You are not logged in.

Dear visitor, welcome to AllaTurkaa. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

dj_beyti

Beginner

Date of registration: Dec 19th 2007

• Send private message

261

Friday, December 28th 2007, 7:07pm

yaw ilk 5 ayari yapiyorum sonra internet baglantim kesiliyor daha hic bir adrese giremiyorum

i-rem

Professional

• "i-rem" is female

Date of registration: Jun 26th 2007

• Send private message

262

Friday, December 28th 2007, 7:16pm

dj_beyti, tekrar kontrol et sabit ip adresi verirken dogru rakamlar yazdigina emin ol, genelde yanlis girildigi icin hata olusuyor...

ip adresini ögrendinmi ? yanlis ip adresi veriyor olmayasin ?
her modemin (modem markasinin) ip'si ayri olabiliyor.. önce kendi ip' no'nu bulman gerek (baslikta anlatilmis), sonra dogru sekilde sabitlestirmen gerek..

baglantin kopuyorsa baska bir sabit ip dene, mesela 192.168.1.2 yerine 192.168.1.5 ama tekrar vurguluyorum, önce kendi pc'nin ip'sini bulman gerek (internet ip'siyle alakasi yok)

Date of registration: Jul 22nd 2007

• Send private message

263

Sunday, December 30th 2007, 3:55pm

BU MODEMIN IPINI NERDEN BULACAM HERYERDE KARSIMA PC NIN IPI YANI INTERNET IPI CIKIYOR.MODEM IPIM NERDE :blink2: AYRICA 1 DEN 244 DE KADAR DENEMEMMI LAZIM YOKSA MODEM IPI ZATEN SABITMIDIR DIREK OMU YAZILACAK ACIKLAYIN LUTFENNNNNNNNNNN :cry:

slowcu

Master

• "slowcu" is male

Date of registration: Jun 1st 2007

• Send private message

264

Sunday, December 30th 2007, 3:59pm

Quoted

Dip Not:
Bilgisayarının ip sini bilmeyenler şu şekilde öğrenebilir:

Başlat>>Tüm programlar>>Donatılar>> Komut Sistemi >> Açılan siyah pencereye ipconfig/all yaz ve enter e bas
Açılan komutlardan ip adresini görebilirsin

selam
Başligi baştan okusaydin eminimki bulurdun ;)
Bu şekilde ip lerini ögren

asprens

Beginner

Date of registration: Jan 4th 2008

• Send private message

265

Friday, January 4th 2008, 5:52pm

güzel anlatım ama bizim sorunumuz şöle benim dj yayını yapmak isteyen arakadasım yayını birkez aldı onons yaptı sonra hat koptu gibi oldu ikinciye alamadı
ben gittim evine baktım yayını alıyorsun pc kapandında yada bir daha çıkıp girdiğinde yayını alıyor gibi görünüyor ama ses dinleyenlere gitmiyor bi daha denedim modemi kapattım açtım vs derken bu sefer normale döndü döndü

hala aynı bi oluyor bi olmuyor kafam karıştı porttan mı nerden bulamıyorum ayrıca

arkadasımın kulandığı modem zyxel 600 burdaki resimli port açma yerlerindeki gibi görünmüyor modemin netteki sayfası natı bulamadım yardım ederseniz sevinirim

gooddialog

Beginner

Date of registration: Jan 6th 2008

• Send private message

266

Sunday, January 6th 2008, 2:45am

iyi güzel de keske su asagidaki yerleri de resimli olarak anlatsaydiniz. sizin özel bilgilerinizi silerdiniz sadece IP yazardiniz Ip nin yanini gösterirdiniz. ip adresinizi silerdiniz. asagidan o kadar ugrasmama ragmen basaramadim.

ayrica modem ip sini bulacagimiz siyah listede bir sürü yer var onlari da resimli anlatim yapsaniz iyi olur. tsk. yoksa yarim kaliyor.

Subnetzmaske B= 255.255.255.0
Standartgeteway ve Bevorzugter DNS server C ve D = 192.168.1.1 bu modeminizin IP si degisik olabilir 192.168.0.1 veya 192.168.2.1 modem ayarlarina bagli (modem paneline girerken verdiginiz link)
IP- Adresse A= 192.168.1.2 bunu siz secin son sayi 2-244 arasi olabilir. ilk sayilar modeminizin IP sine bagli olmali. yani modemin IP si 101.162.0.1 ise ozaman bilgisayarinizin IP sini 101.162.0.2 yapin.

gooddialog

Beginner

• Send private message

267

Sunday, January 6th 2008, 2:47am

Quoted from ""**ASI~KIZ**""

BU MODEMIN IPINI NERDEN BULACAM HERYERDE KARSIMA PC NIN IPI YANI INTERNET IPI CIKIYOR.MODEM IPIM NERDE :blink2: AYRICA 1 DEN 244 DE KADAR DENEMEMMI LAZIM YOKSA MODEM IPI ZATEN SABITMIDIR DIREK OMU YAZILACAK ACIKLAYIN LUTFENNNNNNNNNNN :cry:

orda yazmis ya 2-244 arasi. hani rakami girersen gir. 49,20 gibi..

gooddialog

Beginner

• Send private message

268

Sunday, January 6th 2008, 4:00am

Quoted from ""gooddialog""

iyi güzel de keske su asagidaki yerleri de resimli olarak anlatsaydiniz. sizin özel bilgilerinizi silerdiniz sadece IP yazardiniz Ip nin yanini gösterirdiniz. ip adresinizi silerdiniz. asagidan o kadar ugrasmama ragmen basaramadim.

ayrica modem ip sini bulacagimiz siyah listede bir sürü yer var onlari da resimli anlatim yapsaniz iyi olur. tsk. yoksa yarim kaliyor.

Subnetzmaske B= 255.255.255.0
Standartgeteway ve Bevorzugter DNS server C ve D = 192.168.1.1 bu modeminizin IP si degisik olabilir 192.168.0.1 veya 192.168.2.1 modem ayarlarina bagli (modem paneline girerken verdiginiz link)
IP- Adresse A= 192.168.1.2 bunu siz secin son sayi 2-244 arasi olabilir. ilk sayilar modeminizin IP sine bagli olmali. yani modemin IP si 101.162.0.1 ise ozaman bilgisayarinizin IP sini 101.162.0.2 yapin.

bu soruma cevap vermeyin cözümü buldum. videonuzu görmemistim. banner sandim. :lol:

gooddialog

Beginner

• Send private message

269

Sunday, January 6th 2008, 4:01am

Quoted from ""gooddialog""

Quoted from ""**ASI~KIZ**""

orda yazmis ya 2-244 arasi. hani rakami girersen gir. 49,20 gibi..

sen sadece 2 yaz.

gooddialog

Beginner

• Send private message

270

Sunday, January 6th 2008, 4:56am

resimdeki yere kendi sayilarimi yaziyorum ama sayfa acilmiyor. sayfaya giris yapamiyorum. sanki internet yokmus gibi. ama internet var. yani o sayfa acilmiyor.

------------

sabit bilgisayar ip sini falan girince internete baglanamiyorum.

-----------

comodo firewall ve avira antivirus personal classic i kullaniyorum. comodo firewall ile ayar vermem gerekse nasil bir ayar vermeliyim? tskler.

fmkanka

Trainee

Date of registration: Jan 1st 2008

• Send private message

271

Tuesday, January 8th 2008, 8:27pm

ARKADAŞLAR YA BEN NE YAPTIMSA Bİ TÜRLÜ AÇAMADIM VİDEOLU ANLATIMIDA İZLEDİM YAPTIM AMA YAYIN ALIRKEN YİNE - GÖDTERİYOR LÜTFEN YARDIM EDİN...

KurtBey

Trainee

Date of registration: Jan 4th 2008

• Send private message

272

Tuesday, January 8th 2008, 8:49pm

fmkanka,
Eger herseyi dogru yaptim yinede olmuyor diyorsan, antivirüs programin engel olabilir onada port acacaksın ve ya baglantıyı bir kaç kişi paylaşıyorsanız veri kaybına sebeb olur bu sebebtende kapali gözükebilir

altar63

Beginner

Date of registration: Jan 8th 2008

• Send private message

273

Thursday, January 10th 2008, 12:47pm

ya arkadaşlar ben siteme html kod olarak ekledim blog ama açılmıyo orda yardım edermisiniz kodu ekledim ama radyo başlamıyo

*-*Trinity*-*

Professional

Date of registration: Sep 7th 2006

• Send private message

274

Thursday, January 10th 2008, 12:50pm

Yanlış başlıgın altına sorununu yazıyorsun
İndex html bölümüne yazın lütfen :up:

dj_antikor

Professional

Date of registration: Sep 11th 2007

• Send private message

275

Thursday, January 10th 2008, 1:30pm

AllaTurkaa, paylaşım için teşekkürler

dj_artist

Trainee

• "dj_artist" is male

Date of registration: Jan 10th 2008

• Send private message

276

Thursday, January 10th 2008, 2:09pm

tesekkurlerrrrrrr

fmkanka

Trainee

Date of registration: Jan 1st 2008

• Send private message

277

Thursday, January 10th 2008, 2:53pm

KURTBEY herşeyi dogru yapıyom ve anvirüsümde yok bilgisayar virüs altında :D

dj-asi

Beginner

• "dj-asi" is male

Date of registration: Jan 18th 2008

• Send private message

278

Saturday, January 19th 2008, 3:57pm

ben arcor-easy box a 800 kullaniyorum
,ve bu rutere port acmam gerekiyor
kullandigim sistem vista
port acik .yeni ip acik.ama her ne hikmetse benim pc yi sürekli kapali gösteriyor
sanki port acmamisim gibi.yardimci olacak dostlara simdiden tesekkürler.

ZenNube

Intermediate

• "ZenNube" is female

Date of registration: May 7th 2007

• Send private message

279

Saturday, January 19th 2008, 5:21pm

Quoted from ""dj-asi""

ben arcor-easy box a 800 kullaniyorum
,ve bu rutere port acmam gerekiyor
kullandigim sistem vista
port acik .yeni ip acik.ama her ne hikmetse benim pc yi sürekli kapali gösteriyor
sanki port acmamisim gibi.yardimci olacak dostlara simdiden tesekkürler.

dj-asi, ip sabitlestirdinmi ?
modeminde UDP PORT 40123 dogru IP icin aciksa ve hala Flatcast'ta Mapping - ise o zaman Virüs Programindada bu portu acmalisin, olmadi ayarlari bir daha kontrol et

Date of registration: Oct 6th 2007

• Send private message

280

Monday, January 28th 2008, 8:23pm

arkadaşlar öncelikle şunu sölim güsel anlatmışınız anlaşılmayacak bişey yok.ben evden gayet rahatlıkla giriyorum bi sorunumm yok.ama bn gece çalışıyorum ve işyerndeki pc den giremiyorum.şirket ağı olduğu için ıp adresine giremiyorum.ıp adresini bulkuyorum ama adres çubuğuna yazdığım zaman port açmak için bi sayfa çıkmıyor.biliyorum şirket ağı olduğu için belki ama bunun başka bi çözümü yokmu arkadaşlar .firevall uyarısı veriyor radyoya girmiyor.yardımcı olursanız ssevinirim...