Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, AllaTurkaa sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

Sunday, 4.07.2010, 10:27

Her şeye maydanoz olmak ..

1 . görev tanımı dahilinde olmayan işlerde çokbilmişlik yapmak..

2. kokan şeylerin kokusunu almak için gerçekleştirilen aktivite.

3.her işe karışmak, burnunu sokmak.

sevgili günlük,

bilir misin maydanoz olmak ne denli kimliksiz bir şey. topraktan koparıldıktan sonra solup gitme tehlikesiyle karşı karşıyasın. kısa bir ömür biçilmiş işte bana da. tek başına tüketilme şansım da yok denecek kadar az. ancak başka yemeklere çeşni/maydanoz olduğumda kamufle olup anlam kazanıyorum. o da soslarla bulana bulana. safi yeşilim ve c vitamini içeriyorum ama gel de anlat işte. bazıları ağzına gelmemem için beni ufak parçalara ayırıyor, ne yapalım buna da şükür, yoksa yeneceğim yok. neyse ki günümüzde yeniden keşfedildim de çiğ çiğ kahvaltılara meze oluyorum. ama her şeye rağmen bazen dişler arasında belirip çiftlerden birini mahçup duruma düşürmenin keyfi paha biçilmez. düşündüm de o kadar da kötü değilmiş bu her şeye maydanoz olma fikri.

4.aslında temelinde iyi bir mana vardır bu sözün. maydanoz faydalı bir bitkidir.
her yemekte ve salatada kullanılabilir.
her şeye maydanoz olmak sözü muhtemelen kendini maydanoz gibi faydalı ve güzel sanıp herşeye karışmaya çalışan insanlar için kullanılmıştır.

2

Sunday, 4.07.2010, 10:29

Süperrrr Bu Abiii Paylasım Icın Tesekkurlerrr :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

3

Sunday, 4.07.2010, 10:57

tskkür ederim yorum icin , okudum hosuma gitti ekleyem dedim ..

melye

Yönetici

• "melye" bir kadın

• Özel mesaj gönder

4

Sunday, 4.07.2010, 13:02

bizim evde yasak maydanoz lu yemek...annem heç bişeye katamıo...sevmiyorum kendilerini...ne kurusu ne tazesi...zati faydalı şeyleri pek sefmem...maydanoz faydalı demiş ama diildir bence :P

güzel bi yazı imiş...çokda doğru...ama her insanın yapısında accukta olsa maydanoz luk var sanırsam...
maydanoz die bi türkü vardı aklıma geldi açemde az dinleyem bari :)
paylaşım için tşk ler arkadaşım...

• "cicidici" bir kadın

• Özel mesaj gönder

5

Sunday, 4.07.2010, 14:35

çok hoş ve güzel bir yazı..doğruluk payı olduğu kadar da olmayan yönleride var tabi ki :) yazıya bakış açısı, ciddi mi yoksa mizahi yönden mi bakıldığı önemli sanırım...paylaşım için teşekkürler :)

• "Masum Masum" bir kadın

• Özel mesaj gönder

6

Monday, 5.07.2010, 18:38

maydanoz kaynatilip icilince oksurugede iyi gelirmis :)

eline saglik Kaan :kcool:

7

Tuesday, 6.07.2010, 18:38

"her şeye maydanoz olmak sözü muhtemelen kendini maydanoz gibi faydalı ve güzel sanıp herşeye karışmaya çalışan insanlar için kullanılmıştır."

eline sağlık Kaan, böyle faydalı paylaşımlarının devamını bekleriz. ***** :)

8

Tuesday, 6.07.2010, 20:58

Tesekkür ederim blackline , zaten en cok bende orasini begenmisdim ....
Anlayana.
.. ;)

9

Tuesday, 6.07.2010, 21:08

güzel yazı kaan tebrikler bide kendini kuru fasulye gibi nimetten sayanlar var..aslında eklemişken onuda ekleseydin.teşekkürler paylaşım için...

10

Tuesday, 6.07.2010, 21:18

Onuda siz ekleyin Mod asikardelen vede biz yorum yazalim demi ,
Kuru fasulyenin cogu faydalarinida biliyoruz zararlarin yoktur sanirim fazlaa ;)
Bekliyorum sizden kuru fasulye yazisini , merak ettim gercekden kuru fasulyeyi ..
Maydonuzu okuduk simdi sira geldi kuru fasulyeye buyrun siz ekleyin ve bizde yorum yapalim
;)

Bu mesaj 2 defa düzenlendi, son düzenlemeyi yapan "AlaKaa" (6.07.2010, 21:35)

11

Tuesday, 6.07.2010, 21:33

fasülyeye ayıp oldu biraz ben hiç bi zararını görmedim oysa:D

12

Tuesday, 6.07.2010, 21:36

Bende merak ettim o kuru fasulye gibi kendini nimetten sayanlari gercekden :D

• Özel mesaj gönder

14

Friday, 10.09.2010, 13:33

hem düşündürüp hemde güldüren:) bilgiler bunlar tşk paylaşm içn emeğinize saglık...

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

15

Wednesday, 25.01.2012, 17:34

Maydanoz'un isi zor. Hem faydali olacaksin, hemde sevilmeyeceksin :D
*Sevgili Maydanoz, sen faydali olabilirsin, seni seviyoruzda, ama hersey'e maydanoz eklemek olmuyor - maydanozlu Revani yemek istemiyoruz :P Arada bir uzak dur :pardon:

Fasulye'nin hikayesi baska. Gayet faydali olsada, bazi 'yan etkileri' olabiliyor. Bebegine süt veren anneler tüketmesin lütfen :whistling:

Kaan, güzel ve eglenceli bir paylasim. Emegine saglik :thumbup:

16

Saturday, 25.02.2012, 20:13

Bitki anlamında her derde deva,sapından çay,yaprağından salata,kahvaltıda atıştırmalık c vitamini,böbreklere faydalı ,say say bitmez.Çokta severim bitki anlamında.
lakin insan lar için düşününce cixxxxxxxxxx herşeye maydanoz olanlar deva değil dert olur.
Güzel paylaşım anlatan anlatmış....anlayabilene demiş.Çok tşk lerrrrr

17

Thursday, 7.06.2012, 14:58

Sofrada beyzadenin önüne güzel bir karnıyarık getirmişler. Beyzada ağzını şapırdatarak "Şu patlıcan ne güzel sebzedir yahu" demiş. Sofrada bulunan dalkavuk durur mu hemen kavuk sallayıp söze girmiş:

- Ne kadar haklısınız hünkârım, patlıcan ne leziz bir taamdır. Yemesi ne büyük bir zevk!

Aradan bir süre geçmiş. Bu kez sofraya patlıcan oturtma getirmişler. Beyzadenin o gün keyfi yokmuş. Hizmetlileri azarlayarak "Şu berbat yemeği kaldırın önümden, ne rezil bir yemektir bu" demiş. Dalkavuk durur mu? Hemen başlamış patlıcana saydırmaya:

- Gerçekten bu nasıl berbat bir sebzedir. İnsanın ağzını burar, karnına oturur, soluğunu tıkar. Ne iğrenç bir sebzedir bu böyle!

Şaşıran beyzade dalkavuğa dönmüş:

- Yahu geçen gün bu sofrada patlıcanı öve öve bitiremiyordun. Şimdi bu sözler de ne oluyor?

Dalkavuk boynunu bükmüş:

- İyi de efendim, ben patlıcanın değil sizin dalkavuğunuzum!

MeRaL

Jüri

• "MeRaL" bir kadın

• Özel mesaj gönder

18

Thursday, 7.06.2012, 17:55

Aaaa bakin iste dalkavukluk ve maydonozluk arasinda fark var :kizgulme:

Insana tebessüm ettiren güzel bir paylasim :thumbup: