Giriş yapmadınız.

• Konuyu başlatan "ichliebedich"

• Özel mesaj gönder

21

Saturday, 27.03.2010, 14:40

zyxel modem ile ilgili yaptıgım bir araştırma sonucunda arkadaşlar sizlerle de paylaşayım.. zyxel modemlerde sadece port açmak yetmiyor zyxel modemde firewall engellemesi var bunu kapatmanız gerekiyor.. ayrıca radyonun ilk kurulumda bildiginiz gibi 64 kb/s veya 124 kb/s gibi bir ayarı da yapmanız gerekiyor.. burda zyxel modemi olanlar rahat bir yayın yapmak istiyorsanız eğer sizin icin ideal olan 64kb/s dir.. ayrıca kurdugunuz radyonuzda fazla gif warsa eger bu da siteyi kasma yaptırtıp giriş-çıkış sorunu yaşamanıza sebep oluyor.. bu kanıya nerden vardıgımı düsünürseniz eger daha once bu konuyu ben başlatmıştım ve kendi radyomda bu sekilde kullanarak problemimi ben çözdüm.. umarım bu bilgi sizin işinizi de görür

saika

Stajyer

• "saika" bir kadın

• Özel mesaj gönder

22

Saturday, 27.03.2010, 14:51

firewall'u kapatmak pek mantikli degil,
firewall ayarlarinda flatcast icin özel kural ekliyebilirsin.

burdaki videoda görebilirsin
http://www.allaturkaa.de/video/2/

• Özel mesaj gönder

23

Wednesday, 31.03.2010, 15:02

neden acılmıyor portlar :( bütün işlemleri yaptım ip sabitledim. port açma işlemlerini yaptım .

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

24

Wednesday, 31.03.2010, 22:05

gülyüzüm, bır yerde hata yapıyorsundur

• Özel mesaj gönder

25

Thursday, 1.04.2010, 09:44

onur hata yaptığımı sanmıyorum. bire bir uyguladım başka yapılması gereken bişeler olabilir port açmak ve ip sabitlemek dışında başka bişe ... yardımlarınız için tşkler arkadaşlarr....

Aylin

Stajyer

• "Aylin" bir kadın

• Özel mesaj gönder

26

Thursday, 1.04.2010, 10:01

Alıntı sahibi ""gülyüzüm""

onur hata yaptığımı sanmıyorum. bire bir uyguladım başka yapılması gereken bişeler olabilir port açmak ve ip sabitlemek dışında başka bişe ... yardımlarınız için tşkler arkadaşlarr....

Firewall kurallamasi:

Bilgisayarinda bircok Firewall olabilir.

1. modemin firewall'u onun icinde extra ayarlama yapmalisin.
2. Window's un firewall
3. Güvenlik Programlarinin firewall'u (Norton, kaspersky , internet security vs. vs.)

LadyTurk*

Stajyer

• "LadyTurk*" bir kadın

• Özel mesaj gönder

27

Thursday, 8.04.2010, 19:34

Selam..

bende ayni sorunlari yasiyorum.. vista kullaniyorum port acmayi denedim verilen videolardan fakat baslat calistirdan ip adresime bakmak istiyorum hepsi var dns server yoktur o olmadigi icinde sabitleyemiyorum.. kablosuz uzaktan giriyorum D-Link kullaniyorum .... modem markasi ise Speedport w 720V ...yardimci olabilirmisiniz.. almanyada yasiyorum almanca bilen biri mümkünse yardimci edebilirmi ? tabiki diger yardimlarada acigim simdiden cok tskler
bu arada verilen tüm videolara vs baktim ve modem icin arama motorunada yazdim bulamadim egerki varsa bir baslik altinda kusura bakmayin simdiden :roll: