Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

621

Tuesday, 27.01.2009, 19:39

TATLI-PRENS,

radyonuza girdiğinizde portlarınız açık veya kapalı olduğunu görebilmek için

radyo chat ekranına sağ tıklayın ve info yazısıan tıklayın ufak bir ekran açılcak orda mabbing + yeşil gösteriyorsa portlarınız açık demektir

• Özel mesaj gönder

622

Tuesday, 27.01.2009, 19:54

ARKADASLAR BIRAZ ÖNCE USTTE YAZDIGIMI YAYIN ALARAK DENEDIM FAKAT YAYINI DEVRALDIGIM ARKADAS BIR TURLU GIREMEDI AMA BAZI ARKADASLAR YAYINDA IKEN STREAM INFO DAN BAKIYORUM ONLARIN PRODUCER : - AMA O YAYINA GIRINCE HERKES GIREBILIYOR EKSI OLMASINA RAGMEN BUNU NASIL BASARIYOR USTTELKIK USTE ANLATTIGIM GIBI KENDIM SUAN YAYIN ALDIGIMDA + YAZIYOR AMA O CIKARKEN BENIDE DINLEYICI DURUNDA DUSURUYORLAR BEN ANLAYAMADIM NASIL CIKACAM BU İŞİN İCİNDEN :(((( LUTFEN ADMIN ABII LUTFEN ARKADASLAR YARDIM EDINNNNN

• Özel mesaj gönder

623

Tuesday, 27.01.2009, 19:56

SÜPERMOD KARDES MAPPİNG GÖSTERDIGIN GIBI ARTI OLARAK YANIYOR FAKAT KIMSE GIREMIYOR GENE.

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

624

Tuesday, 27.01.2009, 20:01

TATLI-PRENS,

bu basligi dikkatle oku, sorularini cevaplar.
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372

flatcast info bazi modemlerde mapping bilgisini yanlis veriyor, aslinda yesil olmadigi halde yesil gösteriyor!

portu kapali olan dj lerin yayinina girilmesinin nedeni ise, icerde portu acik olan dinleyicilerin bulunmasindan kaynaklanir! yukardaki linkte resimli anlatilmis

• Özel mesaj gönder

625

Tuesday, 27.01.2009, 23:41

ARKADASLAR SUAN SU SAATTE ÖYLE BIR SEY GELDIKI BASIMA YEMIN EDERIM TOPLAM 3 SAATTIR NETI ACABILMEK IICIN UGRASIIYORUM.
PORTU ACMAYA CALISTIM ACTIM DA AMA ANLAYAMADIGIM USTEDE YAZMISTIM YAYINIMA KIMSE GIREMIYORDU NE OLDU BILMIYORUM BUNDAN UC SAAT ÖNCE KARDESIM OYUN OYNUYORDU BIRDEN MODEMIM DE KI UC ISIK YANIYOO AMA BIR TURLU INTERNET ISIGI YANMIYORDU IP NUMARAMI DEFALARCA DEGISTIRDIM BIR ASAGI BIR YUKARI YAPTIM OLMADI BASKA BIR IP VERDIM YALNIZ BU SEFERDE MY CP: - GÖRUNUYOR ARKADASLAR SIZCE NEDEN KAPANDI BENIM NETIM NEDEN BÖYLE SORUNLARLA KARSI KARSIYA GELDIM

• Özel mesaj gönder

626

Thursday, 29.01.2009, 21:38

SELAMIN ALEYKUM ARKADASLAR
ARKADASLAR BİR PROBLEMIM VAR SİZLERDEN YARDIM BEKLIYORUM LUTFEN BANA YARDIMCI OLUN.SIMDI BENIM PORTUMUN MARKASI ZyXEL
BEN BUNA PORT ACTIM YAYINDA IKEN SU SEKILDE INFODAN BAKIYORUM
MY PC: + PRODUCER :+ OLUYOR BIRI BENIM BIRI DJ IN ANLADIM ORAYA KADAR PROBLEM YOK
FAKAT ANLAYAMADIGIM NOKTA NEDEN PORTU ACINCA MODEM KAFAYI YIYIYOR ADSL DE KALIYOR BIR TURLU INTERNETE GECMIYOR ACAMIYORUM NETI SONRA IP NUMARAMI DEGISTIRIP ESKI HALINE GETIRIYORUM BÖYLE OLUNCA HALIYLE MY PC: OTOMATIK OLARAK EKSI YE DÜŞÜYOR BÜRÜSSÜZ BİR YAYIN İÇİN DAHA ACMAM GEREKEN VARMI ALLA TURKAA SİTEMİZDE GECERKEN BİR SEYE GÖZUM KATILDI ANLAMADIM
SADECE PORTU ACMAM YETERLIMI ADSL DEN FELAN AYARLARI ACMAMIZ LAZIM BUNU BILMIYORUM NE YAPMAM LAZIM BU KONUDA BILGIM NE YAZIK KI YOK UZUN YAZDIM AMA UMARIM BENI ANLAMIŞSINIZDIR.KOLAY GELSIN..

627

Thursday, 29.01.2009, 23:52

TATLI-PRENS,

öncelikle doğru ip sabitlediğinizi bilmek gerekir

ip sabitleme anlatımı burdan bulabilirsin

:burda:
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=18637

daha sonra ZyXel modeminize port açılmını alltaki linktn bulabilirsin

biraz port açma konusunda sorunlu modem portlarınız yeşil gösterdiği halde

açık olmayabiliyor
:burda:

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=21463

daha sonra Ipek1988 arkadaşımın verdiği link'i okuyun özellikle 5 nolu senaryoyu

• Özel mesaj gönder

628

Friday, 30.01.2009, 16:26

selam arkadaslar ben sızlerın söyledıgı gıbı pc me portu actım dınleyıcı modunda ıken önceden my pc:eksı ıdı portu acınca my pc:artı oldu fakat anlamadıgım bır nokta portu acınca ıp numaramı eskı halıne gekırene kadar modem adsl de kaldı bır turlu ınternet acılmadı bu neden oldu pc neden sersemlestı..?ayrıca arkadaslardan gördugum kadarı ıle sadece modeme port acmak yetmez dedıler adsl de port acmalısın dedıler onu nasıl yapacagım bu nu bılmıyorum bılgı verırmısınız acaba bunu gene yazmıstım ama sılınmıs bu yazdıgımı ve cevabını bulamadım lutfen bana yazdım edın arkadaslar

629

Saturday, 31.01.2009, 00:14

TATLI-PRENS,

ADSL'e port açmak diye birşey yok ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line)nin kısaltılmılmışıdır

Yani kısaca ---> Asimetrik Digital veri girişi demek.

port modeme açılır genelde sistem aynı işler menüler değişik olsada açılım genelde aynıdır

önemli olan sabit ip'i pc ye doğru atamak frewall ayarlarını doğru yapmak ve faltcast için gerekli olan UDP 40123 portunu doğru açmak

yanlız şu varki bazı modemler port mapping'i yeşil göstersede port sorunları yaşanabiliyor

Zyxel Modemde bunlardan bitanesi

onuda yukardaki İpek 1988 arkadaşım link vererek açıklamış

• Özel mesaj gönder

630

Thursday, 5.02.2009, 16:12

TATLI--PRENS'TEN SİZLERE

Alıntı sahibi ""ichliebedich""

arkadaslar bana yardimci olabilirmisiniz e-con TDL-3424M Ethernet Router marka modemim war yukaridaki gibi ben actim portu ama bilgisayari kapatip actigimda yine - oldu sanirim sabit ip verme konusunu yanlis mi yaptim ki.

SABİT İP VERME İLE İLGİLİ İREM ARKADASIMIZ BIZE SÖYLE BIR PAYLASIMDA BULUNMUS BU DENE

Bu sesli video anlatımını izle ve dinle

http://www.allaturkaa.de/fcp/videos/ipsabitleme.html

• Özel mesaj gönder

631

Tuesday, 10.02.2009, 14:52

arkadaslar mobil net bağlantili bir laptopta portlari sabitlemem gerekiyor bana yardimci olabilirmisiniz bu konuda lütfen

632

Tuesday, 10.02.2009, 15:25

türküler susmaz,

burdaki makale size kısmen yardımcı olur

-----> 1 Mobil Internet Protokolü

-----> 2 Mobil Internet Protokolü

• Özel mesaj gönder

633

Tuesday, 10.02.2009, 16:04

Alıntı sahibi ""beratcan""

TATLI-PRENS,

ADSL'e port açmak diye birşey yok ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line)nin kısaltılmılmışıdır

Yani kısaca ---> Asimetrik Digital veri girişi demek.

port modeme açılır genelde sistem aynı işler menüler değişik olsada açılım genelde aynıdır

önemli olan sabit ip'i pc ye doğru atamak frewall ayarlarını doğru yapmak ve faltcast için gerekli olan UDP 40123 portunu doğru açmak

yanlız şu varki bazı modemler port mapping'i yeşil göstersede port sorunları yaşanabiliyor

Zyxel Modemde bunlardan bitanesi

onuda yukardaki İpek 1988 arkadaşım link vererek açıklamış

Benimde modemin Zyxel di portlari actim mapig + odlu ama yine kimse giremiyordu portu acik olan biri girene kadar bence modeminizi flatcastan yayin yapmayn arkdasınızla yada komşunuzla degiştirin zyxel flatcast için uygun değil ben yenim modem aldim sorunum çözüldü

• Özel mesaj gönder

634

Wednesday, 11.02.2009, 12:15

merhaba allaturka çalışanları benim sorunumda su benim modemim usrobinic 9108 ben bu modemin portunu acamıyorum yardımcı olursanız sevinirim bu degişik bir modem digerlerinde acıyordum bunda nerden girecegimi bilmiyorum yardımcı olursanız minnetdar kalırım saygılar

SheKerLee

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

635

Wednesday, 11.02.2009, 12:44

Alıntı sahibi ""HUSEYINBOZKURT""

merhaba allaturka çalışanları benim sorunumda su benim modemim usrobinic 9108 ben bu modemin portunu acamıyorum yardımcı olursanız sevinirim bu degişik bir modem digerlerinde acıyordum bunda nerden girecegimi bilmiyorum yardımcı olursanız minnetdar kalırım saygılar

Modemin USROBOTICS olmaSin ?
Burda bir modelini daha SormuSlar, umarim yardimci olur:
http://www.allaturkaa.de/forum/index.php…tID=72649#72649

• Özel mesaj gönder

636

Tuesday, 17.02.2009, 10:31

Selam arkadaslar ben daha önce tarif uzerinne surekli bir bicimde sabit ip veriyorum my pc: + diyor yeşil ışık yanıyor fakat gene gıremıyorum bazende yayında ıken arkadaslar kapıda bekledıgını gıremedıklerını ıfade edıyor bu neden oluyor sızce daha ne yapmam lazım...birde bu konu dısında bır sorum daha olacaktı ben sunucu olarak yayında ıken örnegın yayında 5 kısı görunuyor dıyelım bırı ben fakat dıger 4 kısıyının ne guest olduklarını nede gast olduklarını göremıyorum.nıck alınca öyle göruyorum ben bu gelen lerı guest veya gast olarak gırıs yaptıklarını nasıl görecegım yayında ıken görebılmek ıcın ne gıbı degısıklık yapmam lazım..verecegınız önerı ve cevaplarınız ıcın tesekkurlerımı sunuyorum...Fatih

637

Tuesday, 17.02.2009, 12:19

modeminizin markasını belirtmemişsiniz ?
eksik yaptığını veya yanlış yaptığınız bişey vardır mutlaka

İPsabitleme ---> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=18637

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=5693

• Özel mesaj gönder

638

Tuesday, 17.02.2009, 23:53

Ayni sorunla ben de karşilaştim, eğer + yeşil görünüyoda yayinina gelinmiyo ise virüs programin i kontrol et o engelliyo,ben virüs programini kaldirdim oyle denedim yayina gelindi, şimdi difriz kullaniyom ama difriz kullanmayi çök iyi bilmelisiniz yoksa hiçbirşey kaydedemez hiç bir programi kuramazsiniz, buda benim düşüncem,
mesela şüan benim - kırmızı ama yinede çök rahat yayin yapiyom,port ayari yapmaya da gerek düymadim,

639

Wednesday, 18.02.2009, 00:10

maviyesilfm,

arkadaşım port ayarı yapmaya gerek duymadım diyosunda şu var ama radyonu dinleyen herhengi bir dinleyicinin portu açıksa diger prtları kapalı olanlarda girebilirler radyona

yanlızz o portu açık kişi radyondan çıktığı zaman öbürlerinide peşinden götürür
onun için sorunsuz bir yayın yapmak port açmaktan geçiyor

yanlış bilgilendirmeyelim

bahar06

Stajyer

• Özel mesaj gönder

640

Tuesday, 24.02.2009, 09:12

Arkadaslar ben laptop dan port açmak istiyorum ..İp adresini falan yazdim ag baglanti bölümüne ip adresini verip ayarlari yapmak istiyorum ama ip adresi yazip tikladigimda açilmiyo sayfa görüntülenmiyor diyor ..Başka sayfalar açiliyor ama o açilmiyor