Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

TEİON

Acemi

• Özel mesaj gönder

101

Tuesday, 4.09.2007, 14:46

buyrun arkadaslar resim burda

AsLi_75

Stajyer

• "AsLi_75" bir kadın

• Özel mesaj gönder

102

Tuesday, 4.09.2007, 15:02

daha kücük yapamadinmi resmi??

cözüm burda -->
kim kimden yardim istiyor anlamadim :roll:

TEİON

Acemi

• Özel mesaj gönder

103

Thursday, 6.09.2007, 10:13

ARKADASLAR adam gibi biri yarıdm etsin lütfen yaaa

sizlerin dedigi gibi gelmiyor modem şifresini istiyor gırıyorum bu sayfa geliyor karsıma nasıl port acacam:S??

resim işte buyrun

• "AllaTurkaa" bir erkek
  • Konuyu başlatan "AllaTurkaa"

• Özel mesaj gönder

104

Thursday, 6.09.2007, 11:33

TEİON, güvenlik bölümünde olabilir...

Alıntı

ARKADASLAR adam gibi biri yarıdm etsin lütfen yaaa

nasil yardim edebiliriz sence, modem senin önünde...
aynisi bende olsa... adam gibi yardim ederdim ;)

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

105

Thursday, 6.09.2007, 21:39

TEİON, AG yaziyorya sol tarafta üstte orasini tikla NAT falan gibi bisey cikar yaw kurcala biraz, UDP PORT ? valla bence kurcala hepsini bi tikla UDP yazan bi yer görürsen kacirma 40123 yaz UDP tikla sabit IP numarani gir bitti insallah ha gayret :D

AG=NETZWERK olmuyomuydu AllaTurkaa ??? bence AG tiklasin :blink1:

• Özel mesaj gönder

106

Thursday, 13.09.2007, 22:31

slm arkadaşlar valla saolun ama benimde bi sorunum var

arkadaşlar eger yardımcı olursanız sevinirim ben komşu ile beraber kullanıyorum modemi tabi modeme ulaşamayınca sizin vermiş oldugunuz bilgileri yazamıyorum başka yolu yokmu bu port acmanın benim radyomada giremiyor dinliyiciler anca dedginiz gibi neti çok hızlı olan girebiliyor o çıkınca hepsi düşüyor bi türlü cözemedim başka yolu varsa bana meil atamanız mümkünmü edit@hotmail.com şimdiden hepinize tşk bu arada virüs koruyucu engelleye bilirmi normalde diyer arkadaşın radyosunda dijilik yaparken herkez girebiliyor benim pc demi problem acaba güvenlik duvarındaki flatcast portunu açtım ama yine eksi benim stanix

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

107

Friday, 14.09.2007, 12:25

guvendik, modeme ulasamiyorsan port'u komsun senin icin acabilir..ip sabitlestir ve komsuna sabit ip numarani söyledikten sonra o modeme girsin ve port'u senin sabit ip numarana acsin olmazmi ?

FATIH

Stajyer

• Özel mesaj gönder

108

Monday, 17.09.2007, 00:56

PORT ACILDI FAKAT ....

Selam arkadaslar;ben söylenın gıbı uygulamalı sayfadan bakarak port ve butun ayarlarımı dedıgınız gıbı actım fakat yayınıma bazı kısıler olmadan onlar gırmeden kımse gıremıyor ıkıncısı ıse;port ayarlarını acınca ıstatıcs +! veya ıstatıcs -! gbı bır ısarette yok sadece ıstatıcs yazıyor.lutfen bana yardım edın ınanın bu sorunlar yuzunden dj lık yapmam ıcın arkadaslar ısrar ettı sımdıde mahcup oluyorum.yemın ederım depresyona gırdım.ılac tedavısıne basladım.verecegınız cevap ıcın sımdıden hepınıze cok ama cok tesekkur ederım sayın yetkılılere ıyı calısmalar dılıyorum...

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

109

Monday, 17.09.2007, 01:10

@Fatih

Alıntı

Selam arkadaslar;ben söylenın gıbı uygulamalı sayfadan bakarak port ve butun ayarlarımı dedıgınız gıbı actım fakat yayınıma bazı kısıler olmadan onlar gırmeden kımse gıremıyor

Eger Portlari dogru acdiysan (yönlerdiysen) düzenli bir yayin yapabilmek icin ,bazi kisilerin radyoya girmesine gerek yok!

Alıntı

port ayarlarını acınca ıstatıcs +! veya ıstatıcs -! gbı bır ısarette yok

Flatcast 4.16 sürümünü kullaniyorsaniz Mapping + veya Mapping - yazar.

Bilgisayarina sabit bir IP verdinmi?
Modemde UDP 40123 portunu bu IP ye yönlendirdinmi?

FATIH

Stajyer

• Özel mesaj gönder

110

Monday, 17.09.2007, 06:05

istatics--port

Sayın Yetkılı,sızı tekrardan rahatsız ettım kusura bakmayın söylenılen sekılde port acmak ıcın ayarları actımip numara mı bılmıyordum ılk önce baslattan ıstenılen gıbı komutu gırerek ögrendım ve gerekenlerı yaptım suan yayını almadım ama dınleyıcı olarak eskı bır versıyonlu bır radyoya gırdım.orada ıstatıstics +- yazıyor bu sekılde bunu anlamı nedır neyı nerede eksık veya yalnıs yaptım.?..bır de yönlendirme yaparken 192.168.1.1 ve oradan Edip Details ten girerek gerekenleri yaptım yalnız kafama takılan örnekte oldugu gıbı mı doldurmam gerekıyordu.orada 1 den 12 ye kadar bir lıste acıldı ve hepsı sıfırdı start port no altına 40123,end port no.altına 40123 ip adress yazan yere adresımı yazdım dıgerlerı bostu onun bır sakıncası var mı sızce hepsını ok leyıp dosyalrı kapadım sızce sorun nerede kusura bakmayın bıraz pc konusunda cahılım :cry: sızın vaktınızı aldım bana vakıt ayırdıgınız ıcın sımdıden sıze tesekkur ederım.. saygı ve sevgılerımle.

Aylion

Orta Düzey

• "Aylion" bir kadın

• Özel mesaj gönder

111

Monday, 17.09.2007, 08:18

günaydin FATIH,

eski sürümlü radyolarda dinleyici statistigi dogru degil! arti olsada - gösterir erksi olsada - gösterir!

4.16 kullanan radyolara dinleyici olarak gir sag secenekle statistics i sec ve THIS PC nin arkasinda yazan + veya - portunun acik olup olmadigini gösterir!

startport 40123 endport 40123 ip adresede 192.168.1.2 yaz
cünkü 192.168.1.1 modemin IP si olmali

• Özel mesaj gönder

112

Monday, 17.09.2007, 18:53

Alıntı sahibi ""AllaTurkaa""

@ ladykiller, 5. resimdeki ayarlari yaptinmi??
yani sabit bir IP aldinmi?

yanilmiyorsam sende almanca windows xp var.

´bunlari bir uygula

start >> alle programme >> zubehör >> eingabeforderung simdi siyah bir pencere acilir, icini ipconfig/all yaz ve enter tusuna tikla.

resimli anlatimi dogru uyguladiysan 5 pencerede verdigin ayarlari tekrar görmelisin.

IP-adresse......192.168.1.2
subnetzmaske..... 255.255.255.0
standartgetaway..... 192.168.1.1

IP-adresse......192.168.1.2 <- bu ip sabit olmali, yani bilgisayari acip kapadiginda degismemeli. yoksa modemin 40123 portundan gelen paketleri nere gönderecegini bilemez...

herseyı uyguladım mapıng + ısaretı war
gene kımse yayınıma gıremıyor :(:( pcyı fazlada kasmıyorum gene olmuyor yardım pls pls :(:(:(

*meltem*

Stajyer

• Özel mesaj gönder

113

Monday, 17.09.2007, 19:01

bir link biraksayn bakardi ilgili arkadaslar :D
Acaba gercekten mi girilmiyor merak ettim simdi :blink1:

• Özel mesaj gönder

114

Monday, 17.09.2007, 19:58

WALLA ARKADAS YALAN SOYLICEK HALIM YOK
SADECE BAGLANTISI YUKSEK BIRISI GELDIGI ZAMAN DIGER KISILERDE GELEBILIYOR MAPING DEDINIZ ODA + EE NEDEN OLMUYOR HERSEY NORMALSE ???:(:(:(:(

radyoo

Stajyer

• "radyoo" bir erkek

• Özel mesaj gönder

115

Monday, 17.09.2007, 21:07

BRINDAR!!,
yayin kaliteni 128 kbit/s den 64 kbit/s düsür

sonra burda --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=1770 yazanlarida bir oku!

/_@Yb@Rs_?

Stajyer

• Özel mesaj gönder

116

Tuesday, 18.09.2007, 11:01

abi ben ip adresınee gırıs yaptıgımda karsima bu foto çıkıyo ordan nat yazan yeri buluyorum böyle bı sayfadaha acılıyo ordan gerısını yapamadım yardımcı olursanız sevınırım

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

117

Tuesday, 18.09.2007, 12:32

/_@Yb@Rs_?, zannedersem solda NAT yazan alt basligi tiklamalisin, karsina TCP ve UDP Port numarasini ve IP numarasini yazabilecegin bir bölüm cikmali (insallah) orayada UDP PORT 40123 ve sabitlestirdigin IP numarani girmelisin...kolay gelsin

/_@Yb@Rs_?

Stajyer

• Özel mesaj gönder

118

Tuesday, 18.09.2007, 13:29

evet oraya bastım ama karsımaa resımdeki sayfaa çıkıyo

/_@Yb@Rs_?

Stajyer

• Özel mesaj gönder

119

Tuesday, 18.09.2007, 13:35

nat ta bastıgım daa yukardakı resımde göruldugu gıbı alttaki yazılar çıkıyo ama ip adresını yazma yerı cıkmıyoo ne yapacagımı anlamadım

TCP Idle Timeout(sec):
TCP Close Wait(sec):
TCP Def Timeout(sec):
UDP Timeout(sec):
ICMP Timeout(sec):
GRE Timeout(sec):
ESP Timeout(sec):
Default Nat Age(sec):

i-rem

Profesyonel

• "i-rem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

120

Tuesday, 18.09.2007, 13:45

/_@Yb@Rs_?, burasi varmak istedigin yer degil ama ama bak ben olsam her yeri bi tiklarim elbet TCP/UDP PORT ve IP yazabilecegin bir yer cikiyordur...her modemin sayfasi farkli..modem senin önünde kurcala biraz ;)