Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

vakif

Acemi

• Konuyu başlatan "vakif"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 10.01.2010, 20:01

windows 7 de ses (sound) cok kötü kalitesiz (Xp de ses ok)

slm ark. önce bu siteyi kuran arkadaslara cok mütesekkirim.
Benim sorunum. windows xp de, radyo yayinimdaki ses süperdi.WINDOWS 7 yükledim, flatcast radyo yayininda ses, cok kötü cizirtili ve kalitesis cikiyor.Fakat windows Media playerdeki ses süper cikiyor.microfonda daki seste süper.sound-kartim onboard realtek ACL 887 High Definition.
Bir baska denemede yaptim.DJ flatcast mixer de mic tiklayip windows media player ile yayin yaptim ve net idi.Fakat tam original kaliteli olmuyor tabiki.
Bir fikri olan, yardimini esirgimeyen ark. simdiden tesekkürler.ALLAH"a amenet olun,slm.

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 10.01.2010, 20:16

vakif, ses kartların cogu wındows7 ye uyum saglayamıyor.
yapman gereken ses kartını guncelle

3

Sunday, 10.01.2010, 20:22

Re: windows 7 de ses (sound) cok kötü kalitesiz (Xp de ses

Alıntı sahibi ""vakif""

Benim sorunum. windows xp de, radyo yayinimdaki ses süperdi.WINDOWS 7 yükledim, flatcast radyo yayininda ses, cok kötü cizirtili ve kalitesis cikiyor.Fakat windows Media playerdeki ses süper cikiyor.microfonda daki seste süper.sound-kartim onboard realtek ACL 887 High Definition.

flatcast mixeri biraz hassas mixer onun için media plyerde net olan mp3 şarkınız flatcat mixerde aynı kalitede çalcak anlamına gelmez

bir önemli konu ise window 7 için doğru ses driveri yüklediğinize emin olmalısınız

sorun ses kartınızın driverinda

bu linki inceleyin

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=226660#226660

vakif

Acemi

• Konuyu başlatan "vakif"

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 20.01.2010, 15:35

ark. cok tskler o dediklerinizi hepsini yaptim,ayriyetten yeni pci sound karti aldim ve denedim ayni olay.Demek sorun o degil bu windows 7 nin internet daha dogrusu flatcast mixerin uyum sagliyamamsi veyahutta flatcast mixerin eski olsusu windows 7 karsi

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 20.01.2010, 21:04

vakif, flatcast mixseri sorunsuz calismasi icin senin ses kartini gormesi gerekiyor ama senin ses kartinin driveri uygun drıver yuklu degıl ıse seste sorun yapar

ses kartı drıverıni wındows7 ye gore yuklemelısınız

6

Wednesday, 20.01.2010, 23:09

Alıntı sahibi ""vakif""

yeni pci sound karti aldim ve denedim ayni olay.

yeni ses kartı alıp taktıysanız eski onboard olan ses kartınızı BİOS ayarlarına girip kapatmalısınız

yeni aldığınız ses kartınızında windows 7 yi destekleyip desteklemedğide önemli tabi