 1484, 2400

Flatcast port açımına şüpeyle bakan ve bizleri suçlayan arkadaşım msn nin bu portları görünce ne düşünür acaba ??

kaldıki flatcast da port açmadanda radyo yayını yapabiliyorunuz bir başka portu açık olan dinleyici radyonuza geldiği zaman dimi

yani flatcast port açma işlemini sizlere bırakmış güvenli bir ort olmasa bunu size bırakırmı açın diye direk active-x i yüklerken kendi otomatik yükletir

lütfen konu hakkında bilgi sahibi değilseniz suçlama yaparken birazdaha dikkat edelim

sizler madem flatcast radyosunu açtınız ve zevk içinde olsa bunu kullanıyorsanız bizlerin bütün amacı sizin daha iyi bir yayın yapabilmeniz için

nedemek modlar pc mize daha kolay girebilsinler yardım etmek istmemizin cevabı bumudur ??

şunu hiç bir arkadaşım unutmasınki burda bizler Allaturkaa sitesinde severek ve zevkle modluk yapıyoruz insan severek bişeyler katmağa çalıştığı sitenin adını kötülüycek böyle birşeyi aklından bile geçirebilirmi sizce ??

dipnot olarak diyorumki

lütfen radyonuza gelen mod arkadaşlara yardımcı olunuz onlar sizin sorunlarınızı halletmk için radyonuzdalar zarar vermek veya kabalık etmek için değiller

bunu unutmayın

hepinize hayırlı yayınlar dilerim