Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

761

Tuesday, 24.11.2009, 21:53

melsin,

hatanın açıklaması burda mevcut

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372

melsin

Stajyer

• Özel mesaj gönder

762

Wednesday, 25.11.2009, 22:57

vallahi arkadasim benim anlamdigim yolu göstermissiniz ben hic anlamam,mesela
nasil anlarim yesil oldugunu. :thx: vallahi arkadasim benim anlamdigim yolu göstermissiniz ben hic anlamam,mesela
nasil anlarim yesil oldugunu.

763

Wednesday, 25.11.2009, 23:06

melsin,

radyoya girdiğinizde dinleyici iseniz

yazıların çıktığı bölüme sağ tıklayın info ya tıklayın Mypc sizin portunuzdur

dj olarak yayın yapıyorsanız yine aynı işlemi yapın busefer mapping sizin portunuzdur

+ yeşilse sorun yok

ozan0046

Stajyer

• Özel mesaj gönder

764

Thursday, 26.11.2009, 01:30

JET MODEM

SELAM ÖNCELİKLE BERATCAN ARKADAŞIM BENİM SORUNUM BAYAGI AGIR OLACAK GALİBA BEN AVEA JET MODEMLE NETE BAGLANIYORUM FLATCAST F5 RADYO SÜRÜMLERİNE RAHATLIKLA GİREBİLİYORUM AMA YENİ SÜRÜM OLAN F5 2.2 RADYOLARA AKTİVE YÜKLEDİGİM HALDE GİREMİYORUM MAVİ EKRAN ÇIKYOR DEVAMLI SAYIYOR BİR TÜRLÜ BAGLANAMIYORUM SADECE BU YENİ SÜRÜM OLAN F5 2.2 SÜRÜMLER DE OLUYORR NETTE ÇOK ARAŞTIRDIM AMA BU MODEMLE İLGİLİ PORT AÇMA GİBİ KONU DAHİ BULAMADIM BU SORUNUMA YARDIMCI OLA BİLİRSEN ÇOK SEVİNİRİM SAYGILAR SEVGİLER KOLAY GELSİN :thx: SELAM ÖNCELİKLE BERATCAN ARKADAŞIM BENİM SORUNUM BAYAGI AGIR OLACAK GALİBA BEN AVEA JET MODEMLE NETE BAGLANIYORUM FLATCAST F5 RADYO SÜRÜMLERİNE RAHATLIKLA GİREBİLİYORUM AMA YENİ SÜRÜM OLAN F5 2.2 RADYOLARA AKTİVE YÜKLEDİGİM HALDE GİREMİYORUM MAVİ EKRAN ÇIKYOR DEVAMLI SAYIYOR BİR TÜRLÜ BAGLANAMIYORUM SADECE BU YENİ SÜRÜM OLAN F5 2.2 SÜRÜMLER DE OLUYORR NETTE ÇOK ARAŞTIRDIM AMA BU MODEMLE İLGİLİ PORT AÇMA GİBİ KONU DAHİ BULAMADIM BU SORUNUMA YARDIMCI OLA BİLİRSEN ÇOK SEVİNİRİM SAYGILAR SEVGİLER KOLAY GELSİN

765

Thursday, 26.11.2009, 01:44

Re: JET MODEM

Alıntı sahibi ""ozan0046""

BEN AVEA JET MODEMLE NETE BAGLANIYORUM ]

dediğiniz modem USB modem dir ve USB modemlere port açmanıza gerek yok zaten öyle bir anlatımda bulmazsınız

explorerdeki tüm çerezleri silin F5.2 bilgisayarınzdan komple silip tekrar güncel sürümünü yükleyin

http://www.allaturkaa.de/orion/kb.php?mode=article&k=2

yükle kaldırdan silmek yetmiyor C:\Program Files\Internet Explorer\Plugins klasörünün içindende silmelisiniz

birkaç yerde daha olmas lazım

USB bir modemle portu kapalı olan bir radyoya dahi kolaylıkla girebilirsiniz.

çünkü portunuz hep açıktır ne kapatabilme nede port üzerinde değişiklik yapabilme şansınız var

sorun sizin bilgisayarla ve yüklediğiniz active-x le alakalı

explorer ayarlarından olabilir başka bir internet tarayıcı ile girmyi deneyin

örnek ---> Mozilla Firefox gibi

ozan0046

Stajyer

• Özel mesaj gönder

766

Thursday, 26.11.2009, 09:30

SLM BERAT CAN ARKADAŞİM Mozilla Firefox TARICIYDA YÜKLEDİM YENİ SÜRÜM OLAN GÜNCEL FlatViewerSetup522 YENİDEN KURUP AKTİVE ETTİM AMA HALA F5 .2.2 OLAN RADYOLARA GİREMİYORUM SORUN NERDE ANNAMADIM AMA ESKİ SÜRÜM OLAN F5 RADYOLARA ANINDA GİRİŞ YAPIYORUM PC YE BU YÜZDEN BİR KAÇ DEFA FORMAT ATMAK ZORUDA KALDIM İLGİNE ALAKANA ŞİMDİDEN TEŞE KÜRLERR :wallb:

Ha®uN

Profesyonel

• "Ha®uN" bir erkek

• Özel mesaj gönder

767

Thursday, 26.11.2009, 09:40

ozan0046,
Bazen öyle takiliyo mozillada yanliz mozillayi kapatip yeniden acinca sorunun kalkmasi gerekiyor. Yükleme isini manuel olarak yap, diger türlü bazen almiyor.

Aylion

Orta Düzey

• "Aylion" bir kadın

• Özel mesaj gönder

768

Thursday, 26.11.2009, 12:47

Alıntı sahibi ""ozan0046""

SLM BERAT CAN ARKADAŞİM Mozilla Firefox TARICIYDA YÜKLEDİM YENİ SÜRÜM OLAN GÜNCEL FlatViewerSetup522 YENİDEN KURUP AKTİVE ETTİM AMA HALA F5 .2.2 OLAN RADYOLARA GİREMİYORUM SORUN NERDE ANNAMADIM AMA ESKİ SÜRÜM OLAN F5 RADYOLARA ANINDA GİRİŞ YAPIYORUM PC YE BU YÜZDEN BİR KAÇ DEFA FORMAT ATMAK ZORUDA KALDIM İLGİNE ALAKANA ŞİMDİDEN TEŞE KÜRLERR :wallb:

Sistem bazen gereken NpF....dll belgelerini yanils dosyalara ekliyor, eger girememenin nedeni, activx olmadigindansa.

C:\Programme\Internet Explorer\PLUGINS gir
icinde bulunan tüm NpFv..dll belgelerini kopyala ve
bu dosyanin C:\Programme\Mozilla Firefox\plugins icine yapisdir

melsin

Stajyer

• Özel mesaj gönder

769

Thursday, 26.11.2009, 21:09

Mypc ve mapping ikiside kirmizi görünüyo,radyoyu yapan arkadasa dosrdum zaman ise ilki kirmizi ikincisi yesil oldugunu söylüyo.peki bende görünen iki kirmizi nasil hal edecem.

melsin

Stajyer

• Özel mesaj gönder

770

Thursday, 26.11.2009, 21:11

Alıntı sahibi ""melsin""

Mypc ve mapping ikiside kirmizi görünüyo,radyoyu yapan arkadasa sordugum zaman ise ilki kirmizi ikincisi yesil oldugunu söylüyo.peki bende görünen iki kirmizi nasil hal edecem.

771

Thursday, 26.11.2009, 21:29

melsin,

modeminde flatcast UDP 40123 portunu açacaksın

arama bölümüne modeminin ismini yazıp arattır biçok açıklama ve resimli anlatım mevcut

melsin

Stajyer

• Özel mesaj gönder

772

Wednesday, 2.12.2009, 21:21

Slm tekrardan ben size sorunumu söylemistim,port acma yönünde sizde demistinizki portu acmak zorundasiniz.Gecenlerde ben radyoyu aldim bide flatcast yeni sürümü ciktiya bi kac degisiklik yapmislar.Mesala ben yayin yaptim benim ip numaram ve portum acikti,ve mapping ile ötekisi var simdi aklima gelmiyoda onlarin ikiside bende turuncu idi.bu sefer arkadas gelemedi benim yayinima,tuhaf olan sey se esim gelebildi.Cok fazla uzattim galiba ama sunu sormak istiyorum acaba ben W-LAN kullaniyom diyemi arkadas bana gelemiyo ona rahmen esim :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: gelebiliyo hata nerde acaba.

773

Wednesday, 2.12.2009, 21:32

melsin,

WLAN Kablosuz Yerel Alan Şebekesi’nin kısaltmasıdır

Yani usb modem değidir sadece usb modemlere port açılmaz diger tüm modemlere port açılır

onun içinde siz kendi modeminize flatcast udp 40123 portunu açmalısınız

mapping turuncu diyosunuz ozaman portunuz açık değil anlamındadır

arkadaşınızın yayınınıza girememesi o arkadaşında portu kapalı anlamına gelir dolayısıyle sizin portunuzda kapalı olduğu için giriş olmaz

ama eşinizin yayına girebilmesi demek eşinizin portu açık sizinki kapalı olsada girebilir

burdaki tüm senaryoları okuyunuz nedemek istediğimi daha net anlamış olcaksınız

http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=13372

Ha®uN

Profesyonel

• "Ha®uN" bir erkek

• Özel mesaj gönder

774

Wednesday, 2.12.2009, 21:39

melsin,
Bak bir nedeni de baglanti sorunu olabilir, defalarca link verilmis ama bunu gözden kacirmis olabilirsin:

Portlarım açık olduğu halde yayınıma sadece birkaç kişi girebiliyor....

Açıklama: adsl bağlantısı düşük olan bir dj, bir de msn, skype, müzik indirme programları kullanıyorsa, artakalan upload miktarı kadar dinleyici girebilir.

Örnek 64 kbit/s ile yayın yapıyor.
Adsl bağlantısı
1024/256 kbit/s 1024 sizleri yanıltmasın, sizin için önemli olan upload miktarıdır.
256 lık upload miktarıyla yayına maximum 3 kişi girebilir.
3x64= 192 kbit/s artakalan da internet aracınız ve windows için lazım olabilir. Bu bağlantılarda dinleyicilerinizin bazılarının portları açık olmalı....
Resimde gördügümüz gibi dinleyicilerin biri yayina giremiyor (Statüsü yeşil olan bir dinleyici yayına katılana kadar...)

• Özel mesaj gönder

775

Monday, 7.12.2009, 09:43

sayin arkadasim

benim modemim netgear portumu acamiyorum bana yardimci olabilirmisin

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

776

Monday, 7.12.2009, 10:44

fearless97, tam hangi surumunu kullaniyorsun bilgilerini verirsen yardimci olabilirim bende netgear kullaniyorum..

mikail27

Profesyonel

• "mikail27" bir erkek

• Özel mesaj gönder

777

Monday, 7.12.2009, 13:15

selam arkadas windows 7 icin flatcast port icin neler gerekli yardim ederseniz cok sevinirim arkadaslar simdilikten kolay gelsin herkese

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

778

Monday, 7.12.2009, 13:31

mikail27, xp ve vistada oldugu gibi oncelikle IP adresini sabitleyeceksin, daha sonra modem bilgilerine gore gerekli anlatimi takip ederek acacaksin..

Modem bilgilerini yazarsan sana gereken anlatimi ulastirabiliriz..

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

779

Monday, 7.12.2009, 13:51

mikail27,
1.ıp sabıtleme
2.guvelik duvarina flatcast 40123 portu ızın verme
3.modemden port acma
4. aramayi kullan :up:

EsPriTüeL

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

780

Monday, 7.12.2009, 13:52

Windows 7 ' de sorunsuz bir yayın yapabiliyormusun peki, birde bu var.