Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

AYSUNCAN

Stajyer

• Özel mesaj gönder

381

Thursday, 22.05.2008, 21:20

bende cok denidim port acamıy ama acamadım radyodan kimse düşmeden dinliyor sorunda yok bence portla pek alakası yok diye düşünüyorum.

umut_77

Stajyer

• Özel mesaj gönder

382

Sunday, 15.06.2008, 15:37

i-rem, i-rem, slm ablacım sana zahmet usrobotics 9115 flat için resimli link atabilirmisin bi zahmett

umut_77

Stajyer

• Özel mesaj gönder

383

Sunday, 15.06.2008, 15:37

i-rem, i-rem, slm ablacım sana zahmet usrobotics 9115 flat için resimli link atabilirmisin bi zahmett port açmak için

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

384

Sunday, 15.06.2008, 16:50

umut_77, önce modemine baglanmis oldugun IP adresini ögrenip sonra pc'ne ag baglantisi icin sabit bir ip vermen lazim

buradan videosunu izle: http://www.allaturkaa.de/fcp/videos/ipsabitleme.html

us robotics 9115 resimli anlatiminida bu link'te görebilirsin:

Virtuel Server'de Port acma

dikkat etmen gereken unsur, UDP Port 40123 acman gerekli Flatcast icin!!

kolay gelsin :up:

umut_77

Stajyer

• Özel mesaj gönder

385

Sunday, 15.06.2008, 19:02

ya ablam benimm yaa harikasınnnnnnnn tşkk ederimmm saol ellerine emeğine yüreğine sağlıkkk

umut_77

Stajyer

• Özel mesaj gönder

386

Sunday, 15.06.2008, 19:03

(((i-rem)))) ya ablam benimm yaa harikasınnnnnnnn tşkk ederimmm saol ellerine emeğine yüreğine sağlıkkk

b@d0

Acemi

• Özel mesaj gönder

387

Thursday, 19.06.2008, 21:15

ya hocam sabahtan beri uraşıorum.. çıldırmak üzereyim her şeyi yapıyorum hala mapping - ... kafayı yicem.. nerden aldım deyyus modemi.. almaz olayımdım yaa

inci-tanem

Stajyer

• "inci-tanem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

388

Thursday, 19.06.2008, 21:32

Alıntı

nerden aldım deyyus modemi.. almaz olayımdım yaa

bilgisayarina sabit bir ip verdinmi,
cogu bu islemi atlatiyor, ve sonuc mapping-

isine yariyacak bir video --> http://www.allaturkaa.de/fcp/videos/ipsabitleme.html

389

Thursday, 19.06.2008, 21:56

b@d0, arkadaşım bak burasıda sana yardımcı olcaktır
modemin markasına ve modeline göre resimli port açmak anlatımlı

:burda:

http://emulem.drorhan.com/ModemPort.html

b@d0

Acemi

• Özel mesaj gönder

390

Friday, 20.06.2008, 09:16

yardımlarınızı bekliyorumm...

NuRiye

Stajyer

• "NuRiye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

391

Friday, 20.06.2008, 11:52

sunucu ip ve varsayilan sunucu 192.168.1.33 yaz

baslama ve bitis portlarina ise 40123

b@d0

Acemi

• Özel mesaj gönder

392

Friday, 20.06.2008, 14:42

hocam olmuoyorr yaa çıldırcamm :@ mapping hala -

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

393

Friday, 20.06.2008, 14:54

b@d0, sakin ol kardesim ;)

Zyxel'in bu tip modeminde gercekten sorun yasaniliyor, bak senin icin ne buldum:

Alıntı

Arkadaşlar
Son zamanlarda ZyXEL P-660HW-T1 model ADSL modemlerde port açma konusunda sıkıntılar yaşandığını biliyoruz.İlk başlarda bende oldukça sıkıntı yaşamış ve nerdeyse modemi iade etme aşamasına gelmiştim.Neyseki arkadaşlarım sayesinde port açmayı becerebildim ve sorunu çözdüm.Bundan sonraki kullanıcıların bu konuda sıkıntılar yaşamaması için Zyxel P-660HW-T1 v2 model modemde port açma ve TCP/UDP gibi port ayarlarının nasıl yapıldığını gösteren bir detay sayfası hazırladım.Umarım benim gibi acemi kullanıcılara yardımı olur.

Öncelikle modeme erişiyor ve açılan menüden sırasıyla ; Güvenlik , Güvenlik Duvarı ( 1 ) ve Kurallar ( 2 ) bölümüne tıklıyoruz.

Karşımıza gelen ekranda ; Paket Yönü bölümünde LAN to WAN kısmı seçili iken EKLE ( 3 ) butonuna tıklıyoruz.

Çıkan ekranda aşağıya inerek Uyarlanmış Servislerin Düzenlenmesi bölümüne tıklıyoruz.

Karşımıza 1'den 10'a kadar numaralar çıkacak.Herhangi bir numaranın üzerine ( 5 ) tıklıyoruz. ( Örnek olması açısından ben 6 no'lu rakama tıkladım.Sizler ilk kez port giriyorsanız tüm rakamları boş görebilirsiniz.Yani hiç port yoktur görünürde. )

Konfig bölümünde Servis Adı , Servis Tipi ; Port Yapılandırması bölümünde ise Tip ve Port numarası kutucuklarını ( 6 ) görüyoruz.

Örnek olması açısından açtığım porta Deneme adını verdim.Servis Tipini ise UDP seçtim.Siz isterseniz TCP 'de seçebilirsiniz.Port ayarlarına geldiğimde port'un tipini Port Aralığı olarak seçtim.Port değerlerini de 85'den 85'e diye yazdım.Siz de isterseniz 8080'den 9090'a şeklinde bir aralık değeri için aynı şekilde Port Aralığı kutucuğunu seçebilir ya da tek bir port değeri için Tek kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.Bu seçenek sizin gireceginiz port değeri ile alakalı.Değerleri girdikten sonra Uygula butonuna tıklayarak yazdıklarımı kaydettim.

Yukarıdaki resimde de görüleceği üzere servis tipini TCP olarak seçtiğimiz Deneme adlı portumuz açılmış ve kullanıma hazır durumda.Sizlerde herşeyi sırasıyla yaparsanız port açmak bu kadar basit işte.

Ek bir detay olarak ; modemdeki güvenlik ayarını ( Güvenlik-Güvenlik Duvarı-Genel bölümünde Etkin Güvenlik Duvarı kutucuğunu ) devre dışı bıraktığımızı da özellikle belirteyim.

Son olarak yukarda bahsettiğim tüm detaylar acemice yapılan işlemleri tarif ediyor.Detaylar hakkında bir tecrübeye sahip değilim ama yaptığım bu port ayarları ile yaklaşık 1,5 aydır hiçbir sorun yaşamıyorum.Tüm bu basit anlatmalarlardan sonra ben bile becerebildiğime göre sanırım sizlerde rahatlıkla modemlerinizde port açabilirsiniz.

Modemlerinizi iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.Selamlar,sevgiler,saygılar...

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

394

Friday, 20.06.2008, 14:58

birde buna bak http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/ZyXEL/P-660HW-T1v2/Flatcast.htm
google neler veriyor bak

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

395

Friday, 20.06.2008, 15:07

Ceren'in verdigi linkte güvenlik duvarini iptal edin diyo.
Yani resimlerde Active Firewall isaretli fakat altinda o isareti kaldirmalisiniz yaziyo! Bu D1 olan modellerde mümkün.

b@d0'nun kullandigi model T1 ve azcik farkli bir icerige sahip, güvenlik duvari sayfasi..

Eger Ceren'in verdigi linkteki uygulamayi yapabiliyo olsaydin, yukarda verdigim islemleri yapmana gerenk kalmazdi, cünkü güvenlik duvari iptal edildigi icin bunda port acmaya gerek yok.

Dikkat edilmesi gereken, bir kac firewall birden aktif haldeyse (mesela modemin firewall'u, window firewall, antivirüs programinin firewall'u) o zaman cakistiklari icin dogru calismayabilir..

Güvenlik duvari gerekli fakat bir tanesi yeterli!

b@d0

Acemi

• Özel mesaj gönder

396

Friday, 20.06.2008, 15:54

heyy gençlikk.. modemimi isteyen warmı??? üzerine para veriyorumm...

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

397

Friday, 20.06.2008, 15:56

:kopx: :kopx: :kopx:

b@d0, adresi verim bana yolla, hem ben nasilsa cözerim olayi ve videolu anlatimini yapar, sanada göstermis olmus olurum :D

ama geri yollamam cünkü benim modem tirlatmak üzere, bana lazim yani

b@d0

Acemi

• Özel mesaj gönder

398

Friday, 20.06.2008, 16:06

:):):) olur yeterki makinaım ethernet girişini meşgul etmesin bu aptal modem :)

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

399

Friday, 20.06.2008, 16:13

modem normal kullanicilara göre yapilmamis bence, yapan kisidede var biraz ;)

faydasi olsun diye ben kendi modemimin anlatimini yapardim ama sonra harbi camdan disari atarsin, anaaa bu kadarmi basit modem varmis dersin :D

bence firewall yani güvenlik duvari kismini uygula ve sorun ortadan kalksin. yaptim diyorsan antivirüs'in engelliyorda olabilir (bende sorun yasadim fakat sebebi antivirüs programimdi)..

kolay gelsin baska ne diyelim :up:

b@d0

Acemi

• Özel mesaj gönder

400

Friday, 20.06.2008, 16:14

Sanırım Benim sorunum aşşağıdaki resimdee.. bunu bi açıklayabilirmiyiz.. şimdi benim statik ip.. vea sunucu ip im .....1.33 mü .....1.1 miii portları girdiktensonra istediği ip ye 33 ümü 1 imi yazcam

Alıntı sahibi ""b@d0""

yardımlarınızı bekliyorumm...