Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

gulser

Acemi

• Özel mesaj gönder

741

Tuesday, 13.10.2009, 10:54

arkadaslar benim modem philips nv6520 yayin alamiyorum ve surekli dusuyorum yardimci olursaniz sevinirim simdiden tskrler

Ha®uN

Profesyonel

• "Ha®uN" bir erkek

• Özel mesaj gönder

742

Tuesday, 13.10.2009, 11:09

Philips SNV6520-18 modeminde Flatcast icin Port acma

Öncelikle Ip numaranizi bilmeniz gerekir, bu linkden bulabilirsiniz.

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=220389&highlight=ipconfig#220389

Daha sonra IP sabitlemeniz gerekiyor onuda bu linkden yapabilirsiniz.

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=18637

Daha sonra asagidaki islemleri uygulayin.

1) Static Ip adresini internet tarayicinizdaki adres bölümüne yazip ENTER yapin

2) Eger modeminize önceden bir sifre ve kullanici ismi belirlediyseniz o sifreyi verin sayet yoksa bu alani bos birakip ok leyin.

3)Acilan sayfada sol tarafta Advanced settings ayarlarina giriniz.

4)Yine soldaki pencerede bulunan advanced settings in altinda bulunan NAT>>Virtual Server ayarlarina girin.

5) Alanlara gereken bilgileri verin ( Bir siraya yapilmasi yeterli ).
Ip Adres yazan yere Ip nosu,
Protokol Type yerine UDP,
Lan Port ve Public Port yerine 40123,
Enable yazan yeri isaretleyin
ve ADD e tiklayin

zafer26

Acemi

• Özel mesaj gönder

743

Tuesday, 20.10.2009, 19:25

Allah Sizden ragzi olsun arkadaslar bende becere bildim su port acmasini :)

dogan50

Acemi

• Özel mesaj gönder

744

Thursday, 5.11.2009, 20:09

Expert Mode

yayındayken bu moda nasıl geçiyoruz ben yapamadım bi yardım edermisiniz

745

Thursday, 5.11.2009, 20:18

dogan50,

Design tool da sağ alt bölümde Expert Mode ye tıklarsan ayarlar bölümüne geçmiş olursun yayında olman farketmez

dogan50

Acemi

• Özel mesaj gönder

746

Friday, 6.11.2009, 16:29

desing tool var ama expert mode yi bulamadım

melsin

Stajyer

• Özel mesaj gönder

747

Tuesday, 17.11.2009, 14:46

Slm arkadaslar benimde pot acmada sorunum var Sitecom WL-173 nasil port acabilirim,yardimci olursaniz cok sevinirim. :yardim:

748

Wednesday, 18.11.2009, 00:02

melsin,

Flatcast için Sitecom WL-173 modeme port açmak

Internet Explorer veya Netscape gibi bir web tarayıcısı açın. Tarayıcınızın adres çubuğuna yönlendiricinin IP adresini girin IP adresi 192.168.0.1

kullanıcı adınızı ve şifrenizi görmelisiniz. Şimdi kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Varsayılan olarak her iki kullanıcı adı ve şifre admin'dir Tamam düğmesini tıklayın

Advanced Settings
tıklayın

Devam edin ve ayarları yukarıdaki Virtual Server menüsüne giriniz.

alt resimde göründüğü gibi doldurun

İşiniz bittiğinde, ekranın alt tarafında değişiklikleri kaydetmek için tıklayın Uygula ve Tamam deyin

dipnot:
ilk önce ip sabitlemesi yapmalısınız daha sorna port açılımı bitirdiğiniz zaman bazı virüs tarayıcıları flatcast portlarını engeller varsa bilgisayarınızda virüs tarayıcı ordanda izin vermelisiniz

melsin

Stajyer

• Özel mesaj gönder

749

Thursday, 19.11.2009, 22:35

Beratcan arkadas tsk ederim,fakat ben sizin gösterduginiz sekilde yaptigim halde sorun yine ayni.Birde söyle sey var ben baska radyoya girebiliyom fakat ardasimin radyosuna giremiyom daha önce girdigim halde simdi bir türlü giremiyom.

750

Thursday, 19.11.2009, 22:44

melsin,

Alıntı sahibi ""beratcan""

dipnot:[/b] ilk önce ip sabitlemesi yapmalısınız daha sorna port açılımı bitirdiğiniz zaman bazı virüs tarayıcıları flatcast portlarını engeller varsa bilgisayarınızda virüs tarayıcı ordanda izin vermelisiniz

artı radyosuna giremediğiniz arkadaşında portu kapalı ve sizinkide kapalıysa giremezsiniz diger girdiğiniz radyolarda port sorunu olmadığı için girişiniz kolay olmaktadır

yani sizin portunuz kapalı dahi olsa başka bir radyonun portu açık olduğunda veya o radyoda ğortu açık biri olduğunda girebilirsiniz nezamanki portu açık kii radyodan çıkar ozaman sizde düşersiniz

melsin

Stajyer

• Özel mesaj gönder

751

Friday, 20.11.2009, 22:01

radyo

beratcan arkadas ne hikmetse benim baska radyolara girmemde sorun olmuyo,fakat arkadasin radyosuna baskalari girmeleri ve benim giremem hic anlam veremiyorum dogrusu.anlayacaginiz benim tarafta sorun oldugunu düsünmüyorum,cünkü ben istedigim tüm radyolara girebiliyo olmam.neyse tsk ederim ilgilendiginiz iicn ama sorun cözülmedigi icin hala aklim soru isaretleri var. :up:

752

Friday, 20.11.2009, 22:07

melsin,

arkadaşım giremediğiniz zaman mutlaka mavi bir hata ekranı gelir o ekranda yazanı söylersen veya resim olarak buraya eklerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz

• Özel mesaj gönder

753

Sunday, 22.11.2009, 17:17

inca IM-101 adsl modemde port açmak

Port açma konusunda bir çok arkadaşa yardımcı olmuşunuz bu konuda banada yardımcı olursanız sevinirim.modemimin markası İNCA IM -101 adsl modem yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

754

Sunday, 22.11.2009, 19:56

alonelancer,

bu sayfaya baktınızmı ??

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&postID=42343#42343

• Özel mesaj gönder

755

Sunday, 22.11.2009, 20:42

BENDE KI MODEMIN MODELI ILE BU UYMUYOR MENULERI DE FARKLI AMA BEN BASKA BIR MODEME BAKARAK YAPTIM AMA DOGRU OLUP OLAMDIGINI BILMIYORUM

756

Sunday, 22.11.2009, 20:56

alonelancer,

modeminiz farklı olsada genelde port ayarları nat bölümünden açıldığı için sizin modeminizin ismine uygun olanını verdim

ayrıca portunuzun açık olup olmadığını herhangi bir radyoya girdiğinizde

yazıların çıktığı alana sağ tıklayın info yazısına tıkladığınızda eğer dinleyici olarak girdiyseniz

Mypc yazan bölüm sizin portunuzdur

şayet yayıncı olarak girdiyseniz ozaman aynı işlemi yaptığınızda Maping yazan sizin portunuzur

yeşilse portunuz açık demektir kırmızıise kapalıdır

dip not
portunuz açık görünse bile IP sabitlemesi yapmdan açılan port tekrar kapanabilir önce IP sabitlemelisiniz

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=18637

• Özel mesaj gönder

757

Sunday, 22.11.2009, 21:45

COK TESEKKUR EDERIM ILGINE VE YARDIMINA.BEN PORTU SABITLEMISTIM ZATEN AMA DIGER SÖYLEDIGINE BAKAYIM COK SAGOL

• Özel mesaj gönder

758

Sunday, 22.11.2009, 21:49

PARDON YANLIS İFADE KULLANDIM IP MI SABITLEMISTIM.SİMDİ BAKTIM MY PC YESIL SU ANDA GALIBA YAPTIGIM ISLEM ISE YARADI.BEN YAYINDA ALIYORDUM AMA COK SIK YAYINDAN DUSUYORDUM UMARIM BUNDAN SONR A YAYINDA SORUNUM OLMAZ.

759

Sunday, 22.11.2009, 21:57

Alıntı sahibi ""alonelancer""

COK SIK YAYINDAN DUSUYORDUM UMARIM BUNDAN SONR A YAYINDA SORUNUM OLMAZ.

portunuz mapping + yeşil kaldığı sürece artık düşmezsiniz

melsin

Stajyer

• Özel mesaj gönder

760

Tuesday, 24.11.2009, 21:45

Information

Flatcast arbeitet im P2P-Verfahren. Es konnte kein geeigneter Knoten gefunden werden, von dem Sie die Sendungsdaten empfangen können. Vorallem wenn wenig Teilnehmer in einer Sendung sind, liegt das Problem vielleicht garnicht bei Ihnen. Wenn das Problem aber öfter auftritt, sind die häufigsten Ursachen:

•Sie haben eine "Personal Firewall" installiert, wie z.B. ZoneAlarm, XP Firewall etc. die eine optimale Teilnahme am P2P-Verfahren verhindert. Schalten Sie in dieser Firewall UDP Port 40123 frei.

•Sie sind über einen Router mit dem Internet verbunden. Legen Sie ein festes Mapping von UDP Port 40123 auf Ihren Empfangsrechner an Erklärungen für die entsprechenden Routereinstellungen bzgl. Mapping (PortForwarding) findet man unter http://www.portforward.com/routers.htm

:yardim:

beratcan arkadas buyrun cikan yazi bende istemistiniz ya bende size yolluyom.