Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

921

Tuesday, 18.10.2011, 12:45

program indirmeden burdaki anlatıma göre bi denermisiniz...
ip sabitlediyseniz birtek port açmak işi kalmış zaten söylediğiniz gibi...
bunu bir deneyin olmassa yine yardımcı olmaya çalışalım...

A226G Port Açmak

• "ALTINPORTAKAL" bir erkek

• Özel mesaj gönder

922

Tuesday, 18.10.2011, 14:32

Firelli Drg A226G Modem Port Açmak

program indirmeden burdaki anlatıma göre bi denermisiniz...
ip sabitlediyseniz birtek port açmak işi kalmış zaten söylediğiniz gibi...
bunu bir deneyin olmassa yine yardımcı olmaya çalışalım...

A226G Port Açmak

Öncelikle ilgilendiğiniz için Teşekkür ederim Melye hanım.
verdiğiniz linki inceledim ama sanırım çokta yardımcı olmadı bana. Ben modem arayüzünü çok kurcalasamda maalesef hala bir sonuç elde edemedim sonuç olarak Negatif.

Aşağıdaki resimdeki gibi sabit ip adresimi aldım.

Daha sonra ağ bağlantılarımdan sabit ip ayarlarını gerçekleştirdim.

Sonrasında 192.168.1.1 adresinden modem arayüzüne girerek sizin vermiş olduğunuz sayfa linkindeki ayarları gerçekleştirdim.

Resimdede görüldüğü gibi flatcast portu ekli ve aktif olarak görünüyor. bu işlemden sonra pc resetleyip açtıktan sonra tekrar radyoya girdim ve mapping info yaparak portun açılıp açılmadığına baktım. sonuç aşağıdaki gibi Negatif. :(

Tabi olmadı diye de pes etmedim :) modem arayüzünü kurcalamaya başladım. Ben şuna rastladım ve uyguladım sanırım asıl yapılması gereken portu açmak bu olmalıydı diye düşünüyorum.

Arayüzden gelişmiş ayarlara oradanda protokole girdim

daha sonrasında protokole flatcast portunu ekledim. resimde de göründüğü gibi diğer portların olduğu sayfada flatcast portuda ekli ve aktif durumda olarak görnüyor.

bu işlemide yapıp kaydettikten sonra pc tekrar resetleyip açarak radyoya giriyorum ve tekrar maping info yapiyorum. sonuç aşağıdaki gibi.

:((((((

Evet sonuçta v6 iletişim protokolü sanırım bizleri biraz uğraştıracak gibi görünüyor. Bu arada süper online ekibini aradım müşteri hizmetlerini arayarak port ekleme olabiliyormuş. 1 saattir arıyorum ama hala bağlanamadım. Bağlanırsam sorunum çözülürse çözümünüde yazarım buraya. Ama başka fikri olan arkadaşlar varsa onlarıda uygulayabilirim. tekrar teşekkürler.

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

923

Tuesday, 18.10.2011, 15:07

ilginç..
bende kendi pc imde çünkü port açarken önce ip sabitliyorum ve daha sonra aynı şekilde port açınca sorun olmuyor mapping yeşil oluyordu...
eklediğiniz resimlere bakılırsada düzgün yapmışsınız...
virüs programı yada güvenlik duvarı engeliyor olabilirmi...
duvarda izin verdinizmi...

• Özel mesaj gönder

924

Tuesday, 18.10.2011, 15:24

virüs programı yada güvenlik duvarı engeliyor olabilirmi...
duvarda izin verdinizmi...

Spyware doctor kullanıyorum ama hiç bir zaman sorun yapmamıştı. Bu sefer onuda sildim kaldırdım dolayısıyla engel olabilecek bir durum bırakmadım. Ama sonuç negatif. :( :( :( Bekli pc den kaynaklanıyordur diye ikinci pc de hem kablolu hem kablosuz bağlantıyla denedim ama ondada olmadı. Modem kaynaklı olduğundan şüphem yok ama sonuçta bir çözüm üretmek şart. Daha öncesi kablonet kullanıyordum upload ve dowland işlerim çok olduğu için süper online ye geçtim. bundada flatcast port sorunu var. Bir şekilde çözeceğiz inşallah :)

Ipek1988

Orta Düzey

• Özel mesaj gönder

925

Tuesday, 18.10.2011, 19:02

@altinportakal,

Güvenlikteki NAT bölümünün ekran kopyasini eklilyebilirmisin...? (genelde o bölümdede udp 40123 portunu acman gerek)

• Özel mesaj gönder

926

Friday, 21.10.2011, 13:29

@altinportakal,

Güvenlikteki NAT bölümünün ekran kopyasini eklilyebilirmisin...? (genelde o bölümdede udp 40123 portunu acman gerek)

Tekrardan merhaba, tabiki ekleyebilirim buyrun arkadaşım

• Özel mesaj gönder

927

Friday, 21.10.2011, 13:41

Firelli Drg A226G Modem Port Açmak

Bu arada ben sorunumu kısmi olarak çözdüm yardımcı olan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa burdan resimli olarak daha detaylı anlatabilirim. :çakçak:

• "****ONUR*****" bir erkek

• Özel mesaj gönder

928

Friday, 21.10.2011, 22:48

@ALTINPORTAKAL

nat bölümünde flatcast 40123 portu acildigini goremedim ?
bu sekilde portunuzu acmamis oluyorsunuz.

• Özel mesaj gönder

929

Friday, 21.10.2011, 23:09

@ALTINPORTAKAL

nat bölümünde flatcast 40123 portu acildigini goremedim ?
bu sekilde portunuzu acmamis oluyorsunuz.

Evet arkadaşım bende nat bölümünde göremedim. O bölümle çok uğraşsamda olmadı, yada ben yapamadım. Müşteri hizmetlerini aradığımda şu bilgiyi verdiler. Siz fiber internet kullanıyorsunuz dsl kullanırsanız nat bölümünden açmanız gerek diye. Ama ben portun açık olduğunun resmini çektim buyrun sizde görün, yanlışım varsa veya nat bölümünden yapabileceğim varsa yardımınızı bekliyorum. sonuç olarak şunuda ekleyeyim. Aynı modem üzerinde 5 pc bağlı ve portlar 40123 sadece bir ip verdiğim bilgisayara verebiliyorum, diğerlerinede ekleyince çakışma söz konusu oluyor. Ben yine de çakışmaya rağmen diğer pc leri de ekledim ama sadece ana pc olarak kullandığım pc portu açık diğerlerinden girdiğimde ise kapalı gözüküyor. Müşteri hizmtleri teknik serviside aynı bilgiyi verdi portlar çakıştığı için sadece bir pc nin portu açık olur diye, diğer pc lerinde portunu açabilecek bir yol bilen varsa onuda uygulayabilirim. Teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz içinde. :çakçak:

ZenNube

Orta Düzey

• "ZenNube" bir kadın

• Özel mesaj gönder

930

Sunday, 23.10.2011, 10:22

Aynı modem üzerinde 5 pc bağlı ve portlar 40123 sadece bir ip verdiğim bilgisayara verebiliyorum, diğerlerinede ekleyince çakışma söz konusu oluyor. Ben yine de çakışmaya rağmen diğer pc leri de ekledim ama sadece ana pc olarak kullandığım pc portu açık diğerlerinden girdiğimde ise kapalı gözüküyor

birinci pc'ne 192.168.1.17 ipsini vermissin ve bunu udp40123 portuna yönlendirmissin. gördügüm kadariyla bir sorun yok.

simdi anlatacagim biraz karisik gibi görünsede aslinda cok basit

-ekteki zip dosyasini ikinci pcne indir ve ac, icinde bulunan allaturkaanin hazirladigi "allaturkaa40124.reg." belgesine cift tikla
-ikinci pcne 192.168.1.3 ipsini ver
-birinci pc icin yaptigin tüm islemleri, simdide ikince pcde 192.168.1.3 --> udp40124 icin yap.

bu anlatim AllaTurkaa V.I.P. özel bölümündendir umarim buraya aktardigim icin beni o bölümden cikarmazlar :P
ZenNube belirtilen dosyaları ekledi:

• Özel mesaj gönder

931

Tuesday, 25.10.2011, 23:34

Flatcast Port Açmak

Çok Teşekkür ederim ZenNube hanım. Yarın deneyeceğim inşallah olur diye düşünüyorum, buradanda cevap yazarım. Son cümleniz için ise, öyle bir şey söz konusu olursa üzülürüm. :(

• Özel mesaj gönder

932

Wednesday, 26.10.2011, 19:25

benim modemim smartnet bi türlü port acamıyorum pek anlamıyorumda bunlardan yardım edermisiniz.

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

933

Wednesday, 26.10.2011, 20:02

ayberktugay,
daha önce açtığınız başlığın içinde masum masum s.modumuz size yanıt vermişti...açtığınız başlıkları takip ederseniz eğer cevapları görebilirsiniz...
buyrun burdan bakabilirsiniz >>>> Bloga girince Radyo gelmiyor.

• Özel mesaj gönder

934

Thursday, 27.10.2011, 12:34

ayberktugay,
daha önce açtığınız başlığın içinde masum masum s.modumuz size yanıt vermişti...açtığınız başlıkları takip ederseniz eğer cevapları görebilirsiniz...
buyrun burdan bakabilirsiniz >>>> Bloga girince Radyo gelmiyor.
tamam modumda ben onu yaptım.Oradaki adrese girmiyor.Denedim internettende araştırdım olmadi.

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

935

Thursday, 27.10.2011, 14:33

giremediginiz yer neresi ? kendi radyonuzmu
yayindayken dinleyici olarak girmeye calismadiginizdan emin olun

• Özel mesaj gönder

936

Thursday, 27.10.2011, 15:21

yok 198.162 mi ne o varya ona giremiyorum

Melye

Yönetici

• "Melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

937

Thursday, 27.10.2011, 15:54

iyide ordaki cümleye dikkat ederseniz örnek veriyor size...o sizin ip demiyorki:S modeminizin ip sini girin diyor...
kendi modeminizin ip sini gireceksiniz tarayıcınıza...

• Özel mesaj gönder

938

Thursday, 27.10.2011, 15:56

tamam işte girmiyor girdim onu

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

939

Thursday, 27.10.2011, 16:38

tamam işte girmiyor girdim onu

@ayberktugay,

internet'e ilk baglanmak istediginizde bu modem araciligi ile, bir sekilde baglanip kurulumu yapmis olmalisiniz. Eger bunu sizin yerinize hizmet veren bir kurulum/kisi yaptiysa, yinede el kitapciginiz olmali modeminizle ilgili. Olmadi modem kutunuzun arka tarafina bakin. Belki bilgiler orda yaziyordur.
Belkide internet tarayiciniza bilgileri yazarken hata yapiyorsunuz.
Masum arkadasimizin verdigi link'teki resimli anlatima dikkatle bakip, tekrar denemenizi tavsiye ediyorum.

• "tutkuum fm" bir erkek

• Özel mesaj gönder

940

Sunday, 11.12.2011, 03:12

port acamıyorum

arkadaslar port acmakta sorun yasıyorum airties RT-205 modem kullanıyorum id sabitledim sanırım nat yöneticisınden sonrasını bulamıyorum forumda yardımcı olurmusunuz .....