Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Seninki1314

Orta Düzey

• "Seninki1314" bir erkek
  • Konuyu başlatan "Seninki1314"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 10.04.2010, 15:31

MSN Acilmiyor/Donuyor, Ne Yapmaliyim?

Ilk olarak MSN i Bilgisayar'dan tamamen silmemiz lazim...

Bunun icin önce Saatin yanindaki MSN iconina sag tiklayip "kapat" diyoruz

Ardindan "Start"a basip "Calistir" secenegini seciyoruz

acilan ekrana "control appwiz.cpl" yaziyoruz (tirnaklari kullanmiyoruz) ve "OK" diyoruz..

bunlari yaptikdan sonra "Start -> Ayarlar -> Denetim Masasi -> Program Ekle/Kaldir"
sayfasina geciyoruz ve listeden "Windows Live Essentials" yada "Windows Live Messenger"
secip "Kaldir" diyoruz..

Ikinci islemde Temporary Dosyalari silecegiz..

bunu Yapmak icin yeniden "Start"a basip "Calistir" secenegini seciyoruz ve acilan ekrana
"cleanmgr" yazip "OK" diyoruz..

(Eger Sürücünüzü bircok Parcaya Böldügüseniz "C:" Sürücüsünü secip "OK" diyoruz)

acilan yeni ekrandan hangi dosyalari silecegimizi seciyoruz..
Sirf asagada siraladigim Dosya isimlerinde Kanca olmasina dikkat edin..

- Downloaded Program Files
- Temporary Internet Files
- Temporary files
- Temporary Offline Files
- Offline Files

Kancalari Taktiktan sonra iki kere "OK"e basip Dosyalari silin..

Eger Dosyalari silmekte herhangi bir Sorun yasarsaniz Asagadaki Anlatdigim sekildede deniyebilirsiniz..

Windows Live Messenger'in cache dosyalarini silmek..

Bu sefer "Start Buttonuna Sag Tikliyoruz" ve "Tüm Kullanicilari Arastir" secenegini seciyoruz..
Acilan Dosyanin üst menüsünde "Araclar" seceneginden "Klasör Secenekleri"ni seciyoruz ve
kücük bi ekran aciliyor

O acilan Ekranda "Görünüm" sekmesine geciyoruz ve "Gelismis Ayarlar" kisminda "Gizli Dosya ve
Klasörleri göster
" secenegini secip "Uygula" diyoruz

Ekrani kapatmak icin "OK"e tikliyoruz

Simdi Asagada Not ettigim Dosyalari görüntüleyebiliyoruz ve Siliyoruz :)
Silmek icin yine "Start"a basip "Calistir" diyoruz ve acilan ekrana asagadaki kisayollari tek tek
girip belirtilmis dosyalari siliyoruz..

Kisayollar:
- %USERPROFILE%\Application Data\Microsoft\ (silinecek Dosya "IdentityCRL" )
- %ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\ (silinecek Dosya "IdentityCRL" )
- %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Microsoft\ (silinecek Dosya "Windows Live Contacts" )
- %USERPROFILE%\ (silinecek Dosya "Contacts" )
(almanca Windows kullananlar Application Data yerine Anwendungsdaten yazmali)

ve Son olarak MSN Registry Keylerini siliyoruz..

Dikkat! bu islemi yaparken ayni anlatildigi gibi uygulayin ve yanlis bir dosya silmeyin!!

Yeniden "Start"a basip "Calistir" diyoruz.. Acilan ekrana "CMD" yaziyoruz Siyah bi ekran aciliyor ve oraya
asagada belirtilen komutlari tek tek giriyoruz ve Entere basip siliyoruz silinmesi gereken dosyalari siliyoruz..

- REG DELETE "HKLM\Software\Microsoft\Windows Live\Messenger' /f
- REG DELETE HKLM\Software\Microsoft\MSNMessenger /f
- REG DELETE HKCU\Software\Microsoft\MSNMessenger /f
- REG DELETE "HKCU\Software\Microsoft\Windows Live\Communications Clients\Shared" /f
- REG DELETE HKCU\Software\Microsoft\IdentityCRL /f
(bulunamayan dosyalar olur ise önemli degil siradakine gecip devam edin)

Türkce Anlatimlarim bayaga bi zayifdir.. umarim yinede Yardimci olabilmisimdir.. ;)

Bu mesaj 3 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (10.04.2010, 15:53)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 10.04.2010, 15:40

eline saglik Seninki1314 faydali bilgi icin tesekkurler..

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

3

Sunday, 2.05.2010, 22:28

burda yazanları aynı şekilde tek tek uyguladım bittikten sonra msn tekrar indirdim yükledim...bu sefer sürekli o yeşil tiper döndü durdu çok sonra yine o Windows Live Communications Platform bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz. yazısı çıktı ama msn hiç açılmadı dönmeye devam etti off :(
yanlış bişelerimi sildim diecem ama tek tek çok güzel anlatmışsın uyguladım aynılarını...
en iisi bu pc atiim ben yoksa bu akşam sıyırcam kafayı :D

4

Sunday, 2.05.2010, 23:21

Daha önce sorunsuz bağlanıyor muydun?

Eğer hiç açılmıyor ve bir dosya silinmişse yanlışlıkla. Windows cd sini takıp onar seçeneğini kullanabilirsin.

Tabi bu dediğim en son çare ;)

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 2.05.2010, 23:30

eet bağlanıyordum...bi süredir msn e kimseyi ekleyemiyordum ve ekleyenlerinde ekleme talebi gelmiyordu bana...
bu nedenle hatta burdada geçen akşam konu açtım...neyse...orda onur un söylediğini bugun yaptım...sonra msn tekrar yükledim...bu sefer platform hatasi dediğim hatayı verdi..o hata ekranı gelince eğer ellemessem msn yazışıom v.s..kapatınca msn de kapanıyor...
bu seferde bu konuda yazanları yaptım tek tek...şimdi msn tekrar yükledim...adresimi şifremi giriyorum uzun süre dönüyor dönerken yine platform hatası çıkıyor ama msn im açılmıyor dönmeye devam ediyor...
windows cd si falan bölümünü ben zor yaparım :D işyerimdede aynı sorun var msn de...burdaki gitti onu ellemiyeyim bari :D

• "A-K-R-E-P" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Sunday, 2.05.2010, 23:56

hatayı aldıgın(ekleme ve ıleti sorunu yasadigin) zamana pc yı gerı yuklemeyı dene

baska msn adresını ac ekleme sorunu baska adresınde oluyormu dene

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "A-K-R-E-P" (3.05.2010, 00:02)

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 3.05.2010, 00:00

sistem geri yüklemesi denilem şeyimi yapiim...onu bi arkadaş daha söledi pek anlamam nasıl olur ama...onu nerden baksan bi ay öncesine yüklemem lazım galiba...bide evraklarım falan gidermi onu yaparsam...yani pc de kayıtlı olan şeyler...o tarihten sonra indirdiklerim v.s.

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 3.05.2010, 00:23

başka adres olayınıda denemiştim eet ondada oluyor aynı sorun...
zaten şu anda msn hiç açılmıyor :D

• "A-K-R-E-P" bir erkek

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 3.05.2010, 21:06

msn kullanma saten :D

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Monday, 3.05.2010, 22:18