Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

darl

Acemi

• Konuyu başlatan "darl"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 21.12.2009, 02:56

Mixer Sorunu

Sevgili arkadaşlar ben ne yaptıysam aşamadım bu sorunu ..
Sürekli güncel kaldığım için en son olarak Windows 7 kurdum. Herşey normaldi. Yayın alıp şarkımı çalıyordum.. Taki format atana kadar .. Formattan sonra Yine rutin yaptığım şeyi yaptım. Active X Producer vs yükledim.. Şarkı da çalıyor .. Ancak Çalan şarkılar 45 lik plak gibi hışırtılı çıkıyor.. Sorunun Windows 7 ile alakalı olduğunu düşünerek format attım ve XP yükledim. Active X vs yine yükledim ama sorun bir süre sonra aynı oldu ve XP de de hışırtılı çıkmaya başladı.. Ses kartı desem .. Daha önce de aynı ses kartı ile XP,Vista,W7 de kullandım sorun yoktu. Şarkıdan desem.. PC de çalıyorum ses net. Mixer e atınca ne oluyorsa bozuluyor. Şuan sorunum hem XP hemde Windows 7 de hala devam etmekte.. Yorumlarınızı bekliyorum .
Sevgiler ..

oqus pokus

Moderatör

• "oqus pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 21.12.2009, 04:08

darl,

Bu başlığı incelemeni ve önerileri uygulamanı tavsiye ediyorum;)

cadi-kiz

Stajyer

• "cadi-kiz" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 21.12.2009, 09:51

@ darl,

eger oqus pokus'un verdigi bir linkte cözüm bulamazsan kesin bir cözüm Flatcast DJ-Mixer yerine Winamp (yada benzeri) kullnmak olacak.

Ayni sorunu bende Window Vista ile yasadim, dj-mixer üzeri yaptigim yayinda sarkliarin ses kalitesi 10 saniye sonra 45lik plak gibi oluyordu, sansima aldigim bilgisayar 4 gün sonra bozulu, aldigim yere geri vererek sorundan kurtuldum.
Bu 4 gün icinde baya bir arastirdim, sorunun ses ayarlariyla, audio driver , audio codec ile ilgisi oldugundan eminim, bulmasi pek kolay degil.

Yalniz DJ-mixeri deaktif edip media player ile yayin yapinca , ses cok net cikiyor.

darl

Acemi

• Konuyu başlatan "darl"

• Özel mesaj gönder

4

Tuesday, 22.12.2009, 00:15

Arkadaşlar işin garip kısmı şu . Ben bu yayınları 3 sistemde de (XP,vista,Windows7) ilk olarak sorunsuz kullandım. birçok kere yayın yaptım. ama format atıp yeniden yükledikten sonra ne olduysa oldu .. PC ile alakalı değil sorun bundan eminim. Öyle olsa diğer sistemlerde de sorun verirdi. Windows 7 de de ilk olarak sorunsuzdu 3 ay kadar net bir şekilde yayın yaptım. Üstelik K-Lite Mega COdec te yüklüydü. Bu zamana kadar da K-Lite ı her zaman kullandım.. Çok ilginç bir durum ben sorunun Active X denetiminden kaynaklandığını düşünüyorum. Denemediğim hiçbirşey kalmadı ..

oqus pokus

Moderatör

• "oqus pokus" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Tuesday, 22.12.2009, 01:47

Alıntı sahibi ""oqus pokus""

darl,

Bu başlığı incelemeni ve önerileri uygulamanı tavsiye ediyorum;)

Ben sorununuzla aynı özellikleri taşıdığı için size bu başlığı önermiştim.
Bu başlıktaki yazılanları eksiksiz uyguladınız ve hala sorun çözülmedi mi?

Lütfen dikkatlice okuyun ve söylenilenleri eksiksiz uygulamayı deneyin.

darl

Acemi

• Konuyu başlatan "darl"

• Özel mesaj gönder

6

Tuesday, 22.12.2009, 17:56

Önerdiğiniz başlıkta sadece Winamptan yayın almayı denemedim. Bir o kaldı .. Onun dışında zaten yapmadığım birşey kalmadı. Neyse teşekkür ederim. Sanırım yayınlarım son bulacak bu durum yüzünden ..