Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• "panter42" bir erkek
  • Konuyu başlatan "panter42"

• Özel mesaj gönder

1

Monday, 3.05.2010, 02:02

Port Sorunu Yardım

Merhaba Arkadaşlar.....

Değerli arkadaşlar uzun zamandan beri flatcast radyo yayını yapmayatım.birçok radyom var ,bir port sorunum meydana geldi. portum açık olduğu halde kapalı gözüküyor,tüm port ayarlarını ve güvenlik ayarlarını yaptığımız halde port ayarımız halen kapalı bir çare bulumadık denemediğimiz birşey kalmadı bu port meselesi yüzünden bilgisayara 3 defa format attık yine olmadı tüm ayarları yeniden yaptık yine olmadı,bunu çözemedik bu konuda bana acil bir bilgi verecek olan arkadaşlarımız burdan veya bana ulaşarak bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Tek yapmadığımız birşey kaldı oda kullandığımız modemi cd sinden kurmak kaldı onuda çok deneyimli arkadaşlara sorduğumuzda fark etmez dediler kaç defada modeme reset attık ama yine olmadı, bu sorun bilgisayarın yani netin hızını yükselltıkten sonra meydana geldi daha evel 1 megabit kullanıyorduk şimdi ikiay önce 4 megabit te yükselltik internet hizini ondan mı oldu bilmiyoruz yapmadığımız hiçbişey kalmadı,yukarıdada bahsettiğimiz gibi tek yapmadığımız modemi orjinal cd sinden kurmak kaldı ,sizlerden acil yardım bekliyorum.

Yardım edecek değerli arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.Saygılarımla.

Bu mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "(Masum)" (3.05.2010, 02:11)

(Masum)

Bilge

• "(Masum)" bir kadın

• Özel mesaj gönder

2

Monday, 3.05.2010, 02:10

ılk olarak formatla ılgısı yoktur portun acılmasının

şu sıralar flatcast sitesınde sorunlar oldugu ıcın yanlıs uyarı yollanıyor yanı ne yapsanız yıne sorun var dıye gosterebılır
benzer soru asagıdakı lınkde sorulmustu, sımdılık sorun cozulene kadar beklemek gerekıyor
port acık olsa bıle kapalı gorunuyor yada firewall hatası verebılıyor, sorun sadece flatcasta yapılan saldırılar yuzunden oluyor

Firewal hatası..

• "panter42" bir erkek

• Özel mesaj gönder

3

Monday, 3.05.2010, 02:35

port sorunu

Arkadaşım peki biz yayın yapamayacazmı böle olursa bunu ne yapmamız gerekiyor bazı radyoların portları açık port kapalı olduğu için yayına girilmiyor açık bir port olmadan da giriş olmuyor bunu nSIL HALLEDECEZ benim dj lerinde aynı sorun u var portları kapalı gözüküyor ne yapmamız lazım yayını yapanlar nasıl yapıyor bana yardım ediniz lütfen acil rica ediyorum

Bu konu çok önemli sizden acil yardım bekliyorum

Saygılarımla.

Findik

Jüri

• "Findik" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Monday, 3.05.2010, 08:30

portum açık olduğu halde kapalı gözüküyor
nedense en cok bu yaziyi okuyorum, gecen persembe, cuma ve cumartesi haric, port bildirisinde bir sorun yok, eger kapali görünüyorsa portun acik degildir.
Windows firewallda port actim diye portlarin acilmis oldugunu saniyorsan yaniliyorsun.

assagdaki islemleri tek tek yap.

• bilgisayarina sabit ip
  • modemi bu ipye yönlendir (nat --> portforwarding)
  • modemdeki firewall'a kural yani udp 40123 icin giris cikislara izin
  • windows firewall'da udp 40123 ac ( cogunun yaptigi fakat en gereksiz islem, cünkü radyoya ilk girisde windows firewall uyarisi cikiyor, bunu onayladiktan sonra baska bir isleme gerek kalmiyor)
  • eger varsa diger güvenlik programlarinda (norton, kaspersky, mcafee... internet-security) udp 40123 portunu firewall da acmak.

bu islemleri tam ve hatasiz olarak yap, sen ve senin djlerinde sorunsuz yayin yapabilir. aksi halde burda --> Flatcast P2P hatalari ve aciklamalari. anlatildigi gibi dinleyicileriniz disarda kalir.

Bu mesaj 4 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "Findik" (3.05.2010, 08:40)

• "panter42" bir erkek

• Özel mesaj gönder

5

Monday, 3.05.2010, 12:58

FINDIK SEN YUKARDAKİ YAZIYI İYİ OKUMAMISIN HERHALDE BU YAZIYI BANA BOŞUNA YAZMISINI(NEDEN MI) BEN TÜM AYARLAR TAM DİYE YAZDIM AMA HALEN PORT KAPALI GÖZÜKÜYOR DİYE YAZDIM YUKARDA SEN BANA FREVAL VE PORT AYARLARINDAN BAHSEDİYORSUN BEN YUKARDA TÜM AYARLAR TAM HERŞEY TAM GÖZÜKÜYOR DİYE YAZDIM AMA HALEN OIRT KAPALI GÖSTERİYOR (SENİNİ YAZDIKLARIN) ZATEN ŞUAN BİLGİSAYARDA MEVCUT) BU FORUMDA BİR ARKDAŞA FLATCAST'TAN KAYNAKLANDIĞINI SÖYLEDİ,EĞER ÇOK ÇOK DENEYİMLİYSEN SEN SÖLE BAKALIM NE YAPACAZ ...?
YİNE SÖYLÜYORUM TÜM AYARLAR TAM OLARAK ŞUAN AYARLIDIR BU BİR BENDE DEĞİL ÇOGU ARKADAŞDA VARDIR.
ÇOK DENEYİMLYSEN GÖRÜŞELİM NE DERSİN.
ayrıca cevap verdiğin için çok teşekkür.

Not_Büuük yazı sağlık sorunlarından dolayı yazılmıştır. Selamlar.

• "panter42" bir erkek

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 3.05.2010, 13:17

Yaziyi Okumamisin Galiba

Merhaba arkadaşım yazıyı iyi okumamısın galiba size resimleryle gösteriyom bundan başka bir başka yolu varsa yinede sizden cevap beklerim,işte port açık olduğuna dair belge (not) kullaNDIĞIM VİRÜS PROĞRAMI NOD-32 FULL SÜRÜM TÜRKÇEDİR.

(Masum)

Bilge

• "(Masum)" bir kadın

• Özel mesaj gönder

7

Monday, 3.05.2010, 13:30

gizlenmıstır yazmıssın neden gızledınkı
ip numaran kımsenın ısıne yaramaz emın olabılırsın
bak fındık sana yazmıs, ilk olarak ip adresını sabıtlemelısın cunkı sabıtlememıssen eger sen ne kadar port acarsan ac yıne kapanır
seninde ip adresını gızlemıssın ama 192.168.1.1.. olması gerek
en sondakı rakamlara dıkkat et zyxel modemlerde port acma ıle ılgılı videoyu izle nerde hata yapmıs olabılecegını bulabılırsın

Zyxel Modemlerde Port Açma

cadi-kiz

Stajyer

• "cadi-kiz" bir kadın

• Özel mesaj gönder

8

Monday, 3.05.2010, 13:48

modemin security bölümünde birde firewall icin kural vermelisin, sitede biryerde videosunuda bulabilirsin

ZenNube

Orta Düzey

• "ZenNube" bir kadın

• Özel mesaj gönder

9

Monday, 3.05.2010, 13:53

sen findigin yazdiklarini okumamissin galiba,

islemlerin TAM oldugunu nerden biliyorsun, eger TAM olsa kimse girmekte, devir almakta zorlanmaz.

cadi-kiz

Stajyer

• "cadi-kiz" bir kadın

• Özel mesaj gönder

10

Monday, 3.05.2010, 14:00

http://www.allaturkaa.de/video/2/ <-- buldum

firewall yani security bölümü biraz karisik, dikkatle izle.

• "panter42" bir erkek

• Özel mesaj gönder

11

Monday, 3.05.2010, 21:27

SELAM MASUM ARKADAŞIM DAHA ÖNCEDE İLK YAZIM DADA SÖLEMİŞ OLDUĞUM GİBİ BİZİM TÜM AYARLAR TAM VİEDOYU İZLEDİM AYNI ÖZELLLİKLER BİLGİSAYARDA KAYITLI,SİZ BAPLATI NOKTASINI ELLE AYARLIYORSUNUZ ONU BİZ DAHA ÖNCE YAPTIK ONU YAPINCA MSN VE DİĞER KAPALI SİTELERE GİRİŞ OLMYOR 9 BETA MSN AÇILMIYOR BUDA BİLGİNİZE BİZ TÜM AYARLARI AYNEN VİDEODAKİ GİBİ YAPTIK BU FLAT TAN OLABİLİRMİ ACİL SİZDEN YARDIM...?

AYRICA verdiğiniz cevap için çok çok teşekkürler.

(Masum)

Bilge

• "(Masum)" bir kadın

• Özel mesaj gönder

12

Monday, 3.05.2010, 21:31

flatta su sıra sorun yokmus o yuzden olacagını sanmıyorum

cad-kiz lşnk vermıstı bakıp denedınızmı

• "panter42" bir erkek

• Özel mesaj gönder

13

Monday, 3.05.2010, 22:03

Masum ARKADAŞIM DENEMEDİĞİMİZ HİÇ BİŞEY KALMDI YUKARDAKİ İLK YAZIMDADA BAHSETTİM TAM OKUN MUYOR GALİBA
TEK YAPMADIĞIMIZ TEK ŞEY MODEMİ CD SİNDE YENİDEN KURMAK AMA FARK ETMEZ DEDİLER.BİLMİYORUM YAZIMDA AYNI ÖZELLİKLER VAR DİYE BAHSETTİM.ÇOK DENEYİM Lİ BİR KİŞDEN UZAKTAN YARDIM İSTİYORUM .SİZ YABANCI DEVLATTESİNİZ SİZLER İÇİN BİR SORUN YOK BU PORT OLAYINDA ÇÜNKÜ NETİNİZ BİZİN KİSİNİZ ENAZINDAN 4 KATI ÖYE DEĞİLMİ KARDEŞİM.SELŞAMALR.

BANA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ UZAKTAN YARDIMCI OLACAK İYİ ANLAYAN BİR PAYLAŞIMCI ARKADAŞA ACİL İHTİYACIM VAR ARTIK SABRİM TASIİYOR TÜM RADYOLARI SİLECEM BAŞKA ÇAREM KALMADI BU SORUN BENDE DEĞİL BAZI DJ LER DEDE OLUYOR MASUM KARDEŞİM SİZDEN CEVAP BEKLİYORUM SAYGILARIMLA.

• "panter42" bir erkek

• Özel mesaj gönder

14

Monday, 3.05.2010, 23:19

port sorunu

Masum yazını okudum arkadaşım formatı atan kişi bilgisayar teknisyeni formatı yeni attık bizim sorunumuz tek port sorunu başka bir sorun yok bundan bir önceki yazımdada size bahsettim siz bana diyorsunuz ki modem ayarlarını elle yapın otomatikten kaldırın diyorsunuz onuda yaptık sonuç yok aynı 3 gündür bu işle uraşıyoz bir çare bulamadık,fakat otomatik ayardan çıkardığımızda bu sefer bazı sitelere giriş olmuyor burası turkiye londra değil burda çogu site yasaklı telekom tarafından dns ayarlarında açarak girebiliyoz siz bilmiyorsanız sizden başa forumda çok deneyimli bir arkadaşı bana yönlendirme yapabilirmisiniz.Sizden cevap bekliyom.Olumlu veya olumsuz.saygılarımla.

15

Tuesday, 11.05.2010, 19:50

port ayarlarınız elle yapılandırma yaparken mutlaka ip sabitlemesi yapmalısınız çünkü ip sabitlemesi yapmazsanız zamanla veya pc kapatıp açınca tekrar ip niz eski ayarlarına dönceği için port ayarlarınızı açsanız bile kapanabilir

evet türkiyeden dns ayarlarınız elle girmezseniz bazı siteleri ve videoları açmazsınız

yukarıda kırmızı olarak işaretlenen dns yi kaldırın kendi ip adresinizi girin

yapmanız gereken once DNS ayarlarınız yapılandırmayın önce ip sabitlemesini yapın ve daha sonra resimde gelişmiş sekmesine tıklayıp ekle bölümünden kendi ip niz haricinde diger dns adresini yani 208.67.222.222 ---- 208.67.220.220 olarak ekleyin ozaman olcaktır

tabi port açılımını ve kendinizin ip sabitlemesini doğru bir şekilde yaptıysanız sorun kalmıycaktır