Giriş yapmadınız.

1

Tuesday, 15.06.2010, 01:09

“İşte dünya budur ondan sakının”...

Adamın biri Hz. İsa’ya “Sana yoldaş olabilir miyim” diye teklifte bulunur. Teklifin kabul edilmesi üzerine beraber yola koyulurlar. Bir nehir kenarına varınca yemek molası için otururlar. Yanlarında üç çörek vardır. İkisini yerler biri artar. Bu arada Hz. İsa nehre su içmeye gider. Döndüğünde üçüncü çöreği bulamaz. Ad......ama “Çöreği kim aldı?” diye sorar. Adam “Bilmiyorum” diye cevap verir.
Tekrar yola düşerler. Yolda iki yavrulu bir geyik görürler. Hz. İsa yavrulardan birini çağırır keser etinin bir kısmını kızartarak yerler. Yemekten sonra Hz. İsa geyik yavrusunun kalıntılarına “’ın izniyle canlanıp kalk” der yavru derhal canlanıp kalkarak oradan uzaklaşıverir.
Bu olay üzerine Hz. İsa yoldaşına sorar: “Sana az önceki mucizeyi gösteren için söyle üçüncü çöreği kim aldı?” Adam yine “Bilmiyorum” diye cevap verir.
Bir müddet sonra bir göle varırlar Hz. İsa adamın elinden tutar su üstünde yürüyerek karşıya geçerler. Gölü aşınca Hz. İsa “Sana az önceki mucizeyi gösteren hakkı için soruyorum: Üçüncü çöreği kim aldı?” der. Adamın cevabı değişmez: “Bilmiyorum.”

Yolları bir çöle düşer; otururlar. Hz. İsa bir yere kum ve toprak yığar “’ın izniyle altın ol” der yığın altına dönüşür. Hz. İsa altını üçe bölerek adama “Üçte biri benim üçte biri senin üçte biri de çöreği alanın” deyince adam “Çöreği alan bendim!” diye gerçeği heyecanla itiraf eder.
Bunun üzerine Hz. İsa “Altının hepsi senin olsun” diyerek adamı terk eder.
Adam altının başında dururken yanına iki haydut gelir. Onu tehdit ederek altını almak isterler. Adam: “Altınları üçe bölebiliriz.” der. Adamın teklifi kabul edilir. İçlerinden birini yiyecek almak üzere şehre gönderirler.
Şehre giden adam yolda “Niye altını onlarla bölüşeyim alacağım yiyeceğe zehir katar onları öldürürüm böylece altının hepsi bana kalır” diye düşünür ve yemeğe zehir katıp döner.
Altının yanında kalanlar da “Niye ona altının üçte birini verelim dönünce onu öldürür altını ikimiz paylaşırız” diye konuşup anlaşırlar. Adam dönünce onu öldürürler fakat zehirli yemeği yiyince de can verirler; böylece altın çöl ortasında üç cesedin arasında sahipsiz kalır.
Daha sonra yolu olay yerinden geçen Hz. İsa durumu görünce yanındakilere “İşte dünya budur ondan sakının” der.

BYOMEGA

Stajyer

• Özel mesaj gönder

2

Friday, 18.06.2010, 07:42

paylaşımınız için teşekkürler

ALLAH dünya hayatına aldananlardan eylemez inşallah