Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "Orhan Turan"

• Özel mesaj gönder

1

Wednesday, 14.04.2010, 13:28

Sorun Yaşıyorum

Arkadaşlar merhaba

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Yaşadığım sorun şu

Radyo kayıt bilgilerini girdim. Edit bölümündeki Start Stream'dan panel de açıldı. Pamnelde bilgisayardan şarkı atıyorum ancak ses çıkmıyor. Daha sonra e-maille gelen kodu internet siteme koydum. (Ana sayfaya değil) net uzantılı sitede de sadece radyonun info bilgileri göründü. Yani ordan da dinlenmiyor. Nolur biri yardım etsin

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Wednesday, 14.04.2010, 13:44

bahsettigini iki farkli sorun, birisi radyodan ses gelmemesi digeri ise sitenizdeki kodlar ile alakali,

sesle ilgili sorunu daha acik sekilde aciklamaniz gerekiyor, yardimci olabilmemiz icin.
Oncelikle sitenizin sorununu halletmelisiniz, bunun icinde sitenizde bir index ihtiyaciniz var, Indexleri BURDAN bulabilirsiniz.
Hazir indexi sitenize yukleyin ve index kodlari icinde bulunan asagidakine benzer ( e-posta ile gelen kodun aynisi ) kodlari bulun ve XXXX olan yere kendi radyonuzun sid numarasini ekleyin.

Kaynak kod

1
<iframe width="801" scrolling="no" height="601" src="http://www.flatcast.com/de/Player.aspx?sid=XXXX" name="I1"> </iframe>

• Özel mesaj gönder

3

Wednesday, 14.04.2010, 15:31

Cevabın için çok teşekkür ederim ama yapamadım. MSN den bana yardımcı olabilir misin

• Özel mesaj gönder

4

Wednesday, 14.04.2010, 15:33

msn den yada ozelden yardimci olmuyoruz malesef, forumda ilgili bolume bakin konulara goz atin, ogrenip yapabilirsiniz..

5

Wednesday, 14.04.2010, 15:38

Önce Designe Tools dan bir tema seç. Sonra Mixer e at şarkını. Sen nereye atıyorsun şarkıyı da çalmıyor?

Yine çalmazsa ses çubuğuna maus un sağ tarafı ile tıklayıp Dj Mixer seçeneğinin işaretli olup olmadığını kontrol et.

O da olmazsa ses kartının sürücüsünü yeniden yükle.

--------------------------------------------------------------------------

Flatcast kodlarını nasıl anasayfana eklemedin? O kodları bir word pad sayfasına ekle. Sayfanın uzantısını .txt den . html olarak değiştir ve sunucuna gönder.

Nasıl bir siten var?

Öncelikle biraz bilgi ver ki arkadaşlar daha kolay yardım edebilsinler.

• Özel mesaj gönder

6

Wednesday, 14.04.2010, 15:40

Hayır yaşadığım sorunu fotoğraflı olarak burdan alatacağım ama fotoğraf ekleyemiyorum. Komutla fotoğraf eklemeyi bilmiyorum. Bunun pratik bir yöntemi yok mu

• Özel mesaj gönder

7

Wednesday, 14.04.2010, 15:45

Orhan, ozelden yardimda bulunmuyoruz..

Burdan nasil goruntu ekleyebileceginiz konusunda bilgi bulabilirsiniz..
eger bunu biliyorsaniz fotografi bir resim sitesine yukleyip linki buraya ekleyebilirsiniz vede sitenizin adresini de veriseniz bakma sansimiz olabilir..

• Özel mesaj gönder

8

Wednesday, 14.04.2010, 15:49

Tamam arkadaşlar fotoğrafları yükleyip link vererek anlatmaya çalışacağım. İlginiz beni bu siteye aşık etti gerçekten. Hepiniz çok iyisiniz. 15-20 dakikaya sorunumu net olarak anlatacağım

• Özel mesaj gönder

9

Wednesday, 14.04.2010, 16:06

1- Kurmak isrediğim radyonun adı Radyo İnsan... İşlemler bittikten sonra en son "Description" bölümündeki "Start Stream" butonuna bastım. Görüntüsü için:

2- Buradan DJ Mikserinin de bulunduğu kontrol paneline geldim. Ancak şarkıyı "Add" YAZAN yere tıklayıp aldığımda. Ses seda çıkmıyor. (Görüntüsü için

Bu arada PC'den ve netten diğer radyoları duyabiliyorum. Yani sesle ilgili sorunum yok.

Linkle ilgili bilgiye gelince... E-maille bana gelen linki kullandığım orhanturan.net adtesinin "Hakkımda" bölümüne ekledim. Eklediğimde sayfanın görüntüsü şöyleydi.

Bu işin altından kalkamadım. Forumda anlatılan video ve resimler zaten benim buraya kadar gelişimi anlatıyor. Ancak hiç bir arkadaş burdan sonrasıyla ilgili net cevap vermemeiş. Sanki bunu hiç beceremeyecek gibi hissediyorum kendimi.

Şimdiden teşekkürler.... Cevaplarınızı merakla bekliyorum

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Masum Masum" (14.04.2010, 16:22)

• Özel mesaj gönder

10

Wednesday, 14.04.2010, 16:13

İnternet siteme kod ekledim demiştim ya... Orda çıkan kutucukta şöyle bir uyarı var.

"You tried to receive a second stream or to receive your own stream. Sorry but that's not possible. In first case, please close the other stream window and try again. Streaming and listening at the same system is not possible"

• Özel mesaj gönder

11

Wednesday, 14.04.2010, 16:18

Orhan, resimlerin hepsi tamamen normal
ama son resimde asil sorunuzun cevabi var, yani Flatcast yazan sitenizin gorunumunde, acikca You have tried to open second stream ( ikinci bir flatcats penceresi actiniz)
diyor, yani hem yayin aldiniz hemde dinleyici olarak girmissiniz, fakat flatcast uygulamasina hem yayinci hemde dinleyici olarak giremezsiniz.
radyonuzun adresini buraya eklerseniz gelip size sorun olmasigini gosterebilirim..

• Özel mesaj gönder

12

Wednesday, 14.04.2010, 16:38

radyonuza sid numarasini rulete ekleyerek geldim ama pc basinda yoktunuz sanirim ve sonrada radyo kapandi,
bana gore radyonuzda sorun yok,
eger ses gelmiyor ile sorununuz hala varsa yardimci olmaya calisiriz..

• Özel mesaj gönder

13

Wednesday, 14.04.2010, 16:51

Şu an mp3 attım duabiliyor musunuz

http://www.flatcast.info/VideoProducer.aspx?pk=1073196

• Özel mesaj gönder

14

Wednesday, 14.04.2010, 16:56

radyonuza yine geldim ama yine bakmiyorsunuz :huh: bu sekilde size nasil yardimci olabilirim?
radyoda hic ses duymadim bende, mp3'leri media playerden actiginizda ses geliyormu?

ayrica bu verdiginiz linkden kimse sizi dinleyemeye gelemez,
site adresiniz sart dinleyiciler icin..

inci-tanem

Stajyer

• "inci-tanem" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Thursday, 15.04.2010, 10:51

Bu arada PC'den ve netten diğer radyoları duyabiliyorum. Yani sesle ilgili sorunum yok.

yanlisin var, windows'un standart (yedek) ses driveri ile genelde herseyi duyabilirsin, fakat flatcast yayin icin bu konuda biraz hassaz, verici olarak calistigindan yedek driver cogunlukla yetmiyor. Seskartinin driverini güncelle, gerekirse seskartinin programinida yükle.
Alternatif cözüm olarak yayinda djmixer yerine, winamp veya windows mediaplayer'ide kullanabilirsin.