Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Özel mesaj gönder

861

Sunday, 26.09.2010, 18:10

hocam firewall i kapattim bu sefer flat radyolarina hiç giremiyorum şu hatayı veriyo

Your network does not support the protocol UDP on Port 40123. Propably the port is already in use by another application.

862

Sunday, 26.09.2010, 18:54

tugays77

Türkçe Açıklaması Aynen Şöyle

Ağınızda Port 40123 UDP Protokolünü Desteklemiyor. Propably Bağlantı Noktası Başka Bir Uygulama Tarafından Kullanılıyor Zaten.

Yanlız Anlamadığım Şey Berat Abiminde Dediği Gibi Usb Modemlerde Port Açılmıyor Zaten Tüm Portları Açık Siz Hangi Portu Açtınız :S

Birde Bilgisayarınıza Reset Atıp Kontrol Edin Benim Bilgim Bu Kadarıyla Sınırlı Malesef Eğer Olmuyorsa Yardım Edecek Arkadaşlarım Muhakkak Olacaktır :1gözkirp:

• Özel mesaj gönder

863

Sunday, 26.09.2010, 19:24

reset de attım olmadı neyse başka birilerinin yardımlarını beklemek zorundayım :S

864

Monday, 27.09.2010, 00:08

biri bana lütfen yardımcı olabilir mi yada bana airties rt206v2tt için resimli

AirTies RT-206v2 Modemlerde Port ayarlarini yapmak

• Özel mesaj gönder

865

Monday, 27.09.2010, 00:29

bende açılmıyo port arkadaşlar ya ben beceriksizim yada bu pcde bişe var

866

Monday, 27.09.2010, 00:41

bende açılmıyo port arkadaşlar

ilk önce ip sabitllemelisin ip sabitleme doğru yaptığında net bi anlık gidip gelir şayet gelmesse yanlış ip atadığındandır doğru ip vermelisin

ayrıca pc nizin kendi firewall bölümündende flatcast için izin vermeyide göz ardı etmeyin

daha sonra modeminizin nat bölmünde adımları dikkatlice okuyup uygulamalısınız
yine modeminizde yanlış ip vermeniz port açılmamasına sebep verir

tüm bu işlemleri doğru yaptıysanız

diger seçenekler şunlar

virüs programları (virüs programını pasif yapmak sorunu çözmez)
modeminizin kendi firewall bölümü varsa ordanda flatcast UDP 4013 portuna izin vermelisiniz (bildiğimkadarıyla sizin modemde olması lazım)
aile güvenlik programınıda pasif yapmak sorunu çözmez mutlaka izin verebilcek bölüm olmalı

tüm bu uygulamalrı doğru bir şekilde yaptığınız zaman portunuz açılcaktır

sizin mıodem portla alkalı herhangi bir sorun çıkartan bir modem değildir

doğru açıldığı zaman gayet sorunsuz çalışmaktadır

• Özel mesaj gönder

867

Thursday, 25.11.2010, 19:13

slm benim modemiminde resimli port acma resmini koyarsanız sevinirim saygılarımla HUWAİ521 Markası hiç bir yerde bulamadım port acma video veya resimli anlatımını

selam yukarda bahsettiğim HUWAİ521 MARKALI MODEMİMİN RESİMLİ PORT AÇMA YI BURAYA KOYARSANIZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLA

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

868

Thursday, 25.11.2010, 19:26

huawei 521 modemde resimli port acmak icin BURAYA TİKLAYİN

• Özel mesaj gönder

869

Friday, 26.11.2010, 12:31

AzTech Modem Port nasıl açabilirim?

merhabalar arkadaşlar. Flatcast'ta epeydir yayın yapan biri olarak bugün port açma gereksinimi duydum. Az Tech Dsl605EU modemim var. gidiş yollarına baktım fakat yine de yapamadım. Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

870

Friday, 26.11.2010, 12:51

http://portforward.com/english/routers/p…EU/Flatcast.htm

yukardaki linkte resimli anlatim var, ingilizce ama resimlerle ne yapacaginizi anlayabilirsiniz
ilk olarak IP adresinizi sabitlemelisiniz daha sonra port acma islemini yapin..

kisaca yapacaklarinizi yaziyorum
1- internet explorerde adres bolumune 192.168.1.1 bu numarayi yazin ve enter yapin
2- acilan pencerede User Name : admin , Password : admin yazip OK'e tiklayin.

3- Sirasi ile Application >> Port Forwarding yazilarina tiklayin.

4- User yazan yere isaret ekleyin ve kutuda bulunan radyo secenegine tiklayin.

5- 4.cu islemin hemen altinda bulunan New buttonuna tiklayin ve asagidaki gibi bosluklari doldurun ve Submit buttonuna tiklayin.
Rule Name: Flatcast
Protocol: UDP
Port Start: 40123
Port End: 40123
Port Map: 40123

6- 4.cu islemdeki kutu icinde simdi Flatcast olarak ekledigini uygulamaya tiklayip sag tarafindaki Add yazisina tiklayin ve sag taraftaki bos kutuya aktarmis olursunuz, altindaki Submit buttonun atiklayarak kayit edin.

7- Son olarakta ekranin sol kisminda bir yerde olmasi gereken Save Settings yazisina tiklayin ve yaptiginiz islemleri kayit edin..

• Özel mesaj gönder

871

Friday, 26.11.2010, 13:07

teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerle yapabildim. epey kafa yorup da yapamıyordum sonunda başardım. tekrar elinize sağlık.

• Özel mesaj gönder

872

Sunday, 28.11.2010, 15:02

teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerle yapabildim. epey kafa yorup da yapamıyordum sonunda başardım. tekrar elinize sağlık.
iyi günler. geçen gün modem port açma olayını başarıyla yapmıştım. fakat portu doğru açmama rağmen yeşil ışık yanmasına rağmen. arkadaşlar yayınıma giremediler. sebebini çözemedim. portu kapattıktan sonra yine girebildiler. nerde yanlış yaptım acaba? :Ç.hastayim:

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

873

Sunday, 28.11.2010, 16:54

Firehouse, port acma isleminde herseyi sirasi ile yaparsaniz sorun yasamazsiniz

ilk olarak IP adresinizi sabitlemelisiniz, daha sonra o IP adresine gore port acmalisiniz, bunu yapmazsaniz bilgisayarinizda IP adresi her resette degisir ve portta sabit kalmaz.
ayrica bilgisayarinizda guvenlik duvarindan da flatcast icin izin vermelisiniz
butun bunlari yapipda yine sorun yasiyorsaniz bilgisayarinizda bulunan koruma programinin guvenlik duvari engelliyor olabilir..

hangi windows islemcisini kullandiginizi yazarsaniz ona gore bilgilendirme linkini verebilirim..

• Özel mesaj gönder

874

Thursday, 2.12.2010, 22:51

selam benim 1 sorum olcakti ben radyolara 1 gire biliyom 1 giremiyom bazen giriyom sonra düsüyom 1 daha giremiyom pc yi 0 ladim 0 lamadan evel yoktu böyle 1 sorun eskiden yayinda yapa biliyordum simdi yayin alsam bilen kimse giremiyr radyoya bilgisi olan varsa yazarsa cok sevinirim simdiden cok tsk

cadi-kiz

Stajyer

• "cadi-kiz" bir kadın

• Özel mesaj gönder

875

Friday, 3.12.2010, 10:29

selam benim 1 sorum olcakti ben radyolara 1 gire biliyom 1 giremiyom bazen giriyom sonra düsüyom 1 daha giremiyom pc yi 0 ladim 0 lamadan evel yoktu böyle 1 sorun eskiden yayinda yapa biliyordum simdi yayin alsam bilen kimse giremiyr radyoya bilgisi olan varsa yazarsa cok sevinirim simdiden cok tsk

basligi okumadin galiba!!
sorunsuz yayin icin en azindan yayin yapan dj inudp 40123 portlui acik olmali, eger dj in portu acik degilse dinleyicinin portu acik olmasi gerek.

okutkan

Acemi

• Özel mesaj gönder

876

Wednesday, 15.12.2010, 02:17

Almanyadan Dj Girişi Için Port Açtik Fakat Yine Olmadi

ALMANYADAN DJ GİRİŞİ İÇİN PORT AÇTIK FAKAT YİNE OLMADI. 40123 PORT UNU AÇTIK YINE OLMADI, NE YAPABİLİRİZ??

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

877

Wednesday, 15.12.2010, 08:59

resimdeki gibi mapping yesil (take over degil) ise port acik demektir, kirmizi ise kapalidir yeniden acmaniz gerekiyor

port acmak icin neler yaptiginizida yazarsaniz ona gore nerde hata oldugunu anlayabiliriz..

okutkan

Acemi

• Özel mesaj gönder

878

Wednesday, 15.12.2010, 13:59

PORT

PORT U SIZIN FLASH İLE ANLATTIGINIZ ŞEKİLDE YAPTIM. GUVENLIK DUVARINDAN YAPTIM HATTA IP ADRESINI DE SABITLEDIM YINE OLMADI..

ZeN

Bilge

• "ZeN" bir kadın

• Özel mesaj gönder

879

Wednesday, 15.12.2010, 14:22

okutkan ,
bilgisayarinizin guvenlik duvari, aile koruma programi vs. gibi araclarin engel olmadigindan emin olun
dikkatlice yeni bastan uygulayin, mutlaka olmasi gerek
ayrica kullandiginiz modemin ne oldugunu yazarsaniz yaptiginiz islemler hakkinda bilgimiz olur..

okutkan

Acemi

• Özel mesaj gönder

880

Wednesday, 15.12.2010, 19:10

win 7 de uyguladık bu port açmayı, sizin tarif ettiğiniz şelikde port ekledik ve ip i sabitledik. geek krypton marka modem