Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

401

Friday, 20.06.2008, 16:28

b@d0, o kisma 1.33 yaz denilmisti zaten

kac tane forum gezdiysemde hep ve heryerde ayni islem anlatiliyor port acmakla alakali: http://www.forumvefa.com/resimli-program…p-udp-ayarlari/

benim yukarda verdigim alinti cok önemli bu tip modemde galiba, güvenlik bölümünden port acman gerekiyor, resimlerdeki gibi fakat UDP Port 40123 flatcast iicin..

b@d0

Acemi

• Özel mesaj gönder

402

Friday, 20.06.2008, 16:39

hehe allahııımmm sana geliyorummmmm :D:D:D:D:
oldu vallaha olduuuu... mappingim artık + :):)
hepinizden allah razı olsunnnn... bu forumu seviyorum tatildeyizde artık burdayımm hepineze;irem kardeşim,özellikle sana çok çok teşekkürler... :):)

403

Friday, 20.06.2008, 16:40

b@d0,

bak arkadaşım yukarda irem resimle açıklama yapmış oraya dikkat ederke yaparsan sorunun çözülcektir modeme girdiğinide şuna dikkat et bak

irem arkadaşımızın koyduğu resimde nereler tıklanıyo resimde açıklamış zaten

birde sırasını ben yaazıyım takip et

Güvenlik/Güvenlik duvarı/kurallar/uygulanmış servisler/konfig

modemine girince bu sırayı takip et sonra o bölümde UDP yi seç

resmideki alt kısımda resimde görünen 85 rakamı sallama bi port aralığıdır oraya 40123 yaz yan bölümede aynısı yaz ve kaydet modemi kapat aç sorunun kalmıycaktır

b@d0

Acemi

• Özel mesaj gönder

404

Friday, 20.06.2008, 16:44

eet oldu hocam teşekkürler.. ;)

405

Friday, 20.06.2008, 16:46

Alıntı sahibi ""i-rem""

b@d0, o kisma 1.33 yaz denilmisti zaten

kac tane forum gezdiysemde hep ve heryerde ayni islem anlatiliyor port acmakla alakali: http://www.forumvefa.com/resimli-program…p-udp-ayarlari/

benim yukarda verdigim alinti cok önemli bu tip modemde galiba, güvenlik bölümünden port acman gerekiyor, resimlerdeki gibi fakat UDP Port 40123 flatcast iicin..

irem arkadaşım benden önce davrandı bak o tür modemlerde güvenlikten girip port açman gerektiğini :D

Gonca_

Acemi

• Özel mesaj gönder

406

Sunday, 22.06.2008, 21:03

e-con TDL-3424M Ethernet Router (ip Sabitledim ama port açam

Merhaba sevgili arkadaslar öncelikle bizlere böyle yardim eli uzatmak adina bu siteyi kurduğunuz için sonsuz tesekürler.
Arkadas benim sorunum şu ben birçok radyoda yayin yaptim herzaman olmasada bazen yayinda sorunlar yaşiyorum (yayindan düşmeler yada yayini yeni alirken birilerinin girememesi gibi)Sanirim bunun port ayarlari ile alakasi var baktim benim portlar kapali ip sabitledim ama portu bir türlü açamadim cünkü bendeki e-con TDL-3424M Ethernet Router ve bunun ayarlarindan birsey anlamadim : (

Basit bir örnek vereyim dün gece kuzenimin doğum günüydü ona özel yayın yapmak için açtim radyoyu o tek gelsin diye ama gelemedi baskasini çağirdim sorunsuz geldi ve hemen onun ardindanda kuzenim geldi yani kuzenim gelmesini diğer arkadaşa borclu.diğer arkadas radyoyu kapattinca direk kuzenimde düştü ve ben tek kaldim yayinda bu hep böyle Sad ayni sey ondada oldu o yayin açtı ben giremedim ama baskasi girdi baskasi girdikten sonra ben girebildim sanirim ikimizinde portlarinin kapali olmasindan kaynaklaniyor:(

Sizden ricam yardim edin bana : (
işte ekran bu ve olanlar bunlar.

buda portlarım kapalı onun göstergesi : (

.Kaptan34

Orta Düzey

• ".Kaptan34" bir erkek

• Özel mesaj gönder

407

Sunday, 22.06.2008, 21:19

Gonca_
bak dediklerimi iyi dinle öncelikle kullanmış olduğun modemin portu acık olacak UDP 40123 bunu acmanın en güvenli şekli modeim teknik servisisnden online yardım almanızz diğer ayarlarıda güvenlik duvarı windows ın güvenlik duvarlarını acıp orda gelişmiş ekle seçeneği var oraya flatcast4.16 yada f5 hangisni kulanıyorsasnız onu ekleyeceksiniz ve yine UDP yi sececeksiniz oke
radyo-kristalfm.com

408

Sunday, 22.06.2008, 21:28

Senin modemin burda mevcut port açmak resimli anlatılmış

:burda:
http://emulem.drorhan.com/ModemPort.html

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

409

Sunday, 22.06.2008, 21:36

Gonca_,
beratcan'in ekledigi linki tikla ve resimlerdeki gibi uygula, fakat resimlerde emule icin port acma anlatilmis.
senin dikkat etmen gereken ordaki ayarlari degil, TCP degil yani, UDP Port 40123 acman yani sadece oraya kaydetmen gereken bilgiler bunlardir, bilgine :up:

Gonca_

Acemi

• Özel mesaj gönder

410

Sunday, 22.06.2008, 22:40

Tesekkürler arkadaslar linkte güzel anlatilmiş yaptim birseyler aama yine kapali port ayarlari baktim radyodan : (
Ben size resimleri atayim yani doldurulmasi gereken yerleri bana biriniz ne yazmam gerektiğini söylerse cok sevinirim : (
Resimler burda bosluklara ne gelecekse lütfen yazin : ( ben gerisini hallederim,ip adresinide sabitledim: (
Tesekürler

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

411

Sunday, 22.06.2008, 22:45

application name: flatcast
transport: udp
port range: 40123-40123

412

Sunday, 22.06.2008, 22:56

Gonca_, application yazan yere flatcast yaz onun portu olduğu belli olması açısından

transport TCP olan yeri UDP yap

Port range yazan boşluğa her iki boşluğada 40123 yazcaksın

Address translatiın olan boşluğuda UDP olarak seç next de

geri kalan kısmı zaten resmli anlatılmış

en son bölüme geldiğinde pc name yazan yere herhangi bir isim girebilirsin orası okadar öönemli değil

hemen onun altındaki boşluğa IP ADRESS olan yere yani senin pc nin İP nosunu yazıp devam etceksin

Gonca_

Acemi

• Özel mesaj gönder

413

Sunday, 22.06.2008, 23:00

i-rem, application name: flatcast
transport: udp oldu da şu port range: 40123-40123 kabul etmedi :(
Bak istersen.uyari verdi sizide yordum kusura bakmayin :(

Gonca_

Acemi

• Özel mesaj gönder

414

Sunday, 22.06.2008, 23:02

beratcan,
tesekürler ama olmadi :(

415

Sunday, 22.06.2008, 23:06

Kendi PCnin İPsini Öğrenmek istiyosan sırayı takip et

başlat/çalıştır/cmd yaz ve tamam de çıkan msdos ekranında komut satırına ipconfig /all yaz ve enterle PC nin ip nosunu görebilirsin

çıkan ekranda İP adress yazar ordaki senin pc nin ip adresidir

Gonca_

Acemi

• Özel mesaj gönder

416

Sunday, 22.06.2008, 23:09

Beratcan ip i sabitledim i-rem anlatmisti sesli saolsun onlar tamam sadece port açmak sorun oldu herseyi yapiyorumda su kisim hata verdi :(

Diva

Orta Düzey

• "Diva" bir kadın

• Özel mesaj gönder

417

Sunday, 22.06.2008, 23:11

Gonca_,

iki kere ayni portlari acmak istemissin..
birini listeden sil.

sabit ip icinde bu videoyu bir izle http://www.allaturkaa.de/fcp/videos/ipsabitleme.html

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

418

Sunday, 22.06.2008, 23:15

Gonca_, port range kismindaki 40123-40123 olmamasi gerekiyor galiba

40123-40124 dene yada tek ilk bosluga 40123 yaz ikinci boslugu bos birak bakalim olucakmi

Gonca_

Acemi

• Özel mesaj gönder

419

Sunday, 22.06.2008, 23:20

Diva,

Haklisin ilkin denemiştim kabul etti ama farkli no lardi sanirim onlar engelliyor yenisini nasil sileceğim söylesen..
Tesekkürler

i-rem, Dediklerini yaptim ama olmadi sanirim Diva arkadasimizinda dediği gibi iki kere port açma gibi bir sorun var.
Sizi cok yordum özür dilerim ama cok önemli benim için.

Diva

Orta Düzey

• "Diva" bir kadın

• Özel mesaj gönder

420

Sunday, 22.06.2008, 23:32

Alıntı

Haklisin ilkin denemiştim kabul etti ama farkli no lardi sanirim

farkli olsa o hatayi vermezdi.. ;)

modemini tanimiyorum, genelde bir yerde tüm acdigin portlari görebilirsin,
o bölümde degisdirme ve silme imkanin olmali..