Giriş yapmadınız.

izmit41-fm

Stajyer

• Konuyu başlatan "izmit41-fm"

• Özel mesaj gönder

1

Saturday, 1.05.2010, 11:12

sambc icin vistada ses ayari

ARKADASLAR acil biri bana yardım etsin winap yada sambc gibi dj programlarla yayin yapamiyorum VISTA kullaniyorum XP de Oluyordu vistada olmuyor ayar lazimmiss bilen varsa bana yardimci olabilirmi winapi yayın aldıgımda mixer gibi kullanmak istiyorumm......... :thumbup:

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "(Masum)" (1.05.2010, 12:23)

Aylin

Stajyer

• "Aylin" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Saturday, 1.05.2010, 11:17

ayni xpde oldugu gibi, vistadada Flatcast dj mixer iptal ettikten sonra, senin duydugunu dinleyicilerinde duyuyor.
ses ayarlarinda streomix aktif etmeye unutma.

izmit41-fm

Stajyer

• Özel mesaj gönder

3

Saturday, 1.05.2010, 11:42

mixer

mixeri iptal ettimm ama ses gitmiyomus karsiyaa cok derinden gidiyomus bende ise ses sona kadar acik bu dedigin stromix nerde flatcasttami vistadamii böle bisey görmedim ben yardimcı olurmusunn biliyosan net olarak bastan yazarmisin deneyim bende tskler :thumbup:

• "A-K-R-E-P" bir erkek

• Özel mesaj gönder

4

Saturday, 1.05.2010, 12:20

BURDAN winap uzeri yayin acik bi sekilde anlatimi yapilmis burdaki bilgileri bakarak sorununuzu halledebilirsiniz.

izmit41-fm

Stajyer

• Özel mesaj gönder

5

Saturday, 1.05.2010, 13:12

arkadaslarr paylasımlarınızı denedim bir birrr bende sorun yok gibi hersey yerlı yerınde dedikleriniz gibi yaptim mixeri kaldirdim hersey normal bende amaa dinliyen arakadaslara radyoda ses cok derinden gidiyomus zor duyuyorlarmis bende bangir bangir calıyoooo baska neden yaparr arkadaslar vısta leptop bu kullandıgım programda mixer sambc bana yardımcı olurmusunuz paylasımlarınız baya ıyı bırazdaha aydınlatırsanız detaylı olacak galıbaaa beklıyorummm yardımlarınızııı :thumbup:

izmit41-fm

Stajyer

• Özel mesaj gönder

6

Saturday, 1.05.2010, 13:41

ARKADASLAR sorun vistadan yaptıgım ıcın hersey normal calısıyor ama karsı tarafa muzık gitmiyorr mik kapali benim sesim gidiyomus net bisekilde karsı tarafaa bu miki mıkrofonu kapatıp muzıgı acmak lazım ama hersey kapalı normal gorunuyor bende neden olabılır bu sımdıı sambc programı vıstaya göre nasıl ayarlayabılırım leptopa göre sizce neden yapabilir simdiye kadar olan paylasımları denedım yaptım sonuc aynıı farklı paylasımlarınızı beklıyorumm :thumbup:

(Masum)

Bilge

• "(Masum)" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Saturday, 1.05.2010, 14:02

bız flatcast konusunda yada flatcast dj mıxer konusunda sorularınıza hemen cevap verebılırız ama bu program hakkında bılgımız yok
aslında kullandıgınız program ne olursa olsun yapmanız gereken sadece ses ayarları duzenlemektır

googlede yeterı kadar bılgıde bulunuyor
buyrun o bılgılerden bırısı..

Öncelikle kulaklık ve mikrofon girişlerini ayırt edelim kırmızı olan mikrofon, yeşil olan ise kulaklık girişidir. lütfen önce bağlantılarımızın doğru olup olmadığını kontrol edelim. eğer doğruysa aşağıdaki işlemleri yapmaya devam edelim.

hoparlör üzerinde sağ tıklayıp kayıt aygıtlarını açınız. ve mikrofona konuşmaya başlayınız. eğer bir hareketlenme varsa mikrofonumuz calışıyodur. yoksa mikrofonunuzu kontrol etmenizi mmkünse başka bir pc de denemenizi öneririm. bir hareketlenme var fakat siz bunu duymuyorsanız hoparlörleriniz açınız hala duymuyosanız olmadığını düşünmeyin vistada mikrofondaki sesler hoparlöre verilmemiş olabilir mikrofon mute konumunda olabilir. öncelikle mute konumunu açıcaz.

hoparlör simgesinde sağ tuş yapıp kayıtttan yürütme seceneklerini açın

hoparlörler üzerinde sağ tuş yapın ve düzeylere gelin ordaki mikrofonun önünde kırmı işaret varsa açın. burası bu kadar ses hoparlörlerinizden gelmesi gerekiyor.

mikrofonunuz çalışıyo sesi zayıf olarak algılıyorsa mikrofon artırmayı ve mikrofon sesini açabiliriz. öncelikle kayıt aygıtlarına sonra mikrofon özeliklerine giriyoruz genel, özel, düzeyler diye sekmeler var özelde mikrofon artırmaya tıklıyoruz. ön panel mikrofon girişini kulanıyorsak front panelide işaretlememiz gerekecek unutmayın arka girişi kulanıyorsak front panel işaretli olmıyacak. düzeyde ise mikrofon sesini açabiliriz.

sesin kalitesinide gelişmiş sekmesine tıklıyoruz ve cd kalitesini seçili olması gerekmektedir. ne çok hassas ne gürültülü bi ses alımı yapar bu şekilde.

deneme yapmak için vistanın ses kaydedicisini kulanmanızı tavsiye ederim.

Not: alıntıdır

izmit41-fm

Stajyer

• Özel mesaj gönder

8

Saturday, 1.05.2010, 18:20

paylasimlarınız icin tskler arkadaslar ne yaptıysam basaramadım sorun bende baska seyden kaynaklasıyor sanırımmsizin bitun paylasımlarınızıı uyguladım ama yine olmadı bende anlamadım gittii herhalde vistadan xp döncem galibaa sorun duzelecekk:)))

9

Monday, 3.05.2010, 22:53

izmit41-fm

hemen üst resimde stereo karışımı görceksin ordaki goruntu sende soluk ise sağ tıklayıp aktif et demelisin vistadaki ayar aynen resimde görüldüğügibidir

ordaki resme ulaşabilmek için pc nizin en sağ alt köşesinde beyaz renkte hoparlor ikonu var ona sağ tıklayın kayıt ayygıtları çıkcak tıklarsanız yukarıdaki ekranın aynısı gelcektir karşınıza