You are not logged in.

Dear visitor, welcome to AllaTurkaa. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

DeRyaDeNiZ

Trainee

Date of registration: Feb 20th 2008

• Send private message

321

Tuesday, February 26th 2008, 4:53pm

_Talya_,

Dedigim gibi hissettiklerini çok iyi anlayabiliorumm .. ama portlarla ilgili bana kalirsa biryerlerde bi acık var ve ne oldugu bulunamıyor.. bu benim yorumumdur tabi..

Ayrıca ben detaylı bilgiye sahip arkadaslardan yardım aldım dedim cunku ben yardımı buradan almadım(buraya yeni uye oldum)
Ama bu demek degilki burdaki arkadaslarr yetersiz.. Eger böyle birsey söyler ya da hissettirirsek burda emek veripp yardım edenn, anlatımlarda bulunan arkadasların emegıne saygısızlık etmis oluruz.. eminim ki sen de bunu demek istemedin..
Yani benim yardım aldıgım kişiler de burdaki arkadasların önerdigi seylerden farklı bisey söylemediler bana.. sonucta sen de ben de elimizden geleni yaptıkk emin ol.. bundan sonrası şans.. ya da dinleyici olmayı tercih edicez..

acıkcasi ben dört gözle yeni versiyonu bekliorumm .. gerci farklı bişey olcagını sanmıyorum ama onu da denemek istiorumm.. kimbilirr belki sansımız güler..

Sen de cok fazla sıkma canınıı diorum son olarak..

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" is female

Date of registration: Jan 6th 2007

• Send private message

322

Tuesday, February 26th 2008, 5:44pm

DeRyaDeNiZ, & _Talya_,

Quoted

ama portlarla ilgili bana kalirsa biryerlerde bi acık var ve ne oldugu bulunamıyor

Quoted

Ayrıca ben detaylı bilgiye sahip arkadaslardan yardım aldım

bilgisayar sizin önünüzde, modem sizin önünüzde, bilgisayarinizda kimbilir kac tane Flatcasti engelliyen güvenlik programlari daha var?
bunlari bizler nerden görebiliriz??

yetkililerin elinde olmayan modemler icin resimli anlatim yapmasi imkansiz..
eger tüm islemleri dogru yaparsaniz , Flatcast infoda bu resmi görmelisiniz.

Flatcast ile sizin bilgisayarin arasinda neler olabilir.

Flatcast >> Internet >> Güvenlik duvari olan modem >> (belki bir modem daha)>> Bilgisayarinizda bulunan Güvenlik Duvari (windows firewall)>> ikinci bir bilgisayarinizda bulunan güvenlik duvari (Norton Internet Security) >> belki bir ücünü güvenlik duvari daha (zone alarm).

Mapping + olabilmesi icin hepsini ayarlamaniz gerek.
Bilgisay disi olan güvenlik duvarlarini (modem) ayarlamasi daha zor.
once bilgisayariniza sabit bir adres vermeniz gerek,
ve modeme ayrintili bilgi vermeniz gerk.

Ayni büyük bir apatmandaki giris bekcisi gibi, gelen paketleri hangi kata, hangi kapiya götürecek?!

Dj ligin kolay oldugunu kim söylüyor,
dj lik hele radyo sahibi olmak, bir iki parca muzik sahibi olmak degildir

DeRyaDeNiZ

Trainee

Date of registration: Feb 20th 2008

• Send private message

323

Tuesday, February 26th 2008, 5:55pm

Quoted from ""MeRaL""

Dj ligin kolay oldugunu kim söylüyor,
dj lik hele radyo sahibi olmak, bir iki parca muzik sahibi olmak degildir

Siz benim yazdıklarımdann Djligin kolay oldugu yahut taa radyo sahıbı olmanın bir iki parcadan ibaret oldugu sonucunu mu cıkardınız???
Ha eger bu sonucu cıkardıysanız neye dayanarak???

bi acıklayın bakalımm biz de görelim!!!

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" is female

• Send private message

324

Tuesday, February 26th 2008, 11:43pm

Quoted

Ha eger bu sonucu cıkardıysanız neye dayanarak

hatayi kendinizde degilde baska yerlerde aramanizdan cikariyorum..

Quoted

ama portlarla ilgili bana kalirsa biryerlerde bi acık var

Quoted

sonucta sen de ben de elimizden geleni yaptıkk emin ol

yanlis anlamayin, benim demek istedigim:
uzaktan kolay görünen, yakindan bakinca okadarda kolay degil.
hata ne anlatimlarda , nede flatcast programinda.
genelde hata, ekran ve sandalye arasinda ;)
Taviz Yok! Yol'a devam!

SheKerLee

Intermediate

Date of registration: Jan 8th 2008

• Send private message

325

Wednesday, February 27th 2008, 11:17am

bu konuda MaSum en iyiSini yazmiS, format at kurtul :D

gerci neyden kurtulunuyo onu anlamadim formatla her dertten kurtulabilSek keSke

ama

keSinlikle Port acmaktan foruma daimi üye olup flood atar gibi yapamiyom yapamiyom tarzinda meSajlar kimSeye fayda göStermez

en azindan BURADA bir yol göSteriliyor ve forum caliSanlarini rahatlatalim ki bir cogumuz burdaki anlatimlardan baSariya ulaSiyoruz vede kimSeye Soru Sorma geregi bile duymuyoruz,

cünkü zaten yol göSterilmiS, yürüyemiyorSak önce yürümeyi ögrenelim !

_Talya_

Trainee

Date of registration: Feb 5th 2008

• Send private message

326

Thursday, February 28th 2008, 8:01pm

Quoted from ""SheKerLee""

bu konuda MaSum en iyiSini yazmiS, format at kurtul :D

gerci neyden kurtulunuyo onu anlamadim formatla her dertten kurtulabilSek keSke

ama

keSinlikle Port acmaktan foruma daimi üye olup flood atar gibi yapamiyom yapamiyom tarzinda meSajlar kimSeye fayda göStermez

en azindan BURADA bir yol göSteriliyor ve forum caliSanlarini rahatlatalim ki bir cogumuz burdaki anlatimlardan baSariya ulaSiyoruz vede kimSeye Soru Sorma geregi bile duymuyoruz
cünkü zaten yol göSterilmiS, yürüyemiyorSak önce yürümeyi ögrenelim

evet arkadaşım dediklerine aynen katılıyorum.buradaki arkadaşlar olmasa mümkün değilll kimse hemen açamaz.ben tesadüfen radyo yayını yapan arkadaşa sordum nasıl diye.bana almanca bilmeden olmaz dedi.bende google dan bu siteyi buldum.merak ettim bakdım.bide ne görsemmm ne yardımlar ve ne anlatımlar.......bırakın kurmayı,bütün sorunlara yardımcı oluyorlar.şahsen kendi adıma söyliyimmm,buradaki arkadaşlar olmasaydı,ben radyodan vazgeçmişdim ve ilk aşamasından geri dönmüşdüm.yılmadan anlatımlarıııı süperrrr.cadi-kız,meral,masum masum ve trinity en çok kahrımı çekenler.masum masumu tema yüklemesinde çıldırtmışımdır.kız cağızzz sayfalara resimlerleee o kadar iyii anlattıki ben bile başardım :lol: o kahrımı fazlasıyla çekdi...ama trinity de port konusundaa inanılmazzz destek oldu.benim modemden kaynaklandığı için modem değişdim.şimdi trinity o modemde yardımcı olacak.arkadaşlar buradaki bilir kişilere kulak verin çünkü ne deseler çıkıyor.ben kendi başıma uğraşmaya devam ediyim olmasada olmaz dedim pc.mi çökertiyordummm :cry: port gerçekden çokkk sorunlu bişeyyyyy.hele bilmeyeneee kabus :book: allahdan bu konudada Trinity var...buraya kadar gelmemdekiii sebepde masum masum arkadaşımızın benim sorunlarıma cevap vermesiydiiiiii.emeği geçen herkese çokkk teşekkür ederim.ama ben radyoya grafik vs.ler içinde ilgili bölümlerden yardım isteyeceğim dahaaaaa.aslında çokk zevkliiii.ama inanki bilmeyinceeee o kadar zor geliyor ve sinir bozucukiii anlatamamm.pc.ciler bile port açmayı bilimiyor..vallahiii helal olsun trinity....eee...bir markada değil bütün markalarda açıyor.bence iyi bir pc.uzmanıııı.maşallahhhhhh...daim olsunnnnnnn....

_Talya_

Trainee

• Send private message

327

Thursday, February 28th 2008, 8:12pm

offfff yaaaa öyle bi yazmışım kiii karınca duası gibi :x .umarım rahat okursunuz. :book: yazarken farketmedim.tekrarr emeği geçen arkadaşlara çokk teşekkür ederim.ama benim daha çokk öğrenecek şeylerim varrr.umarımm canınızı sıkmamm :roll: .lakin şunada emin oldumkiii bana yardımcıı olan kişiler gerçekden çokkk sabırlııı ve ilgiliiiii.o yüzdende artık rahatlıklaaa sorular sorabilirim.diyeceksiniz ki zaten soruyordun.evet vallahii çok soruyordummm. :wallb: ama ilk başlarda çekinerek aynı soruyu soruyordum.bundan sonraki sorularımı daha rahat sorucam..şimdiden ya sabır diyinnn.... :hiding:

_Talya_

Trainee

• Send private message

328

Friday, February 29th 2008, 1:33am

sevgiliiiii Trinity 'eçokkkkk çokkkkk teşekkür ederim.portumu açmama yardımcı oldu. ve sizlerde inanmayacaksınızzzz PORTUM AÇILDIarkadaşlarrr :D .ben yayın almakdan vazgeçerken belkide radyodan vazgeçerken :cry: Trinitysayesinde ilk günkü heyecanıma isteğime kavusdum. :thx:
emeğineeeee,ellerineee saglıkkkk.superrrrr bir yardım,inanılmaz sabırrr,büyük yardımsever ve SÜPERR BİR BİLGİYLEbana yardımcı oldu.forumda bana yardım da bulunann arkadaşlar çok iyi bilirkii ben portu beceremez duruma gelmişdim.imdadıma TRİNİTYyetişdi ve hallettik.
arkadaşlar vallahii buradan öğrenmeden çıkılmaz.benkiii öğrendim....herkes yapar.maşallahhhhh Trinity'eallah nazarlardan korusun.yolunu açıık etsin.
simdi tema yapmayı öğrenicem.pes ederken azmettim.yola bu forumla bu arkadaşlarla devammmmmmmmmmm :thx:
halaaaa portumun açıldığına inanamıyorummm :blink2: ama açık.şimdi gine bakdım açıkkkkkkkkkk :up: saollllllllllll TRİNİTY..........

• "60GeNCLiK" is male

Date of registration: Dec 31st 2007

• Send private message

329

Friday, February 29th 2008, 1:36am

_Talya_, hayirli olsun gözün aydin talya ins onuda ögrenirsin en kisa zamanda basarilar dilerim simdiden
Ruh eşimi buLamyınca anLAdım ki eşsiz biR ruhum vaR... : )

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" is female

• Send private message

330

Friday, February 29th 2008, 2:16am

@ _Talya_,

Quoted

ama açık.şimdi gine bakdım açıkkkkkkkkkk

sade port acmakla olmuyor, daha isin basindasin..... :D
bu bir bayrak yarisi gibidir!
trinty'den bayragi aldin simde senin elinde..
bir baskasina yardim ettikden sonra bayragi verebilirsin ;)
Taviz Yok! Yol'a devam!

• "60GeNCLiK" is male

• Send private message

331

Friday, February 29th 2008, 2:27am

MeRaL, dogru dedin meral artik emekler bosa gitmez sanirim

_Talya_

Trainee

• Send private message

332

Friday, February 29th 2008, 6:51pm

meral ve djrido,
teşekkürlerrr arkadaşlar.çok doğru söylüyorsunuzzzzzz.daha çok öğreneceklerim var :book: .vallahiii bunların sayesinde pc.yi öğreniyorum.ben radyoda çok takıldığımdan,pc.kursuna bile gitmeyi düşündüm.çünkü çok takılıyordum ve bi dosya açmayı bile bilmiyordum :blink1: .ama bu site ve tabikiiiii sizler sayesinde,gitmekden vazgeçdim.kursum burası.. :thx: .çok samimi söylüyorum anlatımlardaki işlemleri yapınca,sadece radyo değilll biçok işlemi programları öğreniyoruz.
tekrarrr tekrarrr çokkk saolllllllunnnnnnnnnnnnnn.emeklerinizzee,ellerinize sağlıkkkkk.

_Talya_

Trainee

• Send private message

333

Friday, February 29th 2008, 7:02pm

sevgili meral,
TRİNİTY bu konuda vallahiii süperrr :up: .resmen pc.uzmaniiiii.insana güç ve güvende veriyor.senin dediğin gibi,şimdi erkek arkadaşıma port açmayı anlatmaya çalışacağım.tabikiii pc.sini çökertmeden anlatabilirsemmmm :lol: .ben bi format yedim ve çökmek üzereyken kurtardım. :D ama şimdi trinity ve sizler sayesinde kendime güvenim geldi ve arkadaşıma yardımcı olucam :book: .dua edinnn pc.sini çökertmiyim arkadaşlar.belkiii bi formatta o yerrrr :D
takıldığım nokdada yardıma size gelicemmmmm.yani benden kurtulamayacaksınızzzz :lol:

_Talya_

Trainee

• Send private message

334

Friday, February 29th 2008, 7:07pm

Quoted from ""DjRiDo""

_Talya_, hayirli olsun gözün aydin talya ins onuda ögrenirsin en kisa zamanda basarilar dilerim simdiden

teşekkürler arkadaşım.inşallah kısa zamanda öğrenirimde sizleri bayıltmamm. :hiding: sanırım o zevklideee.tabiiii yapmayı öğrenirsemmm heralde sitemin başı dönecek :roll: .çünküüü biraz karışık çalışıyorum.artık sitenin içi labirent mi olur bilmem :lol: .ama öğrenicemmmm. :up:

slowcu

Master

• "slowcu" is male

Date of registration: Jun 1st 2007

• Send private message

335

Friday, February 29th 2008, 9:55pm

Quoted from ""_Talya_""

simdi tema yapmayı öğrenicem.pes ederken azmettim.

Talya Selam
Al bakalım Bu link sana yardımcı olacaktir ;)
:burda:
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=2735

_Talya_

Trainee

• Send private message

336

Saturday, March 1st 2008, 2:17pm

slowcu,
linkdeki sayfa açılmıyor.bu sitedeki açılır pencereler engelini kaldır yazısınada tıkladım.ama sayfa görüntülenemiyor.1.link
2.link leri tıkladım.engelide kaldırdım.galiba gine eksik bişey yapıyorum..... :wallb:

Date of registration: Feb 29th 2008

• Send private message

337

Sunday, March 2nd 2008, 11:42pm

ya arkadaslar benim internet bağlantım modem ile olmuyo benim internet cafem var ve benin internet bağlantımda uydu bağlantısı bunun için ne yapmalıyım deli olmak üzereyim lütfen yardım edin :yardim: şimdiden teşekkür ediyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum portlarımı düzeltmek için

Yakusuhlu

Trainee

• "Yakusuhlu" is male

Date of registration: Mar 1st 2008

• Send private message

338

Monday, March 3rd 2008, 1:42am

serok_bekir uydu baglantilari ve port ayarlamalari icin google bir tara,
bilgisayarina yönlendirmen gereken port udp 40123.

• "60GeNCLiK" is male

• Send private message

339

Monday, March 3rd 2008, 1:58am

_Talya_,

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=2735

Link Bu Sende Sorun Olabilir Tekrar dene istersen

slowcunun ekledigi linkde hata yok

yaren_52

Beginner

Date of registration: Aug 28th 2007

• Send private message

340

Monday, March 3rd 2008, 12:12pm

2048/512 adsl kullanıyorum.modemimin markası ZyXEL Prestige 600 series ama radyoma girmekde zorlanıyorlar ve netı yuksek arkadas cıkdıgında radyodakıler dusuyor.Buna hala bır anlam veremedim.Nerde hatam var bilen birisi yardim edebilirmi.
Statistics resminide altda veriyorum.portlarım acık gozukuyor.adsl de yuksek .bir yardim acil. :cry: :0010: