Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "AllaTurkaa" bir erkek
  • Konuyu başlatan "AllaTurkaa"

• Özel mesaj gönder

1

Sunday, 6.05.2007, 09:24

Flatcast icin Port Acmak

Evet arkadaslar Flatcast radyosu kurmasi cok basit,
fakat sorunsuz bir yayin yapmasi okadar basit degil.

Bunun icin Djlerin modemindeki UDP 40123 portu acilmasi gerekiyor.
Gerekip veya gerekmedigini nasil kontrol edebiliriz?

Yayin yaparken Expert Mode gecin , chat penceresinin üzerine giderek sag secenek ile show statistics tiklayin.
Ufak bir bencere acilir. (assagdaki resme bak)

Eger yukarda Statistics +! yaziyorsa hic bir sorununuz yok demektir.

fakat Statistics -! yaziyorsa ya portlariniz acik degil yada bilgisayarinizda olan bir Firewall Flatcasti engelliyor.

bunun sonuclari ise:
[list]- Yayini bir baska dje devretmek nerdeyse imkansiz
- Dinleyiciler radyoya giremez, yada SIK SIK radyodan düser ( No Free Stream Entry Point )
- Ses kesintileri olabilir
- Dinleyici olarak ( YOUR FIREWALL BLOCKED ACCESS ) karsilasa bilirsiniz.[/list]

yapmaniz gerekenler:

1. Bilgisayariniza sabit bir TCP/IP vermek
Eger hic bir ayar yapmadiysaniz genelde her bilgisayari actiginizda yeni bir IP alirsiniz ( dikkat Internet IP ile karistirmayin)
Önce bunu degistirmeniz gerek, sabit bir IP yapalim!

Benim Windows XP almanca, yaptigim resimlerden yardim alin!

1. Önce Arbeitsplatz (bilgisayariniz olmali) 2 kire tiklayin (2. pencere acilir)
2. Netwerkumgebung üzerine giderek sag secenek ile ayrintilara girin (3. Pencere acilir)
3. Internete girmek icin kullandiginiz Netwerk kartinin üzerine gidin ve sag secenekle ayrintilarina girin. (4. ufak pencere acilir)

4. Fare ile Internetprotokoll (tcp/IP) isaretleyin ve Eigenschaften tiklayin ( 5. Pencere acilir)
5. genelde bos bir pencere olmali, gerekli bilgileri doldurun.

[list]Subnetzmaske B= 255.255.255.0
Standartgeteway ve Bevorzugter DNS server C ve D = 192.168.1.1 bu modeminizin IP si degisik olabilir 192.168.0.1 veya 192.168.2.1 modem ayarlarina bagli (modem paneline girerken verdiginiz link)
IP- Adresse A= 192.168.1.2 bunu siz secin son sayi 2-244 arasi olabilir. ilk sayilar modeminizin IP sine bagli olmali. yani modemin IP si 101.162.0.1 ise ozaman bilgisayarinizin IP sini 101.162.0.2 yapin.[/list]

OK tikla ve pencereleri kapat.

Bilgi sayarinizdaki islem tamamlanmisdir, bizim örnek olarak yaptigimiz IP sabit olaral 192.168.1.2 kalacakdir.

Bu bölümü malesef bircok arkadasimiz atlatiyor, statistics de + cikmasi icin bilgisayarimiza mecburen sabit bir IP vermeliyiz!

yukardaki anlatimin ufak bir .avi videosunu hazirladim

tikla :burda:

Simdi modem ayarlarini yapmamiz gerek, her modemin menüsü degisik oldugundan (ayni cep telefonlari gibi) bu bölümü pek aciklamiyacam.

Önce Internet Explorer nin (firefox veya bir baskasida olabilir) adres cubuguna Modeminizin IP sini yazin. 192.168.1.1 ve menüye giris yapin.

Flatcast icin acmaniz gereken Port UDP 40123 bunu kendi bilgisayariniza (192.168.1.2) yönlendirmeniz gerekiyor .

Başlat>>Tüm programlar>>Donatılar>> Komut Sistemi >> Açılan siyah pencereye ipconfig/all yaz ve enter e bas
Açılan komutlardan ip adresini görebilirsin ;)

her modemin menüsü degisik olsada, islemler birbirine benzer.

bu linkte --> http://www.tcpsecurity.com/doc/adsl/portacmak.html baska modemler icinde örnek var .

koture

Acemi

• Özel mesaj gönder

2

Sunday, 6.05.2007, 09:42

Çok Süper Bi Paylaşım...

3

Sunday, 6.05.2007, 11:08

Abim Emegine saglık.Umarım arkadaslar bundan sonra sorun yasamazlar...

birhat

Acemi

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 6.05.2007, 18:06

yaw benim modem everst sg 1200 ben bir türrlü bulamadım ve ben açamadım portları bana yardımcı olun ltf arkadaşlar

• Özel mesaj gönder

5

Wednesday, 9.05.2007, 19:39

LÜTFEN YARDIM BENIM MODEM IM ( U.S.ROBOTICS ) wireless

SELAM BENIM MODEM IM ( U.S.ROBOTICS ) wireless laptop ta kullaniyorum o verdiginiz islemi nasil yapabilirim yardimci olurmusunuz cünkü yayini verirken diger dj arkadasim alamiyor tskler basarilar

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 20.05.2007, 18:27

Herzaman Yayindayiz

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Sunday, 20.05.2007, 18:33

arkadaslar her modemin kendine göre degisk ayari var,
cogunlukla satin aldiginizda yaninda bir kullanma klavuzu olur.
yada o markanin bir internet sayfasi olur.

size bir örnek:

benimde dedemden miras kalma bir Siemens S1 cep telefonum var,
bununla nasil kisa mesaj yazabilirim?

siz bana yardimci olun, bende size yardim edeyim :e142:

birde bunu dene http://www.google.com/search?hl=de&q=+Pikatel+quartet+port+acmak&meta=

esat

Acemi

• Özel mesaj gönder

8

Sunday, 20.05.2007, 19:01

gercekten güzel faydalı paylaşım teşekkürler

narslan

Stajyer

• "narslan" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 21.05.2007, 03:05

Çok güzel bir anlatım,bu işlemleri gerçekleştircek olanların da epey bilgisi olmalı.

• Özel mesaj gönder

10

Thursday, 24.05.2007, 23:43

arkadasım ben yayındaykan STATISTICS BAZEN +(ARTI) BAZENDE - (EKSİ) OLDUGUNU GÖRÜYORUM Benim port acıkmı kapalımı anlayamadım.

11

Thursday, 24.05.2007, 23:45

+ ise sorun yok - ise acman gerekli

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

12

Thursday, 24.05.2007, 23:55

Alıntı sahibi ""syildirim_1412""

arkadasım ben yayındaykan STATISTICS BAZEN +(ARTI) BAZENDE - (EKSİ) OLDUGUNU GÖRÜYORUM Benim port acıkmı kapalımı anlayamadım.

resme dikkatli bir bak

+! artinin yanida bu--> ! isarette olmali ve version (sürüm) numarasi FlatProducer V4.15.21 Dec 5 2006 olmali.

sende eski sürümde olabilir..

bu linke --> http://www.allaturkaa.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=1669 bak

ladykiller

Orta Düzey

• "ladykiller" bir erkek

• Özel mesaj gönder

13

Friday, 25.05.2007, 14:21

Selam iyi günler allaturka ekibi ve burada olan bütün arkadaslara. Bu port meselesini bendede ayarlamaya ugrastim ve aynen Allaturka Admin arkadasimin göstergidi örnekte gibi yaptim ama ne yazikki acip kapatip bakakiyorum Statsistik halen yine - eksi gösteriyor!!! Sunu bilmek istiyorun halen daha neyi yanlis yapiyorum? Bana bu konuda yardimci olursaniz cok Sevinirim saygilarimla Dj Askdagi

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

14

Friday, 25.05.2007, 14:39

ladykiller, baslikdaki anlatim Hardware Firewall lar icin gecerli
yani Adsl Modem (router) Portu aciyorsun ve bilgisayara yönlendiriyorsun!

bazi kisiler ayrica Software Firewall da kullaniyor, Zonealarm, Norton Internet Security, KasperSky Internet security vs vs. bunlardada portlari acmaniz gerek!

ladykiller

Orta Düzey

• "ladykiller" bir erkek

• Özel mesaj gönder

15

Friday, 25.05.2007, 15:27

Ceren, Selam ceren ilgin icin cok Tessekkür ederim,
bende Avira Antivir var onu nasil yapmak gerek o zaman? bunun portunu nerden bulabilirim? Veya bu Adsl portunu nasil bulabilirim?

Ceren

Orta Düzey

• "Ceren" bir kadın

• Özel mesaj gönder

16

Friday, 25.05.2007, 15:43

Alıntı

Adsl portunu nasil bulabilirim?

Haangi marka modemi kullaniyorsun, önce onu bilmen gerek!
D-link, FritzBox, ZyXel, Netgear, Lancom vs.vs. sonra bunlarin internet sayfalarina girip nasil portlarin acildigini ögrenecen.

Alıntı

bende Avira Antivir var onu nasil yapmak gerek

Avira Antivir güvenliklerinde Premium Security Suite haric firewall yok,
eger ücretsiz olan classici kullaniyorsan antivirde port acmana gerek yok.

listeye bak --> http://www.free-av.de/

ladykiller

Orta Düzey

• "ladykiller" bir erkek

• Özel mesaj gönder

17

Friday, 25.05.2007, 16:01

evet ZyXel kullaniyorum Sayfasina girdim ve portunu ayarladim adminin o örnekte gösterdigi gibi ama ne yazikki dahada - eksi gösteriyor ve daha da ne ayar yapicagim bilmiyorum? ama Pc nin kendi Firewall war baska bisey yok neden olmadi daha anlamadim ama Yardimin ve ilgin icin cok Tessekkür ederim

• "AllaTurkaa" bir erkek

• Özel mesaj gönder

18

Friday, 25.05.2007, 18:24

@ ladykiller, 5. resimdeki ayarlari yaptinmi??
yani sabit bir IP aldinmi?

yanilmiyorsam sende almanca windows xp var.

´bunlari bir uygula

start >> alle programme >> zubehör >> eingabeforderung simdi siyah bir pencere acilir, icini ipconfig/all yaz ve enter tusuna tikla.

resimli anlatimi dogru uyguladiysan 5 pencerede verdigin ayarlari tekrar görmelisin.

IP-adresse......192.168.1.2
subnetzmaske..... 255.255.255.0
standartgetaway..... 192.168.1.1

IP-adresse......192.168.1.2 <- bu ip sabit olmali, yani bilgisayari acip kapadiginda degismemeli. yoksa modemin 40123 portundan gelen paketleri nere gönderecegini bilemez...

ladykiller

Orta Düzey

• "ladykiller" bir erkek

• Özel mesaj gönder

19

Saturday, 26.05.2007, 10:41

AllaTurkaa, Selam Alla Turka ekibine ve bütün Dostlara!! özellikle Administrator, e Sagolun sayenizde Port tumu Kura bildim!! Gercekten size Her zamanki gibi devamli Basarilar dilerim!!! Saygilarimla....Dj Askdagi...Bana bundan sonra ne Düser sadece sunu diye bilirim Kralsin Alla Turka ve ekibi ve diger Arkadaslar :up: :up: :up:

By_Guven

Stajyer

• "By_Guven" bir erkek

• Özel mesaj gönder

20

Wednesday, 6.06.2007, 16:46

ya kardes bendede senin modemin aynısı var dedini aynen yaptım ama istatistik hala eksi görünüyor ve yayın actımda kimse giremiyor baska ne olabilir